999 rezultate për

kufij

Opozita riaktivizohet për rezolutë kundër Thaçit Partitë opozitare në Kosovë kërkojnë që përmes vazhdimit të seancës së jashtëzakonshme ta rikthejnë rezolutën e tyre në
Ndihmuan grupet kriminale, kush janë tre policët e arrestuar Goditja e 4 grupeve kriminale qe coi ne pranga shume prej anetareve te tyre ka nxjerre zbuluar edhe tre punonjes te poli
Nuk do i besoni dot, nëntoka në këto vende ka krijuar mrekulli Nën sipërfaqen e Tokës, aty ku dielli rrallë deperton, është një botë me gurë të çmuar, minerale, ujë , shpella gelqeror
Thaçi tmerron francezët: Nëse nuk bëhet siç dua unë do të plasë lufta Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se pa arritjen e një marrëveshje reciproke në Bruksel, nuk ka
Haradinaj ngushëllon Hashim Thaçin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ideja e korrigjimit të kufijve tashmë "ka vdekur" dhe u ka shprehur
Thaçi sulmon Haradinajn për çështjen e ndryshimit të kufijve Hashim Thaçi këmbëngul në ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. “Në asnjë rrethanë nuk do të ketë kufij etni
Bildt: NATO të shtojë ushtarët në Kosovë, mund të plasë Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, i cili përgjatë viteve të 90-ta ka qenë i angazhuar ekskluzivisht në ngjarjet polit
Vuçiç e pranon tek Putini se është dështuar me korrigjimin e kufijve Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar në Moskë pas takimit me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin se nuk ka
Pandeli Majko paralajmëron Serbinë: Kujdes kur kërkoni korigjim kufijsh! Nga Pandeli Majko: KORIGJIMI I STATUSIT TE SERBISE… Kujtesa është një funksion i pasigurtë në mardhënien me
Isa rikthehet te Facebook, flet për ndryshimin e kufijve ​Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh ish-kryeministër i vendit, Isa Mustafa ka deklaruar se idetë
Thaçi bind SHBA-në se duhet të ndryshojë kufijtë e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e kryeson delegacionin e vendit të tij në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së n
Çudit Pacolli: Me serbët nuk kemi patur kurrë probleme Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli, ka thënë se në mes të Serbisë dhe Kosovës nuk duhet të ketë kufij dhe se “topi duhe
Thaçi bën të zgjuarin, flet në emrin e amerikanëve për kufirin (VIDEO) Në pamundësi që të shfaqej me Trumpin, në pamundësi që ta nxirrte para mediave çdo zyrtar amerikan, Thaçi zgjodhi të man
Mali i Zi nga SHBA: Bëni kujdes me kufijtë e Ballkanit Mali i Zi gjithmonë ka përkrahur dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, mirëpo qëndrimi i Podgoricës, në lidhje me para
Serbët pretendojnë se u takuan me Trump dhe ka pranuar ndryshimin e kufijve Sipas shkrimit të mediave serbe, presidenti amerikan Donald Trump, gjatë bisedës së shkurtër me kryeministren serbe Ana
Kitaroviç takohet me Thaçin dhe ia tregon kufijtë e Ish-Jugosllavisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është deklaruar pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në
Qytetarët e Shqipërisë votojnë për idenë e Thaçit me kufijtë, mësoni rezultatin Një sondazh në Shqipëri këtë herë është bërë për propozimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksand
Mustafa në takim me Metën përmend sa e rrezikshme është tema e ndryshimit të kufijve Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka zhvilluar një takim me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Thotë se temë e veçantë dis
Haradinaj "tallet" me Thaçin: Janë përralla fjalët se do marrim Preshevën Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë në një intervistë ka argumentuar kundër ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe
WP: Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi është një ide e tmerrshme Kosova dhe Serbia janë duke biseduar për rivendosjen e kufijve të tyre. Por kjo është një ide e tmerrshme. Kështu