999 rezultate për

kryetarit

Demiraj: Kemi 124 emra boss-esh droge Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, në një intervistë në Report Tv, me Ilir Babaramon ka thënë se ai vetë disponon një
PAN zotohet se i ka numrat për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit dhe formimin e qeverise Konstituimi i Kuvendit, pritet të pasohet me formimin e shpejtë të qeverisë së re të Kosovës. Kështu të paktën paral
Nëse tre herë dështon zgjedhja e kryetarit, Kosova shkon sërish në zgjedhje Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 3 gusht për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit. Këtë ditë,
LIVE nga konferenca për shtyp e kryetarit te kuvendit Talat Xhaferi Filloi konferenca për shtyp nga kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ku po njofton për punën e bërë në 100 ditët e kaluara.
Dorëhiqet kryetari i komunës së Deçanit Rasim Selmanaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të komunës së Deçanit. Selmanaj po ashtu përmes një shkrimi
Karaxhovski zgjedh të enjten kryetarët e gjykatave Në axhendën e Këshillit Gjyqësor, të kryesuar nga Zoran Karaxhovski, të enjten do të jetë edhe zgjedhja e kryetarit të r
Vetëvendosja nuk shkon në takim me Haradinajn Zëdhënësi i LVV-së, Shkodran Hoti, ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e një takimi të mundshëm sot, të kryetarit të VV
Haradinaj fton për takim krerët e LD-së, VV-së dhe Listës Srpska Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për media ka folur ka folur kryetari i saj dhe kandidati
Shpend Ahmeti mesazh Vetëvendosjes Shpend Ahmeti ka dalë në pesëshen më të votuar në gjithë Kosovën. Para Kryetarit të Prishtinës me vota janë vetëm: A
PDIU nuk heq dorë nga mandati i Idrizit: E fituam, kemi pamjet PDIU në zgjedhjet e 25 qershorit mori 3 deputetë por humbi mandatin e kryetarit të partisë në Tiranë, Shpëtim Idrizi.
Plas keq brenda PD, edhe dhëndri i Berishës sulmon Bashën Është vendosur të mos pranohet kërkesa e Patozit dhe Selamit për shtyrjen e zgjedhjeve brenda PD-së. Rezultati i votimit
Xhaferi për vizitë në Mal të Zi Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi sot me ftesë të kryetarit të Kuvendit malazez Ivan Brajovi
"Basha të largohet nga PD, nuk merr vesh", shtohet lista kundër kryetarit të PD Analisti dhe anëtar i PD-së, Tomor Alizoti është një nga emrat publik që ka dalë kundër drejtimit të Lulzim Bashës dhe v
Edhe Korça kundër Bashës, në selinë e PD-së shkruhet “Basha ik” Pas humbjes së thellë që PD pësoi në zgjedhjet e 25 qershorit, kritikët kërkojnë “kokën” e Bashës duke e bërë atë të vet
Kundërshtarët e Bashës në PD: Zgjedhjet me urgjencë rrezikojnë përçarjen Kundërshtarët e Lulzim Bashës brenda Partisë Demokratike kanë unifikuar qëndrimin e tyre në një të vetëm. Ata deklaro
LAJM I FUNDIT/ Humbja spektakolare e PD, reagon për herë të parë Sali Berisha Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë pas humbjes spektakolare që pësoi PD më 25 qershor. Pavarë
“Ik e mbushu nga erdhe”, gruaja e anëtarit të kryesisë në PD sulmon hapur Bashën Gruaja e anëtarit të kryesisë në PD Arben Skëndëri, Denata Toce ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” lidhur me
Majko “trembet” pas refuzimit të Bashës: Kohë keqkuptimesh Deputeti socialist Pandeli Majko ka reaguar pas përgjigjes së kryetarit të opozitës Lulzim Basha së nëse do të ketë një
Punonjësi i sigurisë që nuk iu bind Xhaferit nuk do dënohet Polici i cili nuk përfilli urdhrin e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi nuk është dënuar. Ministria e Punëve të Bre
Shitet Audi Q7 I Isa Mustafës, ja kush eshte blerësi Lulzim Kastrati nga Peja, është blerësi i Audi Q7-shit më të famshëm në Kosovë. Ai e bleu ish-makinen e ish-kryetari