999 rezultate për

kryetarit

Komuna e Gostivarit: Kryetari i këshillit nuk vjen as në seancat që vetë i konvokon Këshilltarët në Këshillin e Komunës së Gostivarit, organizuan sot konferencë për shtyp ku në emër të grupeve të këshillt
Sot kundërshtarët i urojnë postin kryetarit të Deçanit Është praktikë e rrallë në vend, kur humbësi i zgjedhjeve për kryetar komune uron kundër kandidatin. Edhe më e rrallë
Policia donte t'i futej në banesë pa vendim gjykate kryetarit të FRPD-së Nënkryetarja e FRPD-së, Besa Petriti me anë të një postimi në Facebook ka denoncuar sot ndalimin nga policia të Halit Va
Gazetarët nuk interesohen për zgjedhjen e kryetarit të AGK Ka dështuar zgjedhja e kryetarit të ri të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, për shkak të mos pjesëmarrjes së gazeta
Gruevski: Zgjedhja e kryetarit të bëhet pa presione Kandidatët për kryetar të VMRO-DPMNE-së në procesin e grumbullimit të nënshkrimeve të mos shfrytëzojnë asnjë formë të pr
Dje e dorëzoi detyrën e kryetarit, sot del para gjyqit Një ditë pasi i ka dorëzuar çelësat e zyrës fituesit të zgjedhjeve në Prizren, Mytaher Haskukës, ish-kryetari i komunës
Bekim Jashari betohet me plis dhe dorë në zemër Bekim Jashari edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Skënderajt. Djali i heroit të kombit Hamëz Jashari për kat
A do të distancohet LSI nga recidivizmi i nënkryetarit të saj? Nga akademiku Artan Fuga Pres nga zonja Monika Kryemadhi dhe nga zoti Petrit Vasili të distancojnë LSI-në nga qendri
Prokuroria fillon hetimet ndaj kryetarit të Novobërdës Prokuroria Themelore e Gjilanit ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Kuvendit Komunal të Novobërdës dhe ndaj 15 këshilltar
Gruevski: Do të jap dorëheqje nga pozicioni i kryetarit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski do të japë dorëheqje nga kreu i VMRO-DPMNE-së , këtë lajm e ka bërë të ditur për portalin "Kurir" gjatë
Rama ul kokën dhe tërhiqet nga shkarkimi i kryetarit të KQZ Ka kaluar vetëm pak kohë që nga kërkesa që lëshoi Partia Socialiste për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri të c
Zaev dhe Ahmeti për takim te kryetari i Kuvendit Xhaferi, ende nuk dihet arsyeja Në Kuvendin e Maqedonisë po mbahet një takim në mes të kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, kryeministrit dhe liderit t
Gafa e kryetarit të Komunës: Një ton ar peshon më shumë se një ton hekur! Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari është “ngacmuar” nga gazetarja e emisionit “Shkurt e Shqip” me disa pye
Nisma në Malishevë: PDK-ja po bën presion në Banjë Shtabi Zgjedhor i Nismës për Kosovën, dega në Malishevë, po kërkon që të ndërpritet presioni ndaj kryetarit të KKZ-së ng
Çfarë po ndodh? Rama përjashton opozitën nga bisedimet e integrimit në BE Ministri Ditmir Bushati ka vendosur të përjashtojë PD nga takimet vjetore të Këshillit të të Stabilizim Asociimit Shqipë
Denoncimi: Tokat në bregdetin e Spillesë i mori fisi i Elvis Rroshit Policia zbuloi skandalin e 36 hektarë toke në bregdet e cila ishte tjetërsuar. Përfitues e kësaj toke janë familjarë
Mjekja Lejla Iseni, kryetare e Këshillit komunal të Likovës Gjatë ditës së sotme u bë konstituimi i Këshillit komunal në komunën e Likovës, ku për kryetar të Këshillit u zgjodh mje
Konfirmohet shkarkimi i kryetarit të KQZ-së, fshehu dënimin e kryebashkiakut Duket se proceduat për shkarkimin e Kryetarit të KQZ-së tashmë janë zyrtarizuar. Pikërisht për këtë u shpreh sot kre
I vendosi tritol kryetarit të bashkisë, arrestohet 37-vjeçari në Mat Policia e Matit ka vënë në pranga autorin e dyshuar për vendosjen e eksplozivit në dy ngjarje në Burrel. Burime zyrt
Kjo është pasuria e kryetarit të ri të Gjykatës Penale, Ivan Xholev Kryetari i sapozgjedhur i Gjykatës Penale në listën e tij të pasurisë të Komisionit Shtetëror për parandalimin e korupsi