999 rezultate për

kufij

Shpërthen ambasadori britanik/ Kufijtë shkruhen me fjalë, por ndryshohen me plumba Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’connell në një intervistë dhënë për Frotnal Live në T7 ka deklaruar q
Thaçi bën sikur nuk e ka kuptuar deklaratën e Merkel për kufijtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka përshëndetur deklaratën e djeshme të kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, ku
Zbardhet takimi i Daçiçit me dhëndërrin e Trump, a do të ketë ndryshime kufijsh? Në një shkrim që gazeta Le Monde, e datës 15 gusht i ka kushtuar debatit të fundit për ndryshimin e kufijve mes Kosovës
Hoti ia thyen zemrën Hashim Thaçit, hedh akuza ndaj tij Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se ideja kontroverse e Presidentit Hashim Thaçi për korrigjim
Prishtina do të bëhet arenë e protestave Partitë opozitare njëzëri janë deklaruar se do të thërrasin protesta për të mos lejuar që presidenti Hashim Thaçi, të je
Albin Kurti: Bisedimet për ndryshimin e kufijve janë më afër luftës se paqes Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i tha Zërit të Amerikës se synimet për korrigjim kufijsh apo shkëmbim terr
Vasili për ndryshimin e kufijve të Kosovës: Ja çfarë deklaronte presidenti Bush për këtë ide Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i është rikthyer sërisht çështjes për ndry
Bujar Nishani kërkon nga Rama që të ndërhyjë në punët e brendshme të Kosovës Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka kritikuar heshtjen e kryeministrit aktual të Shqipërisë, Edi Rama, ndaj i
Veseli ia bën të qartë Thaçit: Nuk ka ndryshim kufijsh Kosova është një dhe nuk ka veri e jug. Nuk do të ketë ndarje të Kosovës asnjëherë dhe në dialog nuk do të jetë temë e d
Mustafa godet Thaçin: Vetëm Putini i ndryshoi kufijtë pa shkëmbim Ish-Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka dalë edhe një herë kundër idesë së Hashim Thaçit për korrigjim kufijsh. Ka t
Të huajt, kundër planit Rama-Thaçi-Vuçiç për ndryshim kufijsh në Ballkan Pavarësisht paralajmërimeve të dy protagonistëve të dialogut Kosovë – Serbi (presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ati
“Shkëmbim kufijsh”, Princ Leka propozon bashkimin e Kosovës me Shqipërinë Bashkimi kombëtar do të ishte ideal për Kosovën dhe Shqipërinë. I këtij mendimi është Princi i Shqipërisë Leka i Dytë që
Daçiç: Erdhi koha të rishikojmë kufirin me Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç
Veton Surroi: Korrigjimi i kufijve është rrezik për shqiptarët (VIDEO) Publicisti Veton Surroi, në një intervistë për Zërin e Amerikës, deklaroi se hapja e konceptit për korrigjim të kufijve
Anglia dhe Gjermania kundër ndryshimit të kufijve Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë në Kosovë, kanë thënë se thirrjet për ndryshim të kufijve të Ballkani
Berisha nuk ka mbaruar punë me Thaçin, i nxjerr një dokument që ndan Kosovën U duk sikur Sali Berisha u frikësua nga Hashim Thaçi dhe rrallë herë i reagoi butë edhe pse akuzat ndaj tij ishin tepër
Vuçiç mbështet Thaçin në ndryshimin e kufijve Idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të korigjuar kufirin Kosovë-Serbi po e përkrah edhe homologu serb Aleks
Haradinaj ia kthen Thaçit: Mirë i kemi kufijtë Ndërkohë që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi doli para gazetarëve në një konferencë për shtyp, kryeministri Ramush Hara
Haradinaj i çon selam Hashimit nga Vlora: Kufijtë nuk ndryshohen, janë vendosur me luftë (VIDEO) Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar sërish ndaj debatit të madh për cështjen e kufinjve mes Kosovës dhe Serbisë gja
Thaçi është komplet i paqartë, kërkon ndërhyrje në kufij, por nuk di si do të ndodhë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është duke mbajtur një konferencë për shtyp në lidhje me negociatat me Serbinë dhe pro