999 rezultate për

kufij

Vuçiç: Kosova s’do të njihet në kufijtë e saj ekzistues Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Der Standard’, përjashtoi mundësin
Vende që i kemi parë vetëm në ëndërr, 10 raste kur natyra bëri mrekulli (FOTO LAJM) Nën sipërfaqen e Tokës, aty ku dielli rrallë deperton, është një botë me gurë të çmuar, minerale, ujë , shpella gelqeror
Haradinaj: Gent Cakaj ka punuar kundër Kosovës Haradinaj është shprehur se ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka punuar kundër interesave të Kosovë
Tahiri ka një mesazh për Ramën pas zgjedhjeve në Kosovë: Do të kesh një ndëshkim! Politikania e njohur kosovare Edita Tahiri, është shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të marrë mesazh nga zgjedhjet
Roza Lati nuk njeh kufij, puth të ftuarin në buzë pa e menduar dy herë Në emisionin “Why Not”, puthjet në buzë të moderatores me të ftuarit nuk janë më dicka e re. Në puntatën e sotme, Roza L
Kënga e Young Zerkës kalon kufijtë, po kthehet në sfidë në këtë shtet (VIDOE) Young Zerka, shqiptari i preferuar i indonezianëve! Nuk kanë qenë të pakta herët kur artistët shqiptarë kanë kaluar k
Tema e kufijve, mbizotëruese në fushatë Ruajtja e kufijve të Kosovës është bërë premtim i çdoditshëm i subjekteve politike në fushatën zgjedhore. Prejse ka n
Kandidatja për kryeministre: Ideja për ndryshim kufijsh është ruso-serbe, LDK kundër Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se idea për ndryshim kufijsh nuk do
Beqaj thotë se korrigjimi i kufijve do të kthehej në një lojë Ndonëse ka kohë që nuk është përmendur në publik, korrigjimi i kufijve nuk po konsiderohet si ide e vdekur nga njohësit
Vjosa Osmani, mesazh kundër ndryshimit të kufijve nga kulla e Isa Boletinit Kandidatja e LDK-së për kryetare të Qeverisë, Vjosa Osmani, së bashku me kreun e LDK-së në Prizren, Anton Quni, kanë viz
AAK kujdeset të përsërisë se nuk do të ketë më PAN 2 Sekretari organizativ i AAK-së, Besnik Tahiri, në një intervistë për “Zërin” ka deklaruar se pas zgjedhjeve të 6 tetorit
12 kufijtë mes shteteve që thyejnë çdo stereotip (FOTO LAJM) Një kufi midis shumë vendeve, është thjesht një linjë simbolike që kalon përmes një trotuari ose një rruge fshati, pavar
Edhe Sllovakia që nuk e ka njohur Kosovën është kundër ndryshimit të kufijve Kryeministri Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Mirslav Lajçak me të cilin tha se
Haradinaj: Çështja e statusit dhe kufijve është e zgjidhur, me Serbinë të bisedojmë për njohje Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në përurimin e sheshit "Shkëlzen Haradinaj", zbulimin e shtatores së Heroit
Gazeta zvicerjane: Thaçi, një humbës që po bëhet skifter Gazeta zvicerane Neue Zuercher Zeitung, e ka portretuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, si një humbës, i cili tash
Haradinaj: Të gatshëm për njohje reciproke me Serbinë me kufijtë aktualë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me delegacionin nga Franca dhe Gjermania ka treguar se kanë diskut
Pendarovski: Idea e ndryshimit të kufijve, arkaike Ideja për korrigjimin e kufijve apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për presidentin e maqedonisë së Veri
Bushati sulmon hapur Ramën: I rrezikshëm ndryshimi i kufijve, mbështeti tezën serbe Në një intervistë për gazetën e njohur austriake, Der Standard, Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për shumë
Mënyrat më të çuditshme që kanë përcaktuar kufijtë mes shteteve (FOTO LAJM) Shumë shtete ndahen me kufij tepër të dukshëm nga njëri tjetri si psh një det apo lumë, por ka dhe nga ata të clët ndahe
Ndryshimi i kufijve, Presidenti i Malit të Zi tregon pse është kundër Presidenti Malazez tha se është shumë mirë që është vendosur dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, por nuk është mirë që ai d