999 rezultate për

kryetarit

Merko ulet në kolltukun e kryetarit të komunës në Strugë Kryetari i sapo zgjedhur i Strugës, Ramiz Merko i cili sot u ul në kolltukun e kryetarit të komunës, deklaroi se një nga
Këto janë tre prioritetet e kryetarit të ri të Komunës së Sarajit Kryetari i ri i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sot zyrtarisht ka filluar punë në komunë. Bexheti në një deklarat
BDI hedh poshtë lajmet për takimin mes Ahmetit dhe Thaçit Kabineti i Kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka hedhur poshtë lajmet e sotme për takim midis A
Lumezi paralajmëron padi kundër Ish-Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese Kryeprokurori i shtetit, Aleksander Lumezi ka paralajmëruar padi ndaj ish Rektorit të Universitetit të Prishtinës, Enver
Dështon për të dytën herë zgjedhja e kryetarit të Gjykatës Themelore të Gjilanit Ka dështuar zgjedhja e kryetarit të Gjykatës Themelore të Gjilanit pasi anjëri nga 8 kandidatët nuk ka fituar sot votat
Shevchenko merr një gjobë nga Republika Gjeorgjiane Kur Kakha Kaladze organizoi ndeshjen e bamirësisë në Tbilisi, yjet e Milanit ishin të parët që mbështetën gjeorgjianin.
Shteti ndërmerr një veprim për deklaratën e pavarësisë Është dashur gati një dekadë që shteti të marrë nën mbrojtje Deklaratën e Pavarësisë së Kosovës, shkruan sot Koha Ditore
EKSKLUZIVE/ Ja kush e dha lajmin e vdekjes në vendlindje të ish-kryetarit së PS-së Ka ndërruar jetë në rrethana misterioze në Hungari ish­-drejtori i Mjedisit në Korçë, Aleksandër Çela. Por, albeu.co
EKSKLUZIVE/ Jeta e ish-kryetarit të PS-së që humbi jetën në Hungari, emri dhe jeta kriminale Ka ndërruar jetë në rrethana misterioze në Hungari ish­-drejtori i Mjedisit në Korçë, Aleksandër Çela. Por, albeu.co
Ngrihet padi penale ndaj kryetarit aktual të Dibrës I ftuar në emisionin ClickPlus, kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim në Dibër, Ruzhdi Lata ngriti akuza të rënd
Padi penale kundër kryetarit të Novo Sellës MPB- ja ka njoftuar se ka ngritur padi kundër kryetarit të Novo Sellës, Blazho Vellkov. Sic thuhet në njoftim Vellkov
Ky është shqiptari, kandidat i VMRO-së për postin e zëvendëskryetarit të Shkupit (VIDEO) Kandidati për zëvendës kryetar të Qytetit të Shkupit,që sot e ka paralajmëruar edhe kandidati për kreun e Shkupit nga ra
Djali i kryetarit të komunës së Karposhit i përfshirë në biznes me naftë Djali i kryetarit të komunës së Karposhit të Shkupit edhe pse në moshë të re ka arritur të bëj biznes duke përfituar qin
NISMA akuza të rënda ndaj kryetarit nga radhët e PDK-së Edhe pse në qeveri janë sëbashku duket se në zgjedhjet lokale NISMA për Kosovën vazhdon të jetë kundërshtar i Partisë De
Padi penale kundër kryetarit të Komunës së Negotinës Policia ka ngritur tre padi penale kundër kryetarit të Komunës së Negotinës, Vanço Apostolov, për keqpërdorim të detyrës
Policia jep detaje për vdekjen e kryetarit të Komunës të Kosovës Komandanti i Policisë rajonale të Komunës së Ranillugut, ka konfirmuar për Gazetën Express se në aksidentin që ndodhi në
Kallzim penal kundër kryetarit të Velesit Eshtë ngritur kallzim penal kundër kryetarit aktual të Velesit Sllavço Çadiev. Sipas njoftimit të MPB-së dyshohet se
Akademia e Shkencave injoron Edi Ramën, Gudar Beqiraj zgjidhet kryetari i ri Debati për zgjedhjet në Akademinë e Shkencave dhe thirrja e prerë e Kryministrit Edi Rama për reformimin e ASH duket se
Fatmir Dehari garon edhe për një mandat në Kërçovë Në mbledhjen e sotme të degës së Kërçovës së Bashkimit Demokratik për Integrim, me përkrahjen e të gjitha 35 këshillave
Zgjedhja e kryetarit të Kuvendit drejt zhbllokimit Kuvendi i Kosovë pritet që këtë javë të bëjë një përpjekje të re në kuadër të përmbylljes së seancës konstituive, që ka