999 rezultate për

kryetarit

Rama sulmon kryebashkiakun e LSI në Delvinë dhe nxjerr emrat e “fisit” Teksa po i afrohet fundi fushatës elektorale, dhe dita e zgjedhjeve është pranë, nga Saranda, kryeministri Edi Rama tha
“Godet” Eduart Ndocaj: Dëshira ime është të burgoset Meta…(VIDEO) Ish-aleati i Bashës, Eduart Ndocaj i ka sjellë një tortë nënkryetarit të partisë që ai drejton me rastin e ditëlindjes.
Kandidati i Bashës: Të jesh deputet është "peshqesh" i kryetarit “Te jesh deputet i nje partie politike ne kete sistem, eshte si peshqesh qe te jep kryetari i partise. Keshtu ka thënë a
A do formohet sot qeveria e re e Maqedonisë? (VIDEO) Ka filluar ndërkohe seanca ku pritet të formohet qeveria e re e Maqedonisë. Ilija Dimovski nga radhët e VMRO-së kërk
Berisha reagon për herë të parë për listën e kandidatëve të PD Pas publikimit të listave të PD ku duket se mungojnë figura historike të demokratëve, të shumta kanë qenë reagimet negat
Marrëveshja, PD rrezikon mandatin e Ramës, Ruçit dhe n/kryetarit të LSI Arritja e një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës ka shkatuar reagime pozitive në politikën shqiptare por edhe dyshime dhe
Georgievski: VMRO është në konflikt me shqiptarët dhe ndërkombëtarët Kryetari i VMRO-PP, Ljupço Georgievski, në një emision në TV Telma deklaroi se VMRO-DPMNE është futur në konfrontime me
Aktakuza ndaj Gazmend Muhaxherit: Ka keqpërdoruar 152 mijë euro Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Pejës dhe të tre zyrtarëve të tjerë të komunës, si dhe
Familja e Hazbi Idrizit ka një mesazh për familjen e vrasësit (VIDEO) Para dy ditëve në fshatin Bogovinjë të Tetovës, u vra kryetari i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi. Idrizi u vra ng
Digjet makina e kryetarit të PS-së në Lezhë Një automjet është shkrumbuar nga zjarri para prefekturës së Lezhës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesine sotëm dh
Detaje nga vrasja e kryetarit të komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi Kryetari i deritanishëm i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi, gjeti vdekjen pasi u qëllua 6 herë me pistoletë nga bashkë
Zbulohet vrasësi, ja kush qëlloi me 6 plumba ndaj kryetarit të Bogovinës Detaje të reja kanë dalë pas vrasjes së kreut të Komunës së Bogovinës. Mësohet se personi që ka qëlluar me pistoletë
Shkarkoi drejtorin e shkollës, 10 muaj burg kryetarit të komunës së Kllokotit Gjykata e Apelit e ka lënë në fuqi dëminim me 10 muaj burg me kusht kryetarit të Komunës së Kllokotit, Srecko Spasic, i
Nacionalistët maqedonas zhvendosin protestën në zyrat e BE-së Pas dhunës së mbrëmshme ndaj deputetëve të shumicës së re parlamentare dhe gazetarëve që ishin duke transmetuar seancën
"Ishte i vdekur, e godisnin me shkelma", gazetarja rrëfen momentin kur Sela u mbulua me gjak (VIDEO) Gazetarja e televizionit "24 Vesti" Dushica Mërgja, e cila ishte e pranishme mbrëmë gjatë sulmit të huliganëve ndaj krye
SHBA-të njohin zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi Ambasada e SHBA-ve në Shkup ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë. Për ambasadën, dhuna nuk ës
Zaev uron zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit të Maqedonisë (VIDEO) Kryetari i LSDM-së, Zoran zaev, pas ndodhive të fundit në Kuvend, ka mbajtur një konferencë për shtyp në të cilën tha s
Tensione në Parlament, LSDM, BDI dhe Aleanca në këmbë duke kërkuar zgjedhjen e kryetarit (VIDEO) Fjalimet e deputetëve të VMRO-së, 31 prej tyre që janë paraqitur për fjalim në foltoren kryesore po mbahen nën tension t
“Presioni” i Ruçit për Presidentin, Rama takohet me Metën tek Kuvendi Pas deklaratës së ashpër të Gramoz Ruçit i cili akuzoi Metën se po mbështet PD-në dhe paralajmëroi me zgjedhje të parako
770 fidanë kanabis, procedim kryetarit të fshatit Verion në Krujë (VIDEO) Një aksion i policisë së Krujës është finalizuar duke sekuestruar 130 bimë dhe 770 fidanë të dyshuara Cannabis Sattiva n