999 rezultate për

kufijte

Greqia hap sezonin turistik e zbulon vendet e përjashtuara, po shqiptarët a do të lejohen? Më 1 korrik Greqia do të hapë zyrtarisht sezonin turistik dhe duke marrë parasysh ecurinë e pandemisë së COVID-19 ka ven
Maqedonia e Veriut hap nga sot kufijtë pa asnjë detyrim Maqedonia e Veriut hap sot plotësisht kufijtë, që nënkupton se shtetasit vendas dhe të huajt do të mund të lëvizin pa de
Maqedonia nesër hap kufijtë, pa test dhe karantinë Prej nesër plotësisht do të hapen të gjitha vendkalimet kufitare në shtet me çfarë shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe
Nuk ka më karantinë, të premten hapen kufijtë Qeveria miratoi vendimin, për hyrje në Maqedonia nuk ka më asnjë kusht. As test PCR për koronavirus, dhe as vetoizolin 1
Lajme të këqija: BE mund t’i mbajë kufijtë mbyllur edhe pas 1 korrikut për Ballkanin Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit t
Australia merr vendimin drastik, kufijtë do të qendrojnë mbyllur deri në 2021 Australia ka të ngjarë të mos rihapë kufirin e saj për udhëtarët ndërkombëtarë deri vitin e ardhshëm, por do të kërkojë
Nga sot Maqedonia e Veriut hap kufijtë, çfarë duhet të keni me vete Duke nisur nga dita e sotme Maqedonia e Veriut ka hapur të gjitha vendkalimet kufitare. Përjashtim bëjnë aeroportet. Meg
Deklarata e papritur për Bleona Matën: Vajza do të vijë për tre ditë në shtëpi, sa të hapen kufijtë 10 vite nga zhdukja e Bleona Matës, kur plaga është ende e hapur, familjarët shokohen nga një lajm i fundit që ua ngriti
Shpërthimi i rasteve të reja, a do e hapë Greqia kufirin për Shqipërinë? Prej ditësh, vendi ynë po shfaq një përkeqësim ndajsituatës së koronavirusit. Teksa po diskutohet hapja e kufijve, duket
Gjermania dhe Franca hapin kufijtë, kur do të lejohen shqiptarët të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së Gjermania dhe Franca rihapin kufijtë, ndërsa Evropa po del dalëngadalë nga bllokimi. Spanja do të rihapë kufijtë më 2
Pas 87 ditëve mbaroi gjendja e jashtëzakonshme! Kufijtë janë hapur Për herë të parë në historinë e saj, më 18 mars Maqedonia shpalli gjendje të jashtëzakonshme. Vendi ynë ishte i vetmi
Hapen kufijtë e Evropës, por Ballkani perëndimor duhet të presë Komisioni Europian u ka rekomanduar vendeve anëtare që nga 1 korriku, në varësi të zhvillimit të pandemisë, të heqë kufi
Evropa i hap kufijt për qytetarët e Maqedonisë, ja data Komisioni Evropian u ka rekomanduar vendeve anetare të Zonës Shengen nga 15 qershori t’i heqin kontrollet kufitare brend
Zbrapset Greqia, kufijtë nuk do të hapen më 15 qershor Pavarësisht se ishte lajmëruar, Greqia ka vendosur të mos hapë kufijtë më 15 qershor. Ministri grek i Turizmit ka dek
Finlanda i mbyll derën Suedisë, hap kufijtë me vendet fqinje Qeveria e Finlandës do të hapë kufijtë për vendet fqinje duke filluar nga e hëna, por k përjashtuar Suedinë. Ministrj
Eto'o kalon kufijtë: Messi duhet të luaj deri në moshën 70 vjeçare Samuel Eto’o ka qenë njëri nga futbollistët më të vlerësuar të epokës së artë të Barcelonës por edhe si fitues i triplet
Gjermania hap kufijtë për vendet e Evropës, por kur mund të udhëtojnë shqiptarët Gjermania ka vendosur të rihapë kufijtë për qytetarët e të gjitha vendeve anëtare të BE-së, Britanisë së Madhe, Islandës
Lajm i keq për shqiptarët! Gjermania mban mbyllur kufijtë për shtetasit jo-europianë Burime për agjencinë Reuters bënë me dije se qeveria gjermane po planifikon ndalimin e udhëtimit për shtetasit jo-europi
Ende nuk dihet kur do të hapen kufijtë në Maqedonia e Veriut Komisioni për Sëmundje Ngjitëse për hapjen e kufijve do të diskutojë gjatë kësaj jave. Ende nuk dihet nëse kufijtë do të
Një nga vendet më të goditura nga pandemia, Italia hap kufijtë Italia ka riphapur kufijtë e saj për turistët nga shumica e vendeve të tjera evropiane. Kufizimet e udhëtimit brenda