999 rezultate për

kryetarit

Përfundon seanca konstituive, Kuvendi i Maqedonisë ende pa kryetar Ka përfunduar për sot seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën u debatuan propozimet për zgjedhjen e krye
Pagat e reja për të gjitha kategoritë e nëpunësve të shtetit Ditën e djeshme janë publikuar në Fletoren Zyrtare strukturat e pagave të administratës publike, si dhe shtesa që është
Anëtarët shqiptar bllokojnë zgjedhjen e kryetarit të ri në gjykatën Penale Shkupi 1 Pas dorëheqjes së kryetares së Gjykatës Penale në Shkup, Tatjana Mihajllova ditën e djeshme, anëtarët shqiptarë të Këshi
Irish Times: Zaevi mund të mos e pyesë Ivanovin për formimin e qeverisë së re Gazeta irlandeze "Irish Times", në një analizë kushtuar situatës politike në Maqedoni pas refuzimit të kryetarit Gjorge
Sela: Ivanovi është marionetë e kryetarit të VMRO-së, askush nuk mund të na pengojë Kryetari i LR-PDSH duke folur pas takimit me Federica Mogherini, në emër të koalicionit “Aleanca për Shqiptarët”, tha se
Fuga u shkruan letër deputetëve demokratë: Dilni publikisht në anën e kryetarit tuaj... Akademiku Artan Fuga me anë të një letre të hapur në Facebook u është drejtuar deputetëve demokratë të cilët pak ditë me
Valë vjedhjesh në Fushë-Arrëz, hajdutët i “çmontojnë” makinën nënkryetarit të bashkisë Një tjetër vjedhje ka ndodhur në Fushë Arrëz ku disa persona të paidentifikuar kanë dëmtuar dhe marrë pjesë nga makina e
Ndoka:Çmenduri, rrushi i Ramës kërkon arrestimin e Spahos Pas komisionit të PD-së për CEZ dhe debatit mes kryetarit Spaho dhe Avokatës së Shtetit, ka reaguar kreu i PDK-së, Nard
Kabineti i Ivanovit: Kryetari vepron sipas Kushtetutës Lidhja Social-Demokrate dhe kabineti i kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, janë përplasur ashpër në lidhje me veprimet
BALILI/ Nishani mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare në orën 12:00 Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të mbledhë sot në orën 12:00, Këshillin e Sigurisë Kombëtare për çështjen e Kle
Nishani mbledh të premten Këshillin e Sigurisë për arrestimin e Balilit Presidenti i Republikës, Bujar Nishani pas kërkesës së kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, ka marrë vendimin që të mbledhë
Ish-presidenti kroat jep dorëheqjen për deklaratat e viteve 1990-1992 Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç, ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i kryetarit të Lidhjes së Luftëtarëve Antifash
Shkëlzen Berisha shpërthen ndaj Ballës: Ke lënë ”puplat” në kazino Djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha ka reaguar ndaj akuzave të bëra nga deputeti i Partisë Socialiste, Taulant B
Sot vendoset për seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Pritet që në këtë mbledhje, kryetarët e grupeve par
Meta reagon për ndalimin e Haradinajt: Veprim i pakuptimtë! Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, u befasua nga lajmi për ndalimin e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramus
Konstituohet sot parlamenti i ri i Maqedonisë Sot duhet të verifikohet përbërja e nëntë e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Sipas ndryshimeve të fundit të Rre
"Mos u gezoni shumë nga doreheqja e kryetarit të PDSH, është i pamposhtur" Dorëheqjen e kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçit, nuk e ka pranuar kryetari i degës së PDSH-së në Strugë, Mendi Asani. A
Digjet automjeti i kryetarit të PDK-së në Belgjikë (FOTO LAJM) Mbrëmë në mesnatë rreth orës 23:30, është përfshirë në flakë automjeti i kryetarit të PDK-së për zonën flamane të Belgji
Sela jep dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit, LR-PDSH shkon në kongres Kryetari i Lidhjes për Reforma-PDSH Ziadin Sela ka dhënë dorëheqje nga pozita e liderit dhe tani do të pritet kongresi i
Përveç Gjuhës Shqipe, Ziadin Sela kërkon edhe postin e Kryetarit të Parlamentit Ziadin Sela, deputet dhe njëri nga krerët e Aleancës për Shqiptarët iu drejtua sot në lidhje direkte të gjithë shqiptarë