999 rezultate për

kufijte

Austria: Kufijtë Kosovë-Serbi janë të përcaktuar Ministri i jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger ka thënë se vendi i tij nuk pret që Serbia ta njohë Kosovën tani, po
Vigjilencë për negociatat mbi kufijtë detarë Kryelajmi i ditës së djeshme ishte, pa dyshim, ai mbi negociatat sekrete të dy kryeministrave, Berisha e
Roberts: Kongres i ri për kufijtë në Ballkan Diplomati britanik Ajvori Roberts ka deklaruar se mbajtja e një konference ndërkombëtare për ridefinimin e kufijve në Ba
Kufijtë më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Jo të gjithë kufijtë janë zakonshëm. Në fotogalerinë e mësipërme mund të shihni fotografi të kufijve jo të zakontë. P
Shengeni, BE shqyrton rivendosjen e kufijve Ministrat e Brendshëm të Bashkimit Europian arritën marrëveshje për reformimin e Shengenit duke rivendosur kontrolle në
Komisioni i Sigurisë shqyrton projektligjin për kufijtë Anëtarët e komisionit të Sigurisë kanë thirrur në mbledhje ministrat Bujar Nishani dhe Edmond Haxhinasto ku do të shqyrt
Rikthehen kufijtë detarë të vitit 2001 Deputetët e Komisionit të Ligjeve së bashku me ministrin e Brëndshëm Bujar Nishani ranë dakord të merkurën që të shfuqiz
Kufijtë ujorë në liqenin e Pogradecit, të papërcaktuar Policia kufitare maqedonase burgos peshkatarët shqiptarë në ujërat e Liqenit të Pogradecit. Arsyeja ndodhet te mospërcak
Lauka këshillon Daçiq: Mos luaj me kufijtë Ambasadori i Republikë së Shqipërisë në Prishtinë, Islam Lauka ka porositur ministrin e Brendshëm serb, Ivica Daçiqit, q
Nëse preken kufijtë, shqiptarët jetojnë në një shtet Me ndryshimin e kufijve në Ballkan, shqiptarët më së miri dhe më së lehti do të jetonin në një shtet të vetëm, ka thënë
Stefanoviq: Nuk janë vendosur kufijtë me Kosovën Shefi i ekipit negociator serb, Borisllav Stefanoviq, deklaroi se dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit do të vazhd
Busek s'mund të na i tregoj kufijtë Deklaratat e Busekut për ndarjen e Kosovës janë private dhe ai nuk është kurrfarë faktori t’naj tregoj neve mexhat, kësh
Albin mos blloko kufijtë Vetëvendosja ka të drejtë të protestojë, por bllokimi i kufirit nuk i sjell asgjë të mirë Kosovës. Përkundrazi vetëm e d
Kufijtë detarë, Greqia hap tenderin për kërkimin e naftës Edhe pse nuk janë vendosur akoma kufijtë detarë mes Shqipërisë dhe Greqisë, pala greke ka njoftuar çeljen e tenderit për
Samaras: Kufijte detare, marreveshja kur te vijme në pushtet Gjatë një takimi të zhvilluar midis kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha dhe kryetarit te partisë së djathtë opozit
Marrëveshja tregon se Serbia i ka njohur kufijtë e Kosovës Marrëveshja e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë rreth çështjes së kufijve, tregon se Serbia i ka njohur zyrtarisht ku
Propozimi i Lutfi Hazirit eliminon ndarjen e Kosovës Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, vazhdon të proklamojë idetë e tij për nisjen e rishikimit të ku
Bisedime edhe për kufijtë Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë do të diskutojnë sot në Bruksel edhe për çështjen e kufijve. Edita Tahiri beson
Shqipëria mbështet kufijtë aktual të Kosovës Shqipëria mbështet plotësisht tërësinë territoriale të Kosovës në kufijtë e saj aktualë. Deklarata është bërë nga zv/kry
Kosova i ka kufijtë e saj shtetëror Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi, ka deklaruar se Kosova i ka kufijtë e saj shtetëror, ndërsa