999 rezultate për

kualifikimit

Basha: Ndaj Izraelit si një finale, hedhim hapin drejt kualifikimit Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Izraelit. Në f
Ngec në vetting, shkarkohet gjyqtari i Apelit Njw tjetwr gjyqtar ka ngecur nw rrjetwn e vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot gjyqtarin e Ape
Kërkohet shkarkimi i Gjyqtarit Artur Malaj, dyshimet për të Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit që mbikëqyr procesin e vettingut në Shqipëri, kërkon shkarkimin e gjyqtarit Artur
Gjyqtari i konfirmuar nga Vettingu sërish rrezikon shkarkimin Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ju ka paraqitur sot, Komisionerëve Publikë rekomandimin për ta ankimuar në K
ONM kundër KPK, kërkon largimin e Zaganjorit Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit do të apelojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili lejoi kreun
Katastrofë për Laçin, kurbinasit turpërohen në Norvegji nga Molde Laçi është turpëruar me rezultatin 3-0 nga Molde në stadiumin “Aker Stadion”. Skuadra e Oleguna Solskajer nuk ka falur d
Gjici hap ‘thesin’, kjo është premio që u jep lojtarëve pas kualifikimit në Champions Kukësi siguroi një kualifikim historik në përballjen ndaj Valetës. Goli i Dzarias në minutën e 84-t bëri që verilindorët
Skuadra e Kukësit ia marrin valles pas kualifikimit në Champions Kukësi ka festuar gjatë kthimit pas ndeshjes me Valetën. Verilindorët arritën të kualifikoheshin me golin që Dzaria shën
Barazohet gjithçka, Kukësi afër kualifikimit Kukësi ka bërë të pamundurën pasi ka barazuar rezultatin 1-1 përballë Valeta. Në minutën e 84’ ishte Irakli Dzaria is
Kjo është festa e “çmendur” në Zagreb pas kualifikimit të Kroacisë në finale (VIDEO) Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Dal
Francë - Belgjikë, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës. Franca fitoi me rez
Çmendet tifozi kroat, hedh divanin nga dritarja pas kualifikimit të Kroacisë në gjysmëfinale (VIDEO) Një tifoz kroat e ka ngritur në një nivel tjetër triumfin në botën e sportit, duke e flakur divanin nga dritarja nga gëz
Mandzukic paguan birrat për tifozët kroatë pas kualifikimit në gjysmëfinale Mario Mandzukic nuk e harron vendin e tij, pasi e ka dëshmuar edhe mbrëmjen e djeshme, pasi Kroacia siguroi një biletë h
Kjo është festa e çmendur e kroatëve pas kualifikimit në Kupën e Botës (VIDEO) Mes drithërimave të penalltive Kroacia është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Suksesi i madh i ekipit k
Presidentja e Kroacisë përqafon heronjtë e kualifikimit (FOTO LAJM) Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, ishte sot në Moskë për të ndjekur ndeshjen Kroaci - Danimarkë, e vlefs
"Dramë" për Gjermaninë, ky gol i minimizon shpresat e kualifikimit (VIDEO) Kualifikimi i Gjermanisë varet shumë edhe nga ndeshja paralele e Suedisë e cila ka kaluar në avantazh 0-2 kundër Meksi
Festa e "çmendur" në Buenos Aires pas kualifikimit të Argjentinës (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme Argjentina arriti të marrë fitoren e parë në këtë Botëror falë golave të Messit dhe Rojs, të cilët e
Gjermania dhe Suedia për "jetë a vdekje", ja skenari i kualifikimit Grupi F, i këtij Botërori shihet si shumë i vështirë dhe duket se do të hyjë në punë matematika. Kjo ndodh pasi në k
Djemtë e shqipes drejt kualifikimit, sa pikë u duhen për të kaluar grupin Pas fitores jetësore në minutat e fundit ndaj rivalit të Grupit E Serbisë, tani Zvicrës i mjafton edhe vetëm një pikë ku
Fjalët e Messit pas kualifikimit të Argjentinës në Botëror Lionel Messi nuk ka fshehur emocionet e tij pas kualifikimit historik në një farë mase, pasi erdhi në minutat e funti të