999 rezultate për

kryetare

PD-LSI bëhen sërish bashkë, braktisin Konferencën e Kryetarëve Ditën e sotme deputetët e LSI dhe PD-së kanë braktisur mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, teksa po diskutohej projek
KE: Kryetarët e komunave në Maqedoni me mandate të pastra Komisioni Evropian ka komentuar zgjedhjet lokale në Maqedoni duke thënë se rezultatet janë ashtu si kanë dashur qytetarë
Këto janë gratë që do të udhëheqin gjashtë komuna në Maqedoni Në raundin e parë të zgjedhjeve lokale, i cili u mbajt më 15 tetor, funksionin kryetare komune për komunat Manastir dhe
Këtë fushatë partitë u dënuan me 153 mijë euro Edhe kësaj radhe në Kosovë ka pasur favorizim të burrave në raport me gratë në zgjedhjet lokale. Nga 204 kandidatë për K
Milikije Halimi nis mandatin duke nderuar dëshmorët e UÇK-së Kryetarja e komunës së Haraçinës, Milikije Halimi në ditën e parë të detyrës si kryetare e Haraçinës vizitoi varrezat e
Milikije Halimi, zyrtarisht kryetare e Haraçinës Pas fitores bindëse, kandidatja e LSDM-së, Milikije Halimi ka pranuar zyrtarisht postin e kryetares së komunës së Haraçi
Zbardhen pasuritë, ja kryetarët milionerë në Maqedoni (FOTO) Në zgjedhjet lokale, në garën për kryetarë të komunave partitë i propozuan kandidatët e tyre. Në 55 nga gjithsej 81 k
Intiligjenca kosovare do të raportojë te Donika Kadaj Sot është konstituuar Komisioni për mbikëqyrjen e Agjensionit Kosovar për Inteligjencë (AKI), e që për herë të parë do t
Miliona denarë pasuri, ja cili kandidat për kryetarë komune është më i pasur në Maqedoni Sipas Listës anketuese, vendin e parë e zë Ratko Dimitrovski kryetari i Koçanit nga radhët OBRM-PDUKM-së i cili posedon
Ultimatum kryetarëve të degëve të PS: Jepni dorëheqjen! Socialisti Bashkim Fino ka lëshuar një ultimatum të fortë ditën e sotme për kryetarët e degëve të PS nga Asambleja e Për
Ruçi kërcënon Bashën në Kuvend: Do ndëshkohesh! Është tensionuar situata në Kuvendin e Shqipërisë. Pas akuzave të rënda të Lulzim Bashën në foltore ka reaguar ashpër ed
Haradinaj rehaton kryetaren e AAK-së, Magbule Shkodra Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e emëroi dhe i'a besoi, Magbule Shkodra detyrën Zv. Ministre të Zhvillimit Rajon
Kandidatja për kryetare komune apelon "Mos votoni për mua!" Kandidatja për kryetare në komunën e Debërcës, Jadranka Biban, kërkon nga qytetarët të mos votojnë për ate. Biban në
Gramoz Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve Sot është mbajtur konferenca e kryetarëve të mbledhur nga Gramoz Ruç, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë mbledh
LSDM: Jemi këtu me ofertë të ndershme LSDM nëpërmjet një njoftimi për media theksoi se kjo parti filloi prezentimin e ofertës së ndershme siç thonë ata, të ka
Basha mbledh kryetarët e degëve të PD Ka përfunduar mbledhje e kreut të PD-së me 68 krerët e degëve. Mësohet se takimi zgjati rreth 1 orë e 30 minuta nga
Murrizi i jep leksione Bashës: Mos emëro biba në Kryesinë e PD-së Partia Demokratike po kalon një tjëter krizë brenda përbrenda kryesisë blu. Pas debateve të nxehta ditën e djeshme n
Ky është numri i kandidatëve për kryetarë komunash Rreth shtatë mijë kandidatë do të garojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për të fituar ulëse në kuvendet komunale.
Sulmuesi i Sheqerinskës para trupit gjykues Sot në Gjykatën Penale është caktuar seancë gjyqësore për sulmin në institucionin më të lart ligjvënës më 27 prill, ndaj
Sot Mustafa do të takohet me 100 persona, mësohet arsyeja Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa takohet sot me kandidatët për kryetarë dhe kandidatët për Asamble