999 rezultate për

kufij

Basha nxjerr sekretin për herë të parë: Ja propozimi që më bënë serbët për Kosovën Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar për herë të parë se edhe atij kur ishte ministër i Jashtëm i ishte
Tim Judah: Ndryshimi i kufijve vdiq në Berlin Publicisti dhe njohësi britanik i rajonit, Tim Judah ka folur për zbrapsjen e idesë te korrigjimit dhe të shkëmbimit të
Edhe Sami Lushtaku del kundër Hashim Thaçit Kryetari i PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, në emisionin Pressing, thotë se është kundër idesë së korrigjimi
Berisha sulmon Sorosin për projektin e ndryshimit të kufijve Gjatë një fjale mbajtur të përpara studentëve demokratë evropianë, ish- kryeministri Sali Berisha u shpreh se ndryshimi
Pendarovski: Nuk kisha dëgjuar ide më të keqe se ndryshimi i kufijve Pas marrjes së detyrës zyrtare, presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka paralajmëruar një vizitë n
Presidenti i ri i Maqedonisë: Ide më të keqe se ndryshimi i kufijve s’kam dëgjuar ndonjëherë Pas marrjes së detyrës zyrtare, presidenti i ri i Maqedonisë, Stevo Pendarovski, ka paralajmëruar vizitën në Kosovë.
A mund të ndodh bashkimi Shqipërive të vogla, pa korigjimin e kufijve?! Nga Kreshnik Spahiu* “Enver, si do e zgjidhim çështjen e Kosovës? Do e mbash ti si pjesë të
Kjo është e vërteta e fotos me hartë në dorë të Merkelit, Thaçit, Ramës dhe Vuçiçit Samiti i Berlinit duket se e ka mbyllur përfundimisht cështjen e korrigjimit të kufijve me iniciativë dy liderëve të fuq
Glauku thotë se përfshirja e SHBA-ve në negociata do të rihapte çështjen e kufijve Samiti i Berlinit, një takim i një formati të lartë, ku krerët e shtetit të Kosovës dhe Serbisë u ftuan nga kancelarja g
Del momenti, kur Rama i hidhet në qafë ministrit të Millosheviçit (VIDEO) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, duket se ka një simpati të veçantë për dy liderët aktual të Serbisë. Përveç që e
Vdes idea e korrigjimit të kufijve, Vuçiç e pranon publikisht Në Berlin është varrosur ideja për korrigjim të kufijve. Këtë e ka pranuar sot edhe publikisht ideatori i saj, president
Haradinaj për median gjermane: Nuk vijnë kriminelë nga Kosova Pas samitit për Ballkanin në Berlin vazhdon jehona në mediat gjermane, jo vetëm për heqjen nga axhenda të një teme – ndr
Hashimi ndryshon mendim për kufijtë pas drurit në Berlin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Spiegel”, ka folur rreth Samitit t
Amerikanët thonë se ndryshimi i kufijve u kërkua për këtë arsye Ideja për korrigjim të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë si mënyrë për të arritur tek një marrëveshje përfundimtare n
Haradinaj: Serbia duhet të njohë Kosovën sipas kufijve ekzistues Pas takimit të Nivelit të Lartë të Ballkanit Perëndimor i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i
Pas samitit flet Haradinaj: Kërkova nga Gjermania të na mbrojë kufijtë Ka përfunduar takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimorë i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti
Gazeta gjermane: Merkel në Berlin do të ndalë planet e Thaçit dhe Vuçiçit Takimi i 29 prillit në Berlin me ftesë të kancelares Angela Merkel dhe presidentit francez, Emanuel Macron, ka kaluar në
Reporterët pa kufij: Rruga për BE e gjatë, gazetarët kërcënohen Organizata “Gazetarët pa kufij", me seli në Paris, vlerëson në raportin për lirinë e medies se urrejtja ndaj gazetarëve
Haradinaj: Kosova nuk do të ndahet, do të skuqen ata që janë me Vuçiçin Kryeministri Ramush Haradinaj nga vendlindja e tij ka goditur opozitën dhe presidentin Thaçi. Për të parët sepse e akuzo
Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Shkëmbimi i kufijve, një ide monstruoze Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar a