999 rezultate për

kryetar

Ziberi nga Tetova: Komunat do financohen më shumë Kandidati Naser Ziberi, sot në Komunën e Tetovës realizoi takim me kryetaren e Komunës Teuta Arifi, ku morën pjesë edhe
Naser Ziberi takon sot kryetarët e komunave Jemi vetëm pak ditë para zgjedhjeve dhe fushatat kanë nisur tashmë të kenë efektin e tyre në popull. Sot më 04 korrik
Ahmeti: Sot kryeministrin nesër kryetarin e shtetit Me mesazh për unifikim nga Ura e Gurit në Shkup e cila njëherësh paraqet edhe simbol të lidhshmërisë së anës së shqiptar
Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 v
Edhe një viktimë nga COVID-19, vdes 63-vjeçari nga Gjilani Edhe një qytetar nga Gjilani ka vdekur nga koronavirusi. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media ng
Plas "sherri", simpatizantët e PS zihen në këshillin bashkiak Përkrahësit e deputetit të PS, Adnor Shameti dhe përkrahësit e kryetarit të bashkisë Adriatik Mema janë përplasur në kës
Rama dhe Mustafa takohen në në Prapashticë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në vendin tonë, ka vazhduar takimet me liderët e partive
Ali Ahmeti: Rajoni po dridhet nga një ide, akoma kanë paragjykime Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në një takim me banorët e Komunës së Sarajit, sot bëri prezantimin e kandidatit për kryemi
Kryetari i Aleancës pë Shqiptarët jep premtimin për kazinot Me rastin e takimit të koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, me banorët e fshatit Pirok, kryetari i Aleanc
77 milionë lekë dëm, KLSH kallëzon në prokurori ish-kryetarin e bashkisë Finiq KLSH ka kallëzuar në prokurori ish-kryetarin e bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë të tjerë pasi dyshohen se i shkaktuan dëm s
Koronavirusi prek politikanët, rezultojnë pozitivë kryetarja e Kuvendit dhe ministri i Mbrojtjes Disa zyrtarë të lartë të politikës serbe janë infektuar me COVID-19. Mediat vendase raportojnë se kanë rezultuar poz
Hoti: Liberalizimi i vizave mbetet një nga çështjet më urgjente Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë takimit të tij me kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka n
Momenti i sikletshëm, kryetarja e KLGj-së nuk gjen dot deputetin që i bëri pyetjen (VIDEO) Një moment i sikletshëm ka ndodhur ditën e sotme në Kuvend. Kryetares së KLGJ, Naureda Llagami i është bërë një pyetj
Popullariteti i Ali Ahmetit, zhduk të gjithë kryetarët tjerë shqiptarë nga anketat Bashkimi Demokratik për Integrim vazhdon të mbetet partia shqiptare me rejting më të lartë në të gjitha anketat e ndrysh
Grubi: Synojmë të shembim murin e fundit në Maqedoni Qytetarët e Maqedonisë së Veriut më 15 korrik do t’u drejtohen kutive të votimit. Ndërkohë, BDI ka propozuar se ka ardhu
Vjosa Osmani shkarkohet nga posti i nënkryetares së LDK Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), shkarkoi nga çdo post në parti zëvendës kryetaren e LDK-së dhe kryetaren e parlament
Arrestohet kryetari i Komunës së Budvës e disa zyrtarë të tjerë (VIDEO) Kryetari i komunës së Budvës, Marko Carevic dhe kryetari i Asamblesë Komunale (MA) i Budvës, Krsto Radovic, janë arrestu
E RËNDË/ Aksidenti fatal i merr jetën presidentit të klubit të futbollit Mbrëmë pas një aksidenti te rëndë ka ndërruar jetë Albert Krasniqi. Krasniqi përvec politikës ishte i angazhuar në sp
Ali Ahmeti 11 vite më parë: Ftoj partitë shqiptare ta realizojmë kryeministrin shqiptar (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në vitin 2009 në Kongresin e dytë zgjedhor të BDI-së në Shkup p
KQZ konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit KQZ ka konfirmuar në detyrë kryetarin e bashkisë së Librazhdit Kastriot Gurra. Edhe ky vendim u mor me unanimitet. At