999 rezultate për

kufij

Qëndrimet e Edi Ramës për kufijtë e Kosovës janë shqetësuese sipas Bojken Abazit Çështja e kufijve të Kosovës është kryefjala e këtyre ditevë në Kosovë , shkruan Albeu.com Aktivisti I Lëvizjes Vetë
Haradinaj takon Ischingerin pasi i kërkoi Gjermanisë të përfshihet në dialog Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është duke marr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih. Haradinaj tregon
Haradinaj: Vetëm Berlini është i drejtë me Kosovën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është duke marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Berlin të Gjermanisë
Alarmon gruaja e DioGuardit: Ndryshimi i kufijve, fatal për Kosovën Shirley Cloyes DioGuardi, bashkëshortja e ish-konngresistit amerikan Joseph DioGuardi, ka thënë se Shtetet e Bashkuara d
Denoncimi, Thaçi po bën pazare të fshehta me Vuçiçin Historiani dhe diplomati nga Luksemburgu, Florian Bieber, njëherësh bashkërendues i Grupit për Këshill Politik Evropian
Albin Kurti takohet me Bashën, dalin kundër korrigjimit të kufijve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në Tiranë Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, të cilin e vlerësoi
Alarmon Tahiri: Ndalni Thaçin ose do plasë lufta Ish-kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka deklaruar se kryeministri Ramush Haradinaj, në pamundësi
Nëse ndryshohen kufijtë, krahas Kosovës rrezikon edhe Shqipëria Instituti Evropian për Studime të Sigurisë ka publikuar një analizë në të cilën projektohet ajo se çfarë do të mund të n
Edita Tahiri: Ndryshimi i kufijve ide serbe, Thaçi po ndihmon për Serbinë e Madhe Çështja e ndërrimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë ka qenë një prej temave më të diskutuara në muajt e fundit të vit
Ish-ministrja e Kosovës: Rama po bën lojë djallëzore Ish-ministrja e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, ka komentuar ndryshimet në diplomacinë shqiptare. Ajo ka thënë se ide
Victoria Beckham nuk njeh kufij, prodhon kremin me gjak Çudirat për të ruajtur bukurinë nuk kanë të sosur. Së fundmi, Victoria Beckham promovon një krem për trajtimin e fytyrës
Deutsche Welle vë në pikëpyetje Ramën për marrëveshjen Kosovë-Serbi? Presidenti Meta dekretoi të premten (18.01.2019) kryeministrin, Edi Rama në postin e Ministrit të Jashtëm. Dekretimi vje
Bloomberg: BE dështoi, Thaçi dhe Vuçiçi drejtohen nga SHBA dhe Rusia Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiç do të provojnë që marrëveshjen finale Kosovë-Serbi ta nënshkruajnë me ndërmjetësimin e
Në Britaninë e Madhe janë kundër ndryshimit të kufijve Ish-ambasadori i Republikës së Kosovës, në Britaninë e Madhe, Muhamet Hamiti, ka sjellë një debat që është zhvilluar në
Meta e konfirmon se rrëzoi Cakajn për kufijtë e Kosovës Presidenti Meta e ka konfirmuar se Gent Cakajn e rrëzoi për shkak të sipas kreut të shtetit, emërimi i tij cënonte integ
Ish-ministrja e Kosovës mbështet Ilir Metën që nuk dekretoi Cakajn Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta n
Po hapet "kutia e Pandorës", si po luhet me kufijtë e Ballkanit Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura pa luftë, mendojnë analistët në Sara
Bashkimi i shqiptarëve do të sjellë shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës Autoritetet serbe kanë reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, i cili tha se "kufir
Daçiç: Ende është në tryezë korrigjimi i kufijve Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, nuk beson se gjatë vitit 2019 do të përfundojnë bisedimet dhe të arrihet
“Rregulloni hartën e Kosovës”, Flor Binaj kap detajin në foton e Klanit Aktori i humorit Florjan Binaj vuri re një detaj gjatë transmetimit të motit në Tv Klan, i cili na kishte shpëtuar. S