999 rezultate për

kryetare

Ministri reagon ndaj dy kryetarëve të komunave, u flet për PDK-në Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, u është kundërpërgjigjur kryetarëve të Mitrovicës dhe Vushtrrisë, Agim Bahtirit d
Bosnje-Hercegovina shkon në zgjedhje Më 7 tetor qytetarët e Bosnje dhe Hercegovinës do të shkojnë drejt kutive të votimit. Kështu ka bërë të ditur Komisio
Veseli u dërgon një ftesë kryetarëve të partive, mësoni arsyen Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, u ka dërguar sot ftesë krerëve të partive politike, për një try
Edi Rama kërcënon socialistet më shkarkim: Spiropali nuk ka punuar mirë! "Elisa Spiropali nuk e ka bërë punën mirë, prisja nga ajo të dilte me rezultate dhe të thoshte kush nga kryetarët e PS-s
Ministri i Zaevit kërcënon kryetaren e "Transparency Maqedonia" Në rrjetin social “Facebook”, Sllagjana Taseva profesoreshë universitare dhe përfaqësuesja për Maqedoninë e “Transparenc
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit si nënkryetare e Kuvendit Më 26 prill do të mbahet interpelanca për kontratën ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global për çështjet e çmimi
Gruevski kërkon përjashtimin e kryetarëve të Gjykatës Penale dhe të Apelit Nikolla Gruevski, Mile Janakievski dhe të akuzuarit e tjerë në rastin “Dhuna në Qendër” kërkuan ndërrimin e gjykatësit D
Festoi duke u hedhur në shatërvan, por Presidenti i Romës tregon gjobën që mori nga ky gjest (VIDEO) Pronari amerikan i Romës, Jim Pallotta i dehur nga gëzimi pas fitores ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve, gëzimin e t
Ferati, Aziri, Memedi e Abazi nënkryetarë të ri të ASH Me pak prurje të reja nga doktorë shkencash dhe me disa ish-eksponentë të lartë të PDSH-së, karakterizohet Kryesia e re
LDK gati për zgjedhje të parakohshme LDK me anë të një komunikate ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja me Kryetarët e Degëve të LDK-së, ku sipas saj u v
Koço zbardh shifrat e frikshme: Kaq para duan Rama dhe Basha që të të fusin në listë Koço Kokëdhima ka zbuluar sëfundmi shifrat qe duhet të paguajë një person tek kryetarët e partive që të futët në listat
BESA e Kasamit zgjedh kryesinë, katër nënkryetarë Lëvizja Besa mbërmë mbajti mbledhjen e parë të Kuvendit Qëndror, ku me vota unanime u miratuan pikat e rendit të ditës.
Ja emrat e kryetarëve të degëve të Aleancës nga Likova deri në Strugë Këshilli Qendror i Aleancës për Shqiptarët për përgatitjen e Kongresit të parë të ASH-së, javën e kaluar me sukses e ka
Ministria ofron luks për takimin e kryetarëve të Komunave të Kosovës Hoteli me 5 yje, pishina, dhomat super-luksoze, banjo me kristale swarowski, janë vetëm disa nga kënaqësitë që një numër
Këta janë tre nënkryetarët e rinj të Kuvendit të Maqedonisë Kuvendi i Maqedonisë ka zgjedhur tre nënkryetarët, pa ndonjë diskutim shtesë. Kandidatët e votuar janë Goran Misovski
Caktohen dy seanca plenare, zgjidhen nënkryetarët e Kuvendit Kuvendi i Republikës së Maqedonisë pas mospasjes dyjavore të aktiviteteve plenare për shkak të udhëtimeve zyrtare të dep
“Konferenca e Kryetarëve” pritet t’ia marrë disa kompetenca Kryesisë së Kuvendit Një trupë e re vendimmarrëse do të krijohet në Kuvendin e Kosovës, në rast se drafti aktual i Rregullores së Kuvendit të
Kryetarët e Apelit, Penales dhe Gjykatës së Lartë pjesë e trupit reformues në gjyqësi Personat e parë të Gjykatës së Lartë, të Apelit dhe të Penales në Shkup do të jenë pjesë e një këshilli që do të merret
Qendrat e VV-së duan kthimin e anëtarëve të dorëhequr U kërkua që zgjidhja e problemeve të bazohet në statutin e Lëvizjes Vetëvendosje Njëzet e shtatë përfaqësues të Qendrave
Monika rikthehet në Skrapas dhe flet sikur të mos kishte qenë kurrë në qeveri (VIDEO) LSI ka filluar riorganizimin e partisë duke zhvilluar takime me strukturat e saj në rrethe të ndryshme. Kryemadhi e ka n