999 rezultate për

kryetare

PDK me kandidatë të rinj për kryetarë të gjysmës së komunave Shumë shpejt pritet të mbyllen listat me emrat e kandidatëve për kryetar komunash për zgjedhjet e 22 tetorit. Derisa dis
Këta janë kandidatët zyrtarë për kryetarë komunash në Kosovë Rreth dy muaj para mbajtjes së zgjedhjeve lokale, partitë politike kanë filluara t’i prezantojnë kandidatët e tyre për k
Stavileci: Brenda dy javësh mësohen kandidatët e PDK-së për kryetarë të komunave Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se ky subjekt politik po pret p
Karaxhovski zgjedh të enjten kryetarët e gjykatave Në axhendën e Këshillit Gjyqësor, të kryesuar nga Zoran Karaxhovski, të enjten do të jetë edhe zgjedhja e kryetarit të r
Kandidatët e BDI-së për kryetarë komunash nga Shkupi deri në Likovë Krahu i UÇK-së po rikthehet fuqishëm brenda Bashkimit Demokratik për Integrim. Në zgjedhjet e ardhshme lokale shumica
Kryetarët e degëve të PD-së në Jug bëhen bashkë kundër Bashës Ndërkohë që PD-ja po kalon një moment të vështirë dhe disa degë të saj në qytete kanë firmosur peticion për anulimin e z
Pacolli uron Festinën për detyrën e re Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli ka uruar Festina Kurteshin e cila sot ka marrë detyrën e kryetares së Gjilanit për 24
Vjosa Osmani, kandidate për kryetare të Prishtinës? LDK, siç duket i është përveshur përgatitjeve për zgjedhjet lokale, që do të mbahen me 22 tetor të këtij viti. Kësh
Mimoza Kusari dorëhiqet nga detyra e kryetares së Gjakovës Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari ka bërë të ditur se që nga momenti i seancës së parë konstituive të Kuven
Kryemadhi flet si kryetare e LSI-së, ja mesazhi goditës për Ramën Në mbledhjen e Konventës së LSI-së, është zgjedhua në krye të kësaj force politike Monika Kryemadhi. Gjatë fjalës së saj
Kryemadhi zgjidhet kryetare e LSI, Ilir Meta s'merr pjesë në Konventën zgjedhore Pasditen e sotme është mbledhur Konventa Kombëtare e LSI, ku Monika Kryemadhi u zgjodh kryetare e re e kësaj force polit
PD i përgjigjet Selamit dhe Patozit: Zgjedhjet nuk shtyhen! Ditën e sotme mblidhet Kryesia e PD ku do të diskutohen kandidaturët për PD. Por me anë të një deklaratë për shtyp, d
A do të kandidojë për kryetare të PD? Ja përgjigja e Majlinda Bregut (VIDEO) Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu tha sot në “Zonë e Lirë” se ajo nuk do të jetë kandidate për kreun e PD-së. Bregu
Gratë në krye të partive, Monika Kryemadhi e 5-ta në historinë 100-vjeçare Historia politike e Shqipërisë është histori burrash? Tradita partiarkale ka ndikuar edhe në traditën shtetërore, ndaj e
"Presidenti kapet mat në krevat me kryetaren e LSI-së", rrjeti nuk përmbahet ndaj LSI (FOTO LAJM) LSI është futur në një fazë të thellë ndryshimesh tashmë pas dorëheqjes së Petrit Vasilit dhe propozimit për kalimin në
Ahmeti, ftesë për takim kryetarëve të partive në kuadër të Deklaratës Shqiptare (FOTO) Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti iu ka ërë ftesë të gjithë kryetarëve të partive politike parlamentare në Maqedoni, ku tem
Këta do të jenë kandidatët e partive për kryetarë komunash Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 22 tetor, ndërsa subjektet politike pritet që të bëjnë analizat se cilët duhe
Njihuni me deputeten që shkon në Parlament me biçikletë Irena Stefoska, deputetja nga shumica parlamentare, ndryshe nga ç’ndodh zakonisht me politikanë, ka zgjedhur që rrugën p
Këta janë kryetarët më të pasur të komunave kosovare Procedurës së deklarimit të pasurisë në Agjencinë Antikorrupsion, i janë nënshtruar edhe kryetarët e të gjitha komunave
Balla “kërcënon” kryetarët e bashkive: Mos guxoni të bëni presion Në kuadër të zgjedhjeve të 25 Qershorit, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim në Prrenjas, ku i pranishëm ishte edhe