999 rezultate për

kryetarit

Lladrovci reagon pas rrënimit të shtëpisë së nënkryetarit Sot një objekt me disa lokale dhe shtëpi banimi që i takonin Naim Gjoshit, nënkryetar i degës së Nismës Socialdemokrate
Gjak në parket e këpucë, si u rrahën me grushta dy zyrtarët në Gjirokastër Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me sherrin në Gjirokastër mes nënkryetarit të Bashkisë, Aurel Lapaj dhe punonjësi
Plas "sherri" në komision e Tahirit, PD-PS debat për postin e kryetarit Ka kaluar me debate të ashpra mbledhja e Komisionit Hetimor për ish-ministrin Saimir Tahiri. Paloka ka akuzuar Felaj
Bie aktakuza ndaj kryetarit të Malishevës, s'ka fakte për korrupsion Edhe një aktakuzë e profilit të lartë nuk ka arritur që të kalojë “pragun fillestar” në gjykatë. Këto ditë Gjykata T
Dorëzohet procedura për shkarkimin e Kryetarit të Gjykatës së Lartë Pranë Këshillit Gjyqësor është dorëzuar një procedurë për shkarkimin e kryetarit të Gjykatës së Lartë, Jovo Vangellovski
Katalonja sot voton për zgjedhjen e kryetarit të ri Kryetari i parlamentit katalanas Roger Torent mbrëmë njoftoi se sot do të mbahet votimi për kryetar të ri të kësaj krahi
Skandali i pronave në Lezhë, policia tregon rolin e kryetarit të bashkisë Ditën e sotme policia ka arrestuar kryetarin e Bashkisë Lezhë dhe 6 zyrtarë të rëndësishëm në këtë bashki. Akuzat jan
Mësoni procedurën ligjore se si Vetëvendosje largon Shpendin nga posti i kryetarit Një ditë pas dorëheqjes së kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nga të gjitha funksionet e tij brenda Lëviz
Çudi, babai i nënkryetarit të Kuvendit së Kosovës shet cigare rrugve (FOTO LAJM) Në komunën e Leposaviqit thuajse çdo ditë mund ta shihni një person, të moshuar, teksa shet cigare nëpër rrugët e kësaj
SKANDALOZE/ Sigurimi i Kuvendit tërheq zvarrë një gazetar Sigurimi i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka tërhequr zvarrë gazetarin Taulant Osmanin, gjatë kryerjes
Caktohen dy seanca plenare, zgjidhen nënkryetarët e Kuvendit Kuvendi i Republikës së Maqedonisë pas mospasjes dyjavore të aktiviteteve plenare për shkak të udhëtimeve zyrtare të dep
Kongresi i BESËS, i pranishëm edhe Menduh Thaçi dhe përfaqësues të ASH-së (VIDEO) Lëvizja BESA- krahu i Nexhbedin Kahremanit po mban Kongresin e parë në Pallatin e kulturës në Tetovë. Kongresi ka mir
Dorëheqja e kryetarit të Gjykatës Themelore lidhet me vrasjen e Ivanoviçit Kryetari i Gjykatës Themelore në Mitrovicë, Nikolla Kabashiq, ka dhënë dorëheqje sot nga kjo pozitë. Sipas këtyre burime
Njeriu i LDK-së përdor flamurin kombëtar për të sulmuar Shpend Ahmetin Një ditë pasi që asamblisti i LDK-së, Sokol Havolli, i kishte dhënë ultimatum kryetarit të Prishtinës që sot deri në orë
Përkthehen amandamentet e VMRO-së për ligjin e gjuhëve Kuvendi ka përkthyer mbi 35 mijë amendamentet e VMRO-DPMNE-së për Ligjin e Gjuhëve, raporton Televizioni SHENJA. Nga
Haskuka ia anullon PDK-së gjashtë konkurse Komuna e Prizrenit ka anuluar konkurset e shpallura për punësimin e kandidatëve në gjashtë pozita të ndryshme brenda adm
LDK tregon për gjendjen shëndetsore të Mustafës Lidhja Demokratike e Kosovës me anë të një komunikate për media shpreh se Me qëllim të informimit të opinionit publik, j
Kur do të dorëhiqet Edi Rama? 3 pikat e dobëta që mund t’i marrin pushtetin Opozita dhe kundërshtarët e tij kërkojnë me ngul dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, por zgjedhjet e 25 qershorit i sig
Humbjet në zgjedhje, Lëvizja Besa shkarkon kryetarin Bilall Kasami Lideri aktual i i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është shkarkuar zyrtarisht nga posti i kryetarit të partisë Lëvizja Besa.
Komuna e Gostivarit: Kryetari i këshillit nuk vjen as në seancat që vetë i konvokon Këshilltarët në Këshillin e Komunës së Gostivarit, organizuan sot konferencë për shtyp ku në emër të grupeve të këshillt