999 rezultate për

kufij

Media në Shqipëri nën kërcënim, kush janë tre gazetarët që "kërkohen" nga mafia Në raportin më të fundit për lirinë e medias në botë, “Reporterë pa kufij” e ka ngjitur Shqipërinë me një vend më lart k
LDK kërkon zgjedhje të reja kur Kosova po ia tregon vendin Serbisë Udhëheqësi i deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar zgjedhje të reja të mirëorganizuara për të dalë nga kriza i
Haradinaj sërish me mesazh për Hashim Thaçin Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj edhe një herë tha se ideja për shkëmbim territoresh ka vdekur. Ai tregoi se në k
Deputeti i LDK-së: Edhe Rama mbështet korrigjimin e kufijve Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka sulmuar ashpër idenë e p
Messi nuk njeh kufij, dy çmime në një ditë Lionel Messi nuk njëh të ndalur për sa u përket trfove përsonal. Ylli i Barcelonës së fundmi ka marrë sot çmimin si
Haradinaj për idenë e Thaçit: Kufijtë, ujku mjegull do Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj e ka komentuar idenë e Thaçit për ndryshimin e kufijve.
BE del me një njoftim zyrtar për takimin e nesërm Thaçi-Vuçiç Presidenti Hashim Thaçi do ta takojë homologun e tij serb, Aleksander Vuciq me datën 8 të këtij muaji. Këtë e ka bërë të
Kurz flet në emër të BE-së: Edhe korrigjimin e kufijve e mbështesim Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, në një konferencë për media së bashku me presidentin e Republikës së Kosovës, Hash
Opozita sërish në protesta Tri subjektet opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Socialdemokrate, nuk e përjashtoj
Edhe Kanadaja përfshihet në debatin e korrigjimit të kufijve Ambasadorja e Kanadasë në Beograd, Kati Csaba, deklaroi se vendi i saj mbështet fuqishëm dialogun ndërmjet Kosovës dhe S
Haradinaj nuk i beson Vuçiçit, ka një porosi për Hashim Thaçin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një tubim me të rinjtë e AAK-së në Bogë, ka deklaruar se pavarësisht marrëve
Fajon: Jam kundër ndryshimit të kufijve, kritikat në BE ndaj Mogherinit po rriten Eurodeputetja Tanja Fajon e cila është edhe raportuese e vizave për Kosovën, ditë më parë ka vizituar Serbinë. Në nj
Merkel i dërgon letër Kosovës, flet për kufijtë dhe vizat Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ia ka kthyer letrën kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në të cilën shpreh shqetës
BE vendos kufijtë Kosovë-Serbi me helikopter Ish-shefja e ekipit negociator në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri në një postim në Facebook ka thënë se kufijtë ndërs
Tashmë pa pushtet, Tahiri sulmon Hashim Thaçin Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri ka ripërsëritur qëndrimin e saj për ndryshimin e kufijve. Aj
Siç pritej, edhe LDK nuk e ndal Thaçin të diskutojë për kufijtë Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë lëshuar sallën e Kuvendit të Republikës së
Kjo gua kalon kufijtë, për çfarë e përdor këtë robotin? Një grua ka zbuluar detaje për atë se si është të bësh seks me një kukull seksi. Kolumnistja e seksit, Karely Sciorti
Hoti: Thaçi do të merret vesh me Vuçiçin pa dijeninë e BE dhe SHBA Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se ideja për ndryshimin e kufijve ka gjenezën në Moskë dhe
Politikani evropian: Kosova dhe Serbia mund të ndryshojnë kufijtë Ish-koordinatori i Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore, Erhard Busek, duke folur për idenë e ndryshimit të kuf
Opozita rigrupohet kundër idesë së Thaçit për ndryshim kufijsh Partitë opozitare në Kosovë kërkojnë që përmes vazhdimit të seancës së jashtëzakonshme ta rikthejnë rezolutën e tyre në