999 rezultate për

kryetarit

PDK akuza ndaj nënkryetarit të LDK-së: Na kanë mbuluar mbeturinat Dega në Gjilan e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka lëshuar kritika ndaj kryetarit në Gjilan nga radhët e LDK'së, L
BDI dënon ashpër shpifjet tendencioze nga media të caktuara Kabineti i Kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, denon ashpër shpifjet tendencioze të njëpasnjë
Skandali seksual i kryetarit të gjykatës, Manjani: Të shkarkohet! Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar menjehere pas video-denoncimit në emisionin investigativ Stop, ku kryetar
Vritet me armë vëllai i kryetarit të njësisë administrative në Sarandë Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në Sarandë pak pas mesnatës në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas burimeve bë
Niset me kunatën për të blerë librat e fëmijëve, vdes vëllai i kryetarit të Rrajcës Në aksin rrugor Librazhd­-Qafë Thanë ka ndodhur një aksident me pasojë vdekjen si pasojë e përplasjes së dy mjeteve.
KVV letër Ramës-Bashës-Metës: Organizoni punën për kreun e ri të KQZ Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë u ka dërguar një letër kryetarit te PS, Edi Rama, kryetarit të PD, Lulzim Basha dhe krye
Sokol Dervishi në vend të Haxhinastos? Update- Gjatë mesditës, Ministri i Transporteve njoftoi largimin e tij nga detyra. Edmond Haxhinasto dha sot dorëheqjen
Këto janë deklaratat e 4 liderëve pas takimit historik për Maqedoninë Pas disa orëve bisedime në Klubin e Deputetëve, kryetarët e partive ranë në ujdi për disa gjëra të cilët duhet të vendos
Publikohet videoja e ish-kryetarit të Torontos duke konsumuar drogë (VIDEO) Sot për herë të parë është publikuar një video që tregon të ndjerin Rob Ford, ish-kryetarin e Torontos, Kanada, mes vite
"Dashuri dhe urrejtje". Ç'po ndodh me Ramën e Metën? Dashuria mes Ramës dhe Metës e ngjizur në 1 prill 2013 ka përfunduar. Kjo u shpalos mjaft qartë sot kur Fatmir Xhafa ia
Fjala e nënkryetarit të ri të PDK PDK zyrtarizoi Uran Ismailin, si nënkryetarin e saj të ri duke shënuar kështu fillimin e ndryshimeve brenda kësaj parti
Ministrat e LSI-së bojkotuan festën e themelimit të PS Socialistët iu përgjigjën ftesës së kryetarit Rama, për të festuar 25 vjetorin e krijimit të partisë. Ajo që bnte në sy
Kërkohet dorëheqja e kryetarit "legjendar" të Prizrenit Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja është një person që mund të hyjë në historinë e kosovës për shumë gjëra, për moshën q
Basha i thotë “po” ftesës së Metës, takimi mbahet nesër Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta. M
Reforma zgjedhore, “të vegjlit” bëhen bashkë Gjatë ditës së premte përfaqësues të 43 partive të vogla i dorëzuan kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, një sërë ndryshime
Kusari: I turpshëm refuzimi i PDK-së dhe LDK-së për të mos ia dhënë pronën Ambasadës së Shqipërisë Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka kritikuar ashpër asamblistët e LDK-së dhe PDK-së të Komunës së Pr
PSP: Nuk ka arsyetim për qasje të pjesërishme të sundimit të ligjit Në një deklaratë për agjencinë e lajmeve META, prokurorja speciale, Lence Ristovska, ka thënë se Prokuroria Speciale Pub
Flet 20-vjeçarja: Xhelili më bënte presion, ndaj e denoncova (VIDEO) Kanë kaluar tre ditë nga publikimi i video-skandalit seksual që kishte në qendër ish-kreun e bashkisë Peshkopi, Shukri X
Mos e keqpërdorni heshtjen time parimore Nga Jakup Krasniqi Dardan Molliqaj në shkrimin e tij më titull: “Si po bitiset Nisma?”, të botuar në “Zëri”, në mes t
Mustafa uron Kadri Veselin për postin e Shefit të PDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës ka uruar Partinë Demokratike të Kosovës për Konventën e sotme, si dhe për zgjedhjen e kryet