999 rezultate për

kufijte

Qeni i keq e sjell ujkun në torishtë! Nga Albeu.com "Qeni i keq ta sjell ujkun në torishtë (vathën e dhënve)", është një thënë lapidar e shqiptarëve
Vuçiç e ka të qartë: Merkel s'na le të ndryshojmë kufijtë Ne fjalimin e tij te Liqeni i Gazivodës i cili sipas tij është i rëndësishëm për serbët dhe shqiptarët, Aleksander Vuçiq
Berisha sulmon Thaçin në prani të Albinit: Serbët dhe argatët e tyre rikthyen debatin mbi kufijtë e Kosovës Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se serbët bashkë me argatët e tyre në Prishtinë kanë arritur të sh
Daçiç kujton të vërtetën e hidhur që BE nuk i njeh kufijtë e Kosovës Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç sot në Banjallukë ka thënë se “nëse të gjithë thonë se Serbia duhet ta njohë pavar
Kur dashuria kalon kufijtë ndërmjet kafshëve dhe njerzëve, nuk harrohen ata që iu kanë ndihmuar (VIDEO) Dashuria është një ndjenjë që vazhdimisht ka triumfuar ndaj të gjitha ndjenjave dhe kjo duket edhe tek kafshët e egra dh
Pasaniku tjetër i Pacollve bëhet patroit, thotë se do mbrojë kufijtë deri në fund Sekretari Organizativ i AKR-së, i ka quajtur tradhtar të kombit ata që po flasin për kufijtë, duke aluduar kështu edhe p
Daçiç: Erdhi koha që të vendosim kufijtë me shqiptarët Kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, thekson se demarkacioni me shqiptarët është çështja e vetme e kufijve që do të fu
Hahn: Serbia dhe Kosova mund të ndryshojnë kufijtë por jo Maqedonia Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, nuk e përjashton mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Ko
Kuvendi i Kosovës mblidhet nesër për seancën e jashtëzakonshme për kufijtë Me një urim për vitin e ri shkollor Kryetari i Kuvendit ka dhënë lajmin se nesër do debatohet kërkesa e opozitës për rez
Haradinaj del sërish për Thaçin: Nuk kam kohë për dialog por kufijtë nuk ndryshojnë Ende pa kaluar 24 orë pas takimit me Hashim Thaçin në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku i pranishëm ishte edhe ambasad
Haradinaj çmonton Thaçin dhe idenë e tij për copëtimin e Kosovës Pas takimit të liderëve shtetërorë të vendit, Ramush Haradinaj ka folur ekskluzivisht për emisionin Frontal në T7. K
Haradinaj arrin të nënshtrojë Thaçin për kufirin apo është lojë? Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se në dialogun me Serbinë nuk mund të bisedohet për territorin dhe kufijtë e
Kryetari i partisë serbe paralajmëron luftë nëse ndryshojnë kufijtë Nenad Rashiq, kryetar i Partisë Demokratike Progresive në Kosovë, gjatë një interviste ka deklaruar se shkëmbimi i terri
Sheshel kalon kufijtë, kërkon të bëhet tregti me shqiptarët dhe serbët Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka komentuar idenë e fundit rreth shkëmbim të territoreve ndërmjet R
Sot takohet opozita për të ndalur Hashim Thaçin Glauk Konjufca, shef i deputetëve të VV-së, ka konfirmuar se dje kanë zhvilluar disa takime me partitë tjera të opozitës
Jozefina rikthehet në skenë si patriote, sulmon Ramën dhe Bashën Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli i është rikthyer Facebook-ut me patriotizëm dhe ka akuzuar Edi Ramën dhe Lulz
Haradinaj ia thotë liderëve të Ballkanit: Nuk ndahet Kosova Kryeministri Ramush Haradinaj po merr pjesë në konferencën e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, nikoqir i së cilës
Thaçit nuk i bën përshtypje askush, sërish flet për kufijtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një konference për shtyp që sapo u mbajt në samitin e liderëve rajonalë e eur
Thaçi: Nuk do t’i prekim kufijtë. Vuçiç: Na lini t’i zgjidhim vetë problemet Ka nisur takimi Thaçi-Vuçiç në Alpbach të Austrisë. Në mbledhjen e Forumit Europian, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi
Për herë të fundit si ministër? Bushati kundërshton çmendurinë e Hashimit me kufijtë Ndërkohë që Rama i ka mbledhur ministrat për të bërë vlerësimin e punës së 300 ditëve, ku për hir të së vërtetës nuk ësh