999 rezultate për

kryetarit

Veseli, kryetar i PDK-së deri në mbajtjen e Konventës Kadri Veseli, u votua me shumicë votash nga anëtarët e Këshillit Drejtues të PDK-së, për të ushtruar detyrën e kryetarit
PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare, e cila pritet të nisë rreth orës 12:00. Pritet që pjesë e diskutimit n
Zgjedhjet për kryetar të PS i vendos Kongresi Komisioni i Garancive Statutore në Partinë Socialiste, ka rrëzuar pretendimet e Blushit dhe një grupi deputetësh mbështe
Situata në RDK, Memedi: Rufi Osmani hedh gurin dhe fsheh dorën Një grup brenda RDK-së, ka inicuar nënshrimin e një peticioni dhe thirjen më pas për të dielën të një mbledhjeje të RDK-
Asnjë shenjë e Hashim Thaçit në PDK, i hiqet edhe posteri (VIDEO) Pas dorëheqjes nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçit i është hequr posteri në objektin
Shkrumbohet mjeti i djalit të kreut të Bashkisë Dibër Një zjarr i qëllimshëm ka shkrumbuar makinën e djalit të kreut të bashkisë Diber. Policia ka bërë me dije se makina e dj
Eco Guerilla "telegram" urimi Kryetarit të BDI, Ministrit të Ekologjisë dhe Kryetares së Tetovës Kryetarit të BDI,Ministrit të Ekologjisë, Kryetares së Komunës së Tetovës. Të nderuar, Ju urojmë përzemërsisht për
Ngrihet aktakuzë ndaj kryetarit të Mitrovicës (DOKUMENT) Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës njofton se, ka ngritur aktakuzë kundër kryetarit të Komunës së Mitrovicës, A
Reagon Komuna e Prishtinës: Policia dhunoi hapësirat e Komunës Komuna e Prishtinës ka reaguar pas arrestimit të sotëm të tre punonjësve të saj. Në reagimin e kësaj komune thuhet se
Pranga kryetarit të OMONIA-s në Korçë për vjedhje energjie Për vjedhje të energjisë elektrike brënda në banesë, policia ka arrestuar kryetarin e OMONIA-s në Korçë, Naum Disho, 58
Zhdukën 12 milionë lekë të komunës Hajmel, burg kryetarit e arkëtarit Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 2 vjet e 8 muaj burg, ish-kryetari i komunës së Hajmelit, Lekë Bibaj, dhe vartësi i tij,
Përplasja Ruçi-Blushi në grupin e PS-së Gjatë mbledhjes së djeshme të Grupit Parlamentar Socialist për mandatin e kryetarit të PS-së, debati ka vijuar midis Ben
MPB padit Ziadin Selën për shpërdorim detyre MPB Ohër ka ngritur padi penale ndaj kryetarit të komunës së Strugës Ziadin Sela nga fshai Livadhi, R.H nga Veleshta, Gj
PDK kërkon nga EULEX-i garanci për jetën e Lushtakut Partia Demokratike e Kosovës, ka zhvilluar sot takimin e radhës nën drejtimin e kryetarit Hashim Thaçi, ku u diskutua gj
PDK: Të bindur për luftën e drejtë të UÇK-së dhe Sami Lushtakut Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ka mbajtur sot takimin e radhës, nën drejtimin e kryetarit Hashim Thaçi. Në
Forumi Rinor Socialist i ish-kryetarit Majko kremton 24 vjetorin Ish-kryetari i FRESSH-it Pandeli Majko, sot deputet i Partisë Socialiste, ka risjellë në vëmëndje në rrjetin social Face
Mori 4500 euro për një hapësirë publike, pranga ish-kryetarit të Komunës Bërzhitë Sot policia ka vënë në pranga ish-kryetarin e Komunës Bërzhitë, i cili akuzohej për "korrupsion". Genc Drita, 42 vje
Reagim i turpshëm i deputetit Mirvan Xhemaili, kritikat i quan "lehje qenësh" Deputeti i BDI-së Mirvan Xhemaili ka fyer rëndë të gjithë ata që nuk mendojnë si ai dhe lideri i tij Ali Ahmeti, duke i
Dhimitër Muslia kryetari i ri i PKD, zëvendëson Mark Frrokun pas dorëheqjes Këshilli Kombëtar i PKDSH-së, në mbledhjen e organizuar në Tiranë, pasi analizoi punën e bërë gjatë vitit 2015, i cili p
Vladeta Kostic në krye të “Zajednicës”? Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë, të cilën partitë opozitare e kanë emëruar "Zajednica", pritet ta drej