999 rezultate për

kryqi

Conte-Zidan, miq-armiq në udhëkryqin Champions Katërmbëdhjetë milionë euro neto për tri vite. A njihni shumë persona që mund të refuzojnë një kontratë të tillë pun
Mesul Ozil bën gjestin e madh, dhuron 80.000 paund për Kryqin e Kuq Turk Mesut Ozil ka bërë një gjest bujar për besimtarët mysliman në vendin e tij të origjinës, Turqi, të cilët janë në muajin
Ambasada amerikane shpërndan ndihma për të prekurit nga tërmeti Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë informoi sot se po ndihmon familjet e dëmtuara nga termeti. Në njoftim thuhet se “
DETAJET/ Asnjë përfaqësues nga qeveria Rama, kush e bëri të mundur dorëzimin e Alvinit Ditën e sotme republika Arabe Siriane ka reaguar lidhur me dorëzimin e të miturit shqiptaro-italian Alvin Berisha.
Çiljeta hoqi tatuazhin e kryqit dhe komentuesit kaq deshën! (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajmë mend tatuazhin ‘problematik’ të Çiljetës. Kur ishte e vogël (nuk e dimë sa) ajo ka bërë tatuazh në
Ndodh mrekullia! Gjithçka u shkrumbua tek Notre Dame përveç kryqit (FOTO LAJM) Zjarri që ra dje pasdite në Katedralen Notre Dame de Paris, cila mbahet në këmbë prej 850 vitesh shkatërroi gjithçka, pë
Festa e kapjes së kryqit kthehet në sherr mes të rinjve në Berat (VIDEO) Sot ka qënë dita e shënuar për Ceremonine e Kishës Ortodokse për Ditën e Ujit të Bekuar. Në Berat ashtu siç e do zak
Nuk i ndal temperatura minus, dhjetra burra dhe gra hidhen në det për të kapur kryqin (FOTO LAJM) Edhe pse në temperatura minus shumë burra dhe gra nuk u mposhtën por u hodhën në ujrat e ftohta të detit mesdhe në Stamb
Dita e ujit të bekuar, të rinjtë sfidojnë të ftohtin për të kapur kryqin Berati, qyteti i ujit të bekuar me traditën më të lashtë dhe të pandërprerë prej më shumë se 2.400 vitesh, ka mbledhur p
Studentët i vënë kryqin në ballë pedagogëve të korruptuar Ka marrë masa kombëtare tashmë protesta e studentëve dhe mesa duket sot studentët dhe gjimanzistët do të zbarkojnë të gj
Kosova në udhëkryqin e sajuar nga presidenti i saj në modelin e Viktor Janukoviç! Enver Bytyçi Dje janë bërë dy deklarata: Në Zërin e Amerikës ishte zoti Thaçi, nga ku vazhdoi të këmbngulë për n
Banorja e Unazës së Re, akuza të forta për Veliajn: Më vunë kryqin në derë Projekti i Unazës së Re, do të prekë shumë banesa në zonën e Astirit, dhe për këtë banorët kanë 17 ditë që ngrihen në pr
Refugjatët – skenarë udhëkryqi e destabilizimi Enver Bytyçi Në vitin 2005 Bashkimi Europian hapi negociatat për pranimin e Turqisë në union. Pak ditë para marrjes s
Kryqi po merr jetët e banorëve në Lezhë Një ditë më parë në Adriatik të Kurbinit, tre të rinj humbën jetën në një aksident tragjik. Por cili është ky vend, ku d
Kur Ilir Meta merrte Kryqin e Artë nga Greqia (FOTO LAJM) Pavarësisht se po përpiqet të protretizohet si politikani që ka në dorë marrëveshjen e detit me Greqinë si edhe mjaft pa
Është pushtuar nga djalli, nëna i ngul vajzës kryqin në gojë Një nënë është dënuar për vrasjen e vajzës së saj 33-vjeçare duke e ngulur një kryq në gojë sepse mendonte se ishte e pu
Duka vlerëson dhe falenderon Finon: Mbetet garë sportive Futbolli mbi të gjitha. Zhvillimi i mëtejshëm i sportit më popullor mbetet prioriteti i Armand Dukës, pavarësisht se gar
Koncesionet e naftës, Shqipëria në udhëkryqin e modelit të ri Viti 2018 duket të jetë një vit tejet dinamik për sektorin energjetik parë ky në disa dimensione, së pari vijimi i zbati
Ushtari i UÇK-së nxjerr kryqin dhe e puth, tregon se nuk janë terroristë (VIDEO) Gjatë luftës në Kosovë, Associated Press kishte regjistruar shumë nga ngjarjet e asaj kohe. Një prej tyre, është kur
Rrënohet muri i ”Kryqit të Kuq” në Prizren Muri i ”Kryqit të Kuq” në Prizren, i cili dhe është nën mbrojte si monument i trashëgimisë kulturore, është rrënuar si p