999 rezultate për

kualifikohen

Kualifikohen Inter dhe Liverpool (VIDEO) Me një lojtar më pak që nga minuta e 33-të e ndeshjes, Interi arriti të barazojë në 2-2 në ndeshjen e sotme, duke siguru
Grupi B, si kualifikohen ekipet Gjermania arrin çerekfinalet vetëm nëse: 1 - Me një fitore, ose thjesht edhe një barazim ndaj Danimarkës (si fitues i
40 mijë tifozë në stadium, baskët gati për festë Nga “Teatri i Endrrave” në “Katedrale”, dy stadiume ku vjen vërtetë “era futboll”. Pas fitores 3-2 në ndeshjen e parë në
Ideja e Platini, ja si do të jetë Euro 2016 Që nga Euro 2016 gjithçka do të ndryshojë. Presidenti i Uefa-s Michel Platini ka shprehur disa prej ideve të tij përsa i
Kupa e Shqipërisë, luhen ndeshjet e para U luajtën sot ndeshjet e para të fazës së grupeve në Kupën e Shqipërisë, ndërsa rezultatet prodhuan pak surpriza, me pot
Ozil ndjehet i lumtur për Turqinë Njëri prej golashënuesve të Gjermanisë të martën mbrëma, në fitoren 3:1 ndaj Belgjikës, Mesut Ozil, familja e të cilit ë
Europa League: Kualifikohen Liverpool dhe Porto (VIDEO) Borusia e Dortmundit shkatërron me rezultatin e thellë 3-0 Karpatin në ndeshjen e vlefshme për grupin J, ndërkohë që nde
Kualifikohen Inter, Barcelona, Valencia dhe United (VIDEO) Zhvillohen edhe ndeshjet e mbetura për grupet A-D të Champions League në fazën për grupe. Në grupin A Interi fiton ngush
Champions: Kualifikohen Reali, Milani dhe Chelsea (VIDEO) Janë zhvilluar sot ndeshjet e pesta të fazës së grupeve të Champions League. Për grupin E, Roma ka marrë një fiture roka
Tenderi për licencën 3G, kualifikohen dy kompani Kualifikohen në tenderin për marrjen e licencës 3G, dy kompanitë celulare që bënë ofertat e tyre ditën e djeshme. Kompan
Liga e Kampionëve: Kualifikohen Ajax dhe Tottenham (VIDEO) Tottenhami ka shpartalluar skuadrën zvicerane Young Boys, duke e mposhtur me rezultat 4-0 në ndeshjen kthyese të ‘play-o
Kualifikohen Meksika dhe Uruguai, Franca serish zhgenjen (VIDEO) Meksika dhe Uruguai janë skuadrat e para të cilat kanë siguruar kualifikimin në të tetën
Kualifikohen Meksika dhe Uruguai, Franca sërish zhgënjen (VIDEO) Meksika dhe Uruguai janë skuadrat e para të cilat kanë siguruar kualifikimin në të tetën e finales, edhe pse Uruguai ka
Kupa e Italise: Kualifikohen Juventus dhe Milan (VIDEO) Pas disa dështimeve radhazi, më në fund Juventus arrin të shënojë fitore duke u kualifikua
Portugalia, Franca, Sllovenia dhe Greqia kualifikohen per Afriken e Jugut (VIDEO) Portugalia ka shënuar fitore minimale përballë Bosnje-Hercegovinës, për të siguruar k&eum