999 rezultate për

kufij

Mustafa në takim me Metën përmend sa e rrezikshme është tema e ndryshimit të kufijve Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka zhvilluar një takim me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Thotë se temë e veçantë dis
Haradinaj "tallet" me Thaçin: Janë përralla fjalët se do marrim Preshevën Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë në një intervistë ka argumentuar kundër ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe
WP: Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi është një ide e tmerrshme Kosova dhe Serbia janë duke biseduar për rivendosjen e kufijve të tyre. Por kjo është një ide e tmerrshme. Kështu
Haradinaj rrëfen pse Thaçi nuk e ka me të Kryeministri Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se presidenti Thaçi nuk po
Gjermania merr situatën në dorë dhe flet në emër të BE-së për kufijtë Bashkimi Europian ka qëndrim kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Kështu ka thënë dje në Beograd Ministri gjerman pë
Roth në Beograd: Nxirrni mësim nga viktimat e luftrave dhe mos ndryshoni kufijtë Ministri për Evropën në Ministrinë e Punëve të jashtme të Gjermanisë Michael Roth, i cili po qëndron për vizitë zyrtare
Politikani gjerman flet në Beograd për ndryshimin e kufijve Ambasadori i ri i Gjermanisë në Serbi, Thomas Schieb ka deklaruar se normalizimi i marrëdhënieve gjithëpërfshirëse ndërm
Thaçi harron pastrimin e Kosovës dhe merret me kufijtë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duke mbrojtur idenë e tij për korrigjimin e kufirit me Serbinë, ua ka kujtuar të gjit
Rama si rrallëherë, përmend bashkimin kombëtar dhe lavdëron Berishën Ndërkohë që debati e madh për cështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është në kulmin e tij, në televizionet shqiotar
Kurti falënderon ambasadorin gjerman për qëndrimin kundër korrigjimit të kufijve Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka takuar ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt. Ai i ka shp
Haradinaj sërish: Presheva nuk mund t'i bashkohet Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se zgjidhja me Serbinë nuk mund të arrihet përmes territoreve dhe kufi
Kotzias zbulon planin sekret me Ramën: Ndryshim kufijsh me Greqinë Jo vetëm Kosova po kërcënohet nga ndryshime kufijsh, të njëjtat pretendime ka edhe Greqia ndaj Shqipërisë. Ministri
Si Berisha po e organizon frontin anti-Thaçi Sali Berisha është një ndër politikanët më të regjur shqiptar dhe me nuhatje të jashtëzakonshme sa i përket skenë politi
Ramush Haradinaj: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nese ai përkrah si kryeministër
Senatori amerikan: Jemi kundër Merkel që ka vendosur vijat e kuqe për kufijtë Senatori amerikan Ron Johnson, i cili të hënën mbrëma e ka kaluar në Serbi duke takuar zyrtarët e atjeshëm, ka thënë se
Vuçiç: Kufijtë, të parëndësishëm në Evropë Ndërsa Presidenti serb vizitonte veriun e Kosovës dhe përkatësisht Ujmanin, liqenin jetik për furnizimin me ujë të Kosov
Qeni i keq e sjell ujkun në torishtë! Nga Albeu.com "Qeni i keq ta sjell ujkun në torishtë (vathën e dhënve)", është një thënë lapidar e shqiptarëve
Vuçiç e ka të qartë: Merkel s'na le të ndryshojmë kufijtë Ne fjalimin e tij te Liqeni i Gazivodës i cili sipas tij është i rëndësishëm për serbët dhe shqiptarët, Aleksander Vuçiq
Berisha sulmon Thaçin në prani të Albinit: Serbët dhe argatët e tyre rikthyen debatin mbi kufijtë e Kosovës Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se serbët bashkë me argatët e tyre në Prishtinë kanë arritur të sh
Daut Haradinaj kërcënon Thaçin dhe Vuçiçin me luftë Zyrtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ripërsëriti qëndrimin e partisë së tij lidhur me idenë e shkëmbimit të territoreve apo