999 rezultate për

kualifikohen

Kualifikohen Liverpool dhe Chelsea (VIDEO) Liverpool dhe Chelsea janë kualifikuar në fazën tjetër të EFL Cup. Liverpool ka mposhtur Burtonin me rezultat të thellë
Portugalia luan shansin e fundit të kuqezinjve tanë (FOTO LAJM) Portugalia pas pak minutash do të luajë sfidën e fundit në grupe ndaj Hungarisë në një ndeshje që vendos shumë për fatin
EKSKLUZIVE/ Ja me kë do të përballemi nëse kualifikohemi Europiani i Francës duke qenë se është i pari me 24 skuadra ka edhe disa rregulla të veçanta. Në formatin e ri të Europi
Franca e Zvicra ndajnë pikët, kualifikohen të dyja (VIDEO) Franca dhe Zvicra kanë barazuar pa gola në ndeshjen e zhvillua në “Pierre-Mauroy”. Me këtë rezultat ata janë kualifikuar
Ja sa lehtë Shqipëria mund të kualifikohet në 16 kombëtaret më të mira të Evropës Kombëtarja e Shqipërisë për herë të parë është kualifikuar për në kampionatin evropian ‘Francë 2016’ duke shkruar histor
Cana dhe Lenjani vlerësojnë Rumaninë Nga Franca, ku praktikisht e kanë mbyllur sezonin me Nantes, me skuadrën që arriti objektivat në Ligue 1, Lorik Cana dhe
Kupa e Shqipërisë pa surpriza, ja kush kualifikohen Janë luajtur sot ndeshjet e kthimit për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Partizani, Tirana, Flamurtari, Teuta dhe Ku
Kualifikohen kampionët e Evropës (VIDEO) Spanja është kualifikuar tashmë edhe matematikisht, pasi ka mposhtur 4:0 skuadrën e Luksemburgut. Kampionët në fuqi t
Blendi Klosi: Shqiptarët në Gjermani të kthehen, të kualifikohen dhe të ikin Ministri i Mirëqënies Sociale Blendi Klosi, duke folur për emisionin Studoi e Hapur" të gazetares Eni Vasili dhe komentu
SHIFRAT/ Fitojnë 100 mln paund nëse kualifikohen Fitorja e Manchester United kundër Club Bruges në fazën e Play Off-it Ligës së Kampionëve mund të vlejë 100 milionë p
Ndryshojne rregullat, shqiptarët tani me viza 3-vjeçare për në SHBA Cdo shqiptar i cili do të kualifikohet për marrjen e një vize amerikane do ta ketë atë për një periudhë 3-vjeçare. Gjatë
Kualifikohen Juventusi dhe Atletico Madridi Juventusi dhe Atletico Madridi kanë barazuar pa gola në ndeshjen e zhvilluar sonte në Ligën e Kampionëve, duke siguruar
Kualifikohen Interi dhe Tottenhami (VIDEO) Interi ka arritur të mposhtë me rezultat 2-1 ekipin e Dnipros në Grupin F dhe të kualifikohet në rrethin tjetër të Europ
Kualifikohen Juve dhe Fiorentina (VIDEO) Juventusi ka shënuar fitore 2-0 ndaj Trabzonspor për të siguruar kualifikimin në 15-shën e fundit të Europa League. T
Surprizon Odesa e Bakajt dhe Vangjelit, kualifikohen në Europa League FK Chornomorets Odessan të gjithë e mbani mend, pasi përvecse eleminoi Skendërbeun aty aktivizohen edhe dy lojtarë shqip
Bayerni dhe City kualifikohen (VIDEO) Bayern ka arritur fitore minimale 0-1 në Plzen, në një ndeshje që e ka pasur të vështirë të shënoi. Ndërsa Machester Ci
Nëse kualifikohen për në Brazil, Basha kërkon statujë për kombëtaren "Nëse kualifikohemi për në Brazil do të na bëjnë një statujë në Shqipëri". Kështu shprehet në një intervistë të dhënë pë
Barcelona nuk është në krizë Për teknikun Visente del Boske skuadra e Barcelonës nuk është e lodhur duke shprehur besimin se ashtu si madrilenët edhe
Kualifikohen Inter dhe Lazio (VIDEO) Kanë përfunduar disa nga ndeshjet e Europa League. Në dy të takimet ndër më të rëndësishmit, Interi është kualifikuar pë
Grupi B: Kualifikohen Arsenal dhe Schalke (VIDEO) Një gol i shënuar kundër grekëve të Olympiakosit i ka mjaftuar skuadrës së Schalkes të kualifikohet në fazën e radhës në