999 rezultate për

kufijte

BE jo vetëm që nuk ua hapi kufijtë shqiptarëve, por ua mbylli edhe dy fqinjëve tanë BE ka ndaluar hyrjen e udhëtarëve nga Serbia dhe Mali i Zi për në BE, për shkak të numrave të lartë të të infektuarve me
Kufijtë e BE-së mbeten të mbyllur për Maqedoninë e Veriut? Sipas parashikimeve, edhe në dy javët e ardhshme nuk do të ketë pushime në plazhet e Greqisë. Bashkimi Evropian duhet
Izolohet Shqipëria, një tjetër shtet na mbyll kufijtë pas agravimit të COVID-19 Austria ka pezulluar fluturimet nga Shqipëria nga data 16 deri në 31 korrik. Ambasada shqiptare në Vjenë njofton se
Pse duhet të ndaloni menjëherë së puthuri fëmijët në buzë? Shumë prindër preferojnë t’i puthin fëmijët e tyre në buzë. Postimi i fotove të tilla në rrjete sociale shpesh herë shka
BE na mbylli kufijtë! 10 vendet në Shqipëri që do ju garantojnë pushime të paharrueshme (FOTO LAJM) Në kulmin e sezonit veror ku njerëzit mezi e prisnin të pushonin me familjen e tyre, pandemia ndryshoi cdo gjë. Sot
Britania e Madhe hap kufijtë për Serbinë, Kroacinë dhe Greqinë, çfarë do të ndodhë me shqiptarët? Britania e Madhe vendosi të heqë karantinën 14 ditore, të detyrueshme deri më tani për personat që mbërrinin nga jashtë,
Maqedonia e Veriut nuk do të rimbyllë kufijtë me Kosovën e Serbinë Maqedonia e Veriut nuk do të rimbyllë kufijtë me Kosovën e Serbinë për shkak të rritjes së koronavirusit. Kryeministr
BE nuk i hapi kufijtë për shqiptarët, Mustafa Nano: Ja kush e ka fajin Gazetari Mustafa Nano mendon se Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca është përgjegjës dhe bashkëvendimmarrës në mb
U rekomandua hapja e kufijve, por pse u penalizua Shqipëria Komisioni Evropian vendosi që të mos hapë kufijtë me katër vende të Ballkanit Perëndimor, ndonëse rekomandimet e mëparsh
Numri i madh i të infektuarve, mbeten të mbyllur kufijtë e BE-së për Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të kaluara, regjistrohen 126 raste të reja me Kovid-19 në vend, duke përfshirë një të porsalindur dhe nën
Po për shqiptarët? Italia hap kufijtë me 14 vende jashtë Schengen-it Italia do të hapë kufijtë më 14 vendet extra Schengen, përfshirë në listën e BE ku nuk bën pjesë Shqipëria. Prej ditë
ZYRTARE/ BE merr vendimin: Hapen apo jo kufijtë për shqiptarët më 1 korrik? BE nuk do t'i hapë kufijtë për shqiptarët më 1 korrik dhe kjo është zyrtare. Këshilli i BE-së ka miratuar listën e v
Me 1 korrik BE do të hapë kufijtë me 14 vende, mes tyre nuk është Maqedonia Maqedonia e Veriut nuk është në listën e vendeve, qytetarët e së cilës do të lejohen të hyjnë në Bashkimin Evropian kur
Greqia hap kufijtë me Shqipërinë nga 1 korriku Greqia po përgatitet që të hapë pikat kufitare të vendit me shtetet e tjera përfshirë edhe Shqipërinë që prej datës 1 ko
Greqia hap kufijtë me Shqipërinë Zëdhënësi i qeverise greke Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se do të hapen kufijtë
Kur pritet t'i hapë Greqia kufijtë me Shqipërinë? Lidhur me pikën kufitare në Kakavi, që lidh Greqinë me Shqipërinë, zv/ministri i brendshëm Nikos Hardalias tha se nuk pl
BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Shqipëria mbeten jashtë Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes l
Hapja e kufijve: Çfarë do të ndodhë me Shqipërinë? Bashkimi Europian i cili më herët njoftoi se do të hapë kufijtë edhe për vendet e Ballkanit Perëndimor, ka dyshime në li
Maqedonia e Veriut nga sot ka hapur kufijtë pa kufizime, ja në cilat vendet mund të shkoni pa test PCR Maqedonia e Veriut prej sot ka hapur plotësisht të gjitha vendkalimet kufitare në shtet me çfarë shtetasit e Maqedonisë
Ministri grek u jep lajmin e keq shqiptarëve: Nuk hapen kufijtë më 1 korrik! Greqia nuk do të hapë kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik dhe kjo për shkak të rritjes së numrit të të prekurve me Covid-1