999 rezultate për

kryqit

Casillas merr urdhërin e Kryqit të Meritës për sportin (VIDEO) Portjeri spanjoll Iker Casillas mori urdhërin e Kryqit të Meritës për sportin nga kryeministri i Spanjës Mariano Rajoy s
Emigrantët, 12 aborte në ditë në Gjevgjeli Aktualisht në afërsi të stacionit hekurudhor të Gjevgjelisë po ngrihen hapësira për pushim me kapacitet për 160 persona.
52 vjet nga tërmeti tragjik i Shkupit (FOTO LAJM) Shkupi kujton sot 52-vjetorin e tërmetit katastrofal të 26 korrikut të vitit 1963 në të cilin jetën e humbën 1,070 perso
BE jep 84 mijë euro për zonat e përmbytura në Maqedoni Komisioni Evropian do të ndajë 84.236 euro ndihmë për të mbijetuarit në përmbytjet në Maqedoni gjatë muajit janar dhe sh
Maqedonia, mes gjysmë-hënës dhe kryqit Maqedonia është shteti ku xhamiat dhe kishat e ndërtuara kane mjaft rendesi. Sipas të dhënave zyrtare të BFIM dhe Kis
Të martën ndriçohet Kryqi maqedonas, i treti në botë Të martën, më 24 qershor do të ndriçohet Kryqi maqedonas, i treti për nga madhësia në botë, me një lartësi prej 56.5 met
Qeveria maqedonase harxhon mbi 1 milionë euro për kryqin në Vodno Qeveria maqedonase do të harxhojë më shumë se 1 milionë euro vetëm për kryqin në malin Vodno. Marrëveshja parasheh m
Qeveria maqedonase harxhon 2 milionë euro për të mirëmbajtur një kryq në Shkup Qeveria maqedonase ka vendosur të harxhojë nga buxheti i saj plot 2 milionë euro vetëm për mirëmbajtjen e një kryqi që n
Uji i Bekuar, Gruevski në Strugë, Cërvenkovski në Ohër Me rastin e festës së Ujit të Bekuar, kryeministri Nikolla Gruevski ka qenë prezent në hedhjen e kryqit në lumin Drini i
Viktimat e Filipineve, Victoria dhe David boshatisin garderobën (FOTO LAJM) Për vite të tëra Victoria Beckham ka mishëruar për miliona gra, femrën fashion, por tani ky obsesion për modën është bër
19 raste të shpëtimit nga mbytjet në Liqenin e Ohrit Duke filluar nga 1 korriku kur nisi zyrtarisht sezoni veror dhe ekipet e shpëtimeve në plazhe filluan aktivitetin e tyre
Brazil, Papa Françesku përshkon Udhën e Kryqit Në ditën e pestë të vizitës së Papës në Brazil, Papa Françesku është bashkuar me turmat e pelegrinëve Katolike në Rio de
Saraçini në Panairin e Shkupit Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini sot në Panairin e Shkupit - Salla Diplomatike, do të marrë pjesë në takimin e katërt
Varfëria, 1740 familje kërkojnë ndihmë pranë Kryqit të Kuq në Prishtinë Gjendja e rënduar ekonomike ka shtyrë shumë familje të kërkojnë ndihmë pranë Kryqit të Kuq në Prishtinë. Sipas statistik
Pakistan, mjeku britanik gjendet me kokë të prerë Një mjek britanik i cili ka punuar për organizatën e Kryqit të Kuq në Pakistan ka mbetur i vrarë nga banda që e rrëmbeu
Dështon misioni i Kryqit të Kuq për largimin e gazetarëve (VIDEO) Përpjekjet përfaqësuesve të Kryqit të Kuq për evakuimin e dy gazetarëve të plagosur gjatë trazirave në Siri ka dështuar.
Gjenden gozhdët e kryqit të Jezusit Simcha Jacobovici, autor i dokumentarit "Gozhdët e kryqit", pohon se ka gjetur gozhdët me të cilat është kryqëzuar Jezus
Kryqi i Kuq Shqiptar ndihmon të përmbyturit Kryqi i Kuq Shqiptar në përmbushje të misionit të tij humanitar, po e ndjek nga afër situatën katastrofike të krijuar pr