999 rezultate për

kryetar

Basha: Na duhen politika serioze që do ta ndalin krizën Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ngre alarmin pas raportit nga agjensia prestigjoze Fitch e cila e ka listuar
Nënkryetari i VV mohon ndarjen e ministrive Nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, në një postim në Facebook ka mohuar raportimet se VV-ja e LDK-ja janë pajtu
Delegacioni i Venecias së shpejti në Tiranë, reagon Presidenca Pas njoftimit se delegacioni i Komisionit të Venecias në fillim të muajit shkurt so të vijë në Shqipëri ka reaguar dhe P
Thaçi pret nesër Kurtin në takim Po bëhen 3 muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve në vend. Partia fituese LVV dhe bashkëpunëtori i ngushtë i LVV-së, Lidhja
Shpërthimi në zyrën e kryetarit, policia zbulon detaje Një shpërthim plagosi mëngjesin e sotëm Kryetarin e Bashkisë Lushnjë dhe gjithashtu edhe sekretaren e tij. Sipas info
Granatë dhe të shtëna në zyrë, kush e donte të vdekur Fatos Tushen Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në këtë fundvit duke tronditur gjithë Shqipërinë. Një shpërthim i fuqish
Vuçiç heq dorë nga drejtimi i Partisë së tij Presidenti serb Aleksandër Vucic deklaron se do të heqë dorë nga drejtimi i partisë së tij vitin e ardhshëm, për ta lënë
Kurti e Mustafa përplasen në distancë se në duar të cilit është formimi i Qeverisë (VIDEO) Presidenti Hashim Thaçi, nuk do të caktojë datën se kur do të formohet qeveria, ka thënë kryetari i Vetëvendosjes, Albin
VV del me një deklaratë zyrtare pas zgjedhjes së Kryetarit të Kuvendit Lëvizja “Vetëvendosje” përmes një komunikate për media është deklaruar për seancën e sotme të Kuvendit. “Në kohën rek
Shkatërrohet marrëdhënia me LDK-në? Konjufca flet për herë të parë pasi u zgjodh kryetar i Kuvendit Glauk Konjufca është zgjedhur ditën e sotme Kryetar i ?Kuvendit të Kosovës duke shkatërruar në këtë mënyrë marrëveshjen
Kujtim Shala, Arbërie Nagavci e Memli Krasniqi zgjidhen nënkryetarë të Kuvendit Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufc
Çfarë po ndodh? Glauk Konjufca zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës. Ai u propozua në këtë pozitë nga kreu i partisë, Albin K
Kryetari i PSD sulmon VV: Po bëjnë si qeveritë që i kundërshtuan Kryetari i ri i PSD’së, Dardan Molliqaj, tashmë rolin e opozitarit do t’i duhet të bëjë përmes rrjeteve sociale e paraqi
Mustafa: Kurti e filmoi videon para 2-3 ditësh dhe e publikoi mbrëmë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur para mediave pas mbledhjes së kryesisë së partisë.Mustafa ka thënë se janë pajtu
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, ja procedurat Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, procedurat që do ndiqen Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko
Dështon marrëveshja VV-LDK (VIDEO) Nuk ka marrëveshje–Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja nuk kanë arritur që të merren vesh që të nënshkruajnë koalicionin për
Dako shfaqet si kryetar bashkie edhe për Krishtlindje Vangjush Dako është parë të vizitojë bashkë me zyrtarët e Partisë Socialiste Kishën Ortodokse në Durrës, me rastin e Kr
Nënkryetari i VV pesimist: Mund të shkojmë të enjten në Kuvend dhe pa marrëveshjen me LDK-në Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, është shprehur sot partia e tij mund të shkojë në Kuvend të enjtën dhe pa n
Nënkryetari i LDK, Haziri flet për komunikimet me Ramën për Mini-Shengenin Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së në një intervistë ekskluzive për ABC News, tha se nisma e Mini-Shengenit Ballkanik, ës