999 rezultate për

kryqi

Përleshje mes policisë dhe protestuesve maqedonas në Butel (VIDEO) Të rinj të nacionalitetit maqedonas kanë dalë në rrugë dhe kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë me qëllim që të p
BDI me tenda kundër vendosjes së kryqit në Butel (FOTO LAJM) Me tenda kundër vendosjes së kryqit 56 metra të lartë në komunën e Butelit në Shkup, të banuar me popullatë të përzier e
Media austriake: Tensione të rënda etnike në Maqedoni Nuk ka kaluar pa u vërejtur protesta e djeshme e shqiptarëve kundër ndërtimit të kryqit gjigant në komunën e përzier me
Shikoni çfarë po ndodh në Butel (FOTO LAJM) Buteli tashmë po bubullon nga muzika e lartë me këngë patriotike shqiptare. Deputeti i BDI-së, Artan Grubi, ministri
Shqiptarët shkatërrojnë themelin e Kryqit në Butel (FOTO LAJM) Shqiptarët në Shkup, përfaqësues të Bashkimit Demokratik për Integrim por jo vetëm kanë marshuar nga Çairi drejt Butelit
Thaçi: Kryqi dhe shqiponja, lojë e dy partnerëve VMRO-BDI Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, u takua sot me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Shtetëror në Departam
Mexhiti: Instikt natyror që të reagosh kur provokohesh Komisioni i BDI-së, i udhëhequr nga Izet Mexhiti për të kundërshtuar ndërtimin e kryqit gjigant në komunën e Butelit, va
Mexhiti: Shkupi nuk është Jerusalem, kryqi në kishë e minarja në xhami "Shkupi nuk është Jerusalem, Belfast apo Bejrut, por është qytet ku duhet të ketë një bashkëjetesë mes maqedonasve dhe s
Sot BDI proteston kundër kryqit në Butel Sot në ora 17:00 BDI do të zhvillojë një protestë paqësore para Komunës së Butelit për të kundërshtuar vendosjen e kryqi
Ja çfarë thotë hoxha nga Shkupi për kryqin dhe shqiponjën në Butel Pas vendosjes së themelit të kryqit dhe pas vendosjes së shqiponjës në Butel të Shkupit, ka patur reagime të ndryshme ng
BDI: Kryqi në Butel prish marrëdheniet ndërfetare Në mbledhjen e fundit të Kryesisë Qendrore të Bashkimit Demokratik për Integrim, u shqyrtua gjendja aktuale dhe politike
Doli kundër kryqit në Butel, fyhet dhe akuzohet peshkopi maqedonas Një postim për paqe dhe kundër vendosjes së kryqeve dhe simboleve të tjera, i ka kushtuar shumë fyerje dhe akuza, peshko
Grubi: Referendum për të ndalur ndërtimin e kryqit në Butel Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, për TV21 ka deklaruar se projekti për kryqin në komunën Butel
Petrov: Kryqi për të penguar shqiptarizimin e Butelit Todor Petrov, iniciatori për ndërtimin e Kryqit në Butel të Shkupit në shkrimin e tij të fundit në facebook pranon se in
Kryqi si gogol në "bahçen" e premtimeve të kota Nga Emin Azemi - Sot (dje) në Butel u shkulën penjtë e kohezionit të brendshëm qytetar, kurse ata që pretendojnë se kanë
Gruevski viziton në spital autorin e dhunuar të kryqit në Butel (FOTO LAJM) Kryetari i VMRO-DPMNE dhe ish-kryeministri Nikolla ka vizituar në spital kryetarin e Kongresit Botëror Maqedonas dhe ide
Ja çfarë thotë VMRO-ja për rrahjen e donatorit të kryqit në Butel Partia e pushtetit VMRO-DPMNE ka dënuar rrahjen e kryetarit të Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov, i cili është
Dhunohet brutalisht autori i kryqit në Butel Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov, njëkohësisht edhe autor i vendosjes së Kryqit 55 metërsh në Butel
LR-PDSH: Kryqi në Butel, ripërsëritje skenarësh BDI-VMRO! Javës së kaluar ishim dëshmitarë të dy shkeljeve kushtetuese që i bëri ky pushtet BDI-VMRO: E para, amnestimi që Gjykata
BFI: Kryqi në Butel, nxitës për përplasje ndërfetare dhe ndëretnike Protestave të sotme për të kundërshtuar ngritjen e një kryqi gjigant në komunën e Butelit në qytetin e Shkupit u është b