999 rezultate për

kryqi

Qeveria maqedonase harxhon mbi 1 milionë euro për kryqin në Vodno Qeveria maqedonase do të harxhojë më shumë se 1 milionë euro vetëm për kryqin në malin Vodno. Marrëveshja parasheh m
Një kryq i dytë gjigand do të ngrihet në Aerodrom të Shkupit Një kryq i dytë me përmasa gjigande i pagëzuar si "Kryqi Maqedonas" pritet të ngrihet në lagjen Aerodrom të Shkupit.
Qeveria maqedonase harxhon 2 milionë euro për të mirëmbajtur një kryq në Shkup Qeveria maqedonase ka vendosur të harxhojë nga buxheti i saj plot 2 milionë euro vetëm për mirëmbajtjen e një kryqi që n
Uji i Bekuar, Gruevski në Strugë, Cërvenkovski në Ohër Me rastin e festës së Ujit të Bekuar, kryeministri Nikolla Gruevski ka qenë prezent në hedhjen e kryqit në lumin Drini i
Besimtarët ortodoksë festojnë Ujin e Bekuar Mbi 200 qytetarë do të tentojnë që ta kapin kryqin e shenjtë që do të hidhet sonte në mesditë në ujërat e Vardarit në S
Kryqi i kishës në Aerodrom do të jetë 56 metra Këshilltarët e komunës së Aerodromit në Shkup, kanë dhënë leje të ndërtohet prej metali një kryq ortodoks 33 metra i lar
Viktimat e Filipineve, Victoria dhe David boshatisin garderobën (FOTO LAJM) Për vite të tëra Victoria Beckham ka mishëruar për miliona gra, femrën fashion, por tani ky obsesion për modën është bër
Nuk lejon xhami, kryq gjigand në Aerodrom Këshilltarët e komunës së Aerodromit në Shkup, kanë dhënë leje që të ndërtohet një kryq ortodoks i lartë 33 metra në udh
Taksa për kryqin e farmacive, Bashkia: Aplikohet prej 5 vitesh, Bashkia e Tiranës është shprehur sot së është hera e parë që ndesh në shqetësimin për taksën e tabelave të farmacive edh
Tatuazhi i Elidon Lafetaj si vrasësi i Doçit Një tatuazh në formë kryqi, i njëjtë me atë të avokatit Sokol Doçi i ekzekutuar dy vite më parë ka pasur edhe 37-vjeçari
19 raste të shpëtimit nga mbytjet në Liqenin e Ohrit Duke filluar nga 1 korriku kur nisi zyrtarisht sezoni veror dhe ekipet e shpëtimeve në plazhe filluan aktivitetin e tyre
Brazil, Papa Françesku përshkon Udhën e Kryqit Në ditën e pestë të vizitës së Papës në Brazil, Papa Françesku është bashkuar me turmat e pelegrinëve Katolike në Rio de
Saraçini në Panairin e Shkupit Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini sot në Panairin e Shkupit - Salla Diplomatike, do të marrë pjesë në takimin e katërt
Lewis Hamilton, besimtar i devotshëm (FOTO LAJM) Ai thotë se talenti i tij për të garuar në kompeticionet e Formula 1 rrjedh direkt nga Zoti. Mesa duket, për Lewis Hamil
Udhëkryqi me më shumë njerëz në botë (VIDEO) Ky është udhëkryqu ku përballen më shumë njerëz se kudo tjetër në botë. Gjendet në Tokyo dhe quhet Shibuya. Pamjet që
Shkup, nuk puthi kryqin, dhunohet 13 vjeçari shqiptar Një 13 vjeçar shqiptar mbrëmë është rrahur dhe prerë me thikë nga persona të maskuar mbrëmjen e djeshme në Shkup. Agjenc
Varfëria, 1740 familje kërkojnë ndihmë pranë Kryqit të Kuq në Prishtinë Gjendja e rënduar ekonomike ka shtyrë shumë familje të kërkojnë ndihmë pranë Kryqit të Kuq në Prishtinë. Sipas statistik
Aksidentet, Kryqi i Kuq fushatë sensibilizimi për ndihmën e parë Kryqi i Kuq Shqiptar organizoi të shtunën demonstrime mbi mënyrën e dhënies së ndihmës së parë për personat që pësojnë a
Pakistan, mjeku britanik gjendet me kokë të prerë Një mjek britanik i cili ka punuar për organizatën e Kryqit të Kuq në Pakistan ka mbetur i vrarë nga banda që e rrëmbeu
Dështon misioni i Kryqit të Kuq për largimin e gazetarëve (VIDEO) Përpjekjet përfaqësuesve të Kryqit të Kuq për evakuimin e dy gazetarëve të plagosur gjatë trazirave në Siri ka dështuar.