999 rezultate për

kufij

Zbardhet para kohe takimi Thaçi-Vuçiç, a po manipulohet publiku? Pavarësisht paralajmërimeve, “Korrigjimi i kufijve” dhe Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe nuk do të diskutohen në
Daçiç: Erdhi koha që të vendosim kufijtë me shqiptarët Kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, thekson se demarkacioni me shqiptarët është çështja e vetme e kufijve që do të fu
Tahiri gjen momentin dhe del kundër Hashim Thaçit Ish-ministrja e Dialogut, Edita Tahiri, i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës t’i thotë jo idesë për korrigjimin e kufir
Hahn: Serbia dhe Kosova mund të ndryshojnë kufijtë por jo Maqedonia Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, nuk e përjashton mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Ko
Zyrtari gjerman, kundër aventurës Thaçi-Vuçiç: Nuk zgjidh asnjë problem Gjermania edhe një herë e ka përsëritur qëndrimin e saj kundër shkëmbimit të tëerritoreve në mes Kosovës dhe Serbisë.
Kuvendi i Kosovës mblidhet nesër për seancën e jashtëzakonshme për kufijtë Me një urim për vitin e ri shkollor Kryetari i Kuvendit ka dhënë lajmin se nesër do debatohet kërkesa e opozitës për rez
Paralajmërimi i frikshëm, sërish mund të ketë eksod në Kosovë Lulzim Peci ka këmbëngulur se “korrigjimi” i kufijve, për të cilin angazhohen presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij
Thaçi përpiqet t'u mbushë mendjen të huajve: Ndryshimi i kufijve, më e mira për Kosovën Presidenti Hashim Thaçi po përpiqet që t'u mbushë mendjen të huajve se marrëveshja për ndryshimin e kufijve me Serbinë ë
BE kundër aventurës së Hashimit: Ndryshimi i kufijve hap Kutinë e Pandorës Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. Kur vihen në diskut
Ismaili: Korrigjimi i kufijve nënkupton qëllimin për marrjen e Preshevës Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismajli, ka vlerësuar se partitë opozitare nuk duan të jenë pjesë e p
Haradinaj del sërish për Thaçin: Nuk kam kohë për dialog por kufijtë nuk ndryshojnë Ende pa kaluar 24 orë pas takimit me Hashim Thaçin në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku i pranishëm ishte edhe ambasad
E rrallë. LDK do dalë në rrugë të protestojë kundër Thaçit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, as pas dy takimeve të së enjtes me krerët e koalicionit qeverisës, kryeministrin Ram
Thaçit nuk i intereson mendimi i Haradinajt, insiston për idenë e kufijve Dy takime të krerëve të shtetit janë zhvilluar gjatë ditës së enjte në zyrat e Presidencës. Temë e diskutimit në këto ta
Haradinaj çmonton Thaçin dhe idenë e tij për copëtimin e Kosovës Pas takimit të liderëve shtetërorë të vendit, Ramush Haradinaj ka folur ekskluzivisht për emisionin Frontal në T7. K
Haradinaj arrin të nënshtrojë Thaçin për kufirin apo është lojë? Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se në dialogun me Serbinë nuk mund të bisedohet për territorin dhe kufijtë e
Ndryshimi i kufijve sjell luftë në Ballkan Andreas Ernst një njohës i çështjeve të Ballkanit ka thënë se Beogradi dhe Prishtina për çështjen e shkëmbimit të terri
Kryetari i partisë serbe paralajmëron luftë nëse ndryshojnë kufijtë Nenad Rashiq, kryetar i Partisë Demokratike Progresive në Kosovë, gjatë një interviste ka deklaruar se shkëmbimi i terri
Pro apo kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës? Meta flet zyrtarisht Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë në lidhje me debatin e madh për ndryshimin apo jo të kufijve të Kosovës.
Edhe Kroacia është kundër ndryshimit të kufijve Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç, në një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel kanë diskutuar rreth çështj
Sheshel kalon kufijtë, kërkon të bëhet tregti me shqiptarët dhe serbët Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka komentuar idenë e fundit rreth shkëmbim të territoreve ndërmjet R