999 rezultate për

kryetar

Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi ka reaguar menjëherë pas refuzimit nga ana e presidentit
Meta refuzon Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i A
Ndryshimi, tani deputeti mund të arrestohet direkt pa kaluar nga Kuvendi Partia Socialiste u tërhoq nga propozimi për të ndryshuar rregulloren e Kuvendit që bënte të detyrueshme nga ana e Proku
Gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas Gjykata e Elbasanit ka konfirmuar sot mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas. Llatja është i pari prej kryeba
24 orë para protestës Basha është ndalur në Kamëz (FOTO LAJM) 24 orë para nisjes së protestës së 10-të kombëtare të thirrur nga opozita e bashkuar, kryetari i Partisë Demokratike Lul
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, pasi është sh
Kryetari i KQZ del kundër kolegëve për shifrat në zgjedhje Klement Zguri drejtoi mbledhjen e radhës të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve dhe mes pikave që ishin në rendin e ditës,
Probleme me pasurinë, shkarkohet nga detyra kryetarja e Gjykatës Administrative Shkodër Kryetarja e Gjykatës Administrative të Shkodrës, Valbona Durraj (Seknaj) është shkarkuar nga detyra. Komisioni i Pavarur
Berisha për "La Stampa": Do të reagojmë me të gjitha format që parashikon mosbindja civile Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar për italianen “La Stampa” se beteja e opozitës do të vijojë. Berisha insiston
Meta zbulon propozimin e fshehtë ndaj Ramës: Ti kryeministër, unë kryetar bashkie Presidenti Meta ishte i ashpër sot në konferencën për shtyp duke sulmuar Ramën, Sorosin dhe disa ambasadorë që sipas tij
Arrestohet nënkryetari i PD-së në Dibër Ditën e sotme është arrestuar nënkryetari i Partisë Demokratike në Dibër, Korab Muça. 33 vjeçari ishte i shpallur në
Ndiqni LIVE rezultatet nga numërimi i votave për kryetar dhe këshilla në gjithë Shqipërinë Ndërkohë që në një pjesë të mirë të bashkive ka përfunduar numërimi i votave duke nxjerrë numrin e votuesve si edhe mbës
Skandali me votat, kryetari i KQZ kërkon hetim Kryetari i KQZ-së Klement Zguri në një deklaratë për shtyp tha se të dhënat zyrtare janë vetëm ato të publikayra në tabe
LSDM ka zgjedhur një nënkryetar shqiptar LSDM ka zgjedhur organet e reja partiake në Kumanovë, ku në kryesinë partiake janë përfshirë edhe tre shqiptarë. Pë
Pak orë nga zgjedhjet, Basha mesazh të rëndësishëm për shqiptarët Vetëm pak orë para datës 30 qershor, kur do të mbahen zgjedhjet vendore, kreu i selisë blu Lulzim Basha ka njoftuar një
Arrestohen 3 në Mallakastër, në kërkim n/nënkryetari i bashkisë Policia e Mallakastrës ka vënë në pranga 2 punonjës të Bashkisë dhe rojën e një shkolle në qytetin e Ballshit, si edhe k
Sulmoi me molotov KZAZ-në, arrestohet vëllai i kryetarit të Bashkisë Vau i Dejës Shkon në 15 numri i të arrestuarëve për sulmin ndaj KZAZ-ve. Paraditen e sotme është arrestuar Alfred Hila, 51 vjeç v
Arrestohen 14 persona për zjarrin në Vaun e Dejës, mes tyre nën-kryetari i Bashkisë e punonjës 14 persona janë arrestuar pas përplasjeve të mbrëmjes së djeshme, ku protestues të opozitës hodhën bomba molotov ndaj po
Berisha nga Crans Montana krahason Ramën me Kim Joug Un Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë i pranishëm në Forumin Krans Montana të zhvilluar në Gjenevë. Ai ka folur në kë
KQZ në kaos, "kryetarët" nuk bien dakord me dekretet e Metës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së sotme ka diskutuar edhe dekretin e ri të Presdientit, Ilir Meta p