999 rezultate për

kryetar

Albin Kurti takohet me anëtarin e Bordit Këshillimor të Nivelit të Lartë të OKB-së Kryetari i VV-së, Albin Kurti, së bashku me anëtaren e kryesisë, Fitore Pacolli, priti sot në takim bashkëpunëtorin e pr
Drejt Anglisë, gjenden 25 emigrantë në një kamion frigoriferi 25 migrantë u gjetën të vendosur në një traget me ngarkesë, të nisur për në Britani, menjëherë pasi ajo u largua nga Ho
Vetëvendosja ndryshon statutin, Kurti mbetet kryetar i partisë Me statutin aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse kreu i VV’së bëhet kryeministër shteti, duhet ta lirojë pozitën e kreu
Deputet e kryetar partie, ky politikan shqiptar e ka nisur karrierën si mekanik Mos e besoni po deshët por dikur politikani i famshëm shqiptar Nard Ndoka rregullonte makina, si një mekanik. Këtë t
Zëri i Amerikës: Presidenti Meta padit kryetarin e KED-së për shkelje të rënda Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, njoftoi se do të kallëzojë penalisht në prokurori të hënën kryetarin e Këshillit të
"Ushtar i verbër i partisë", kryetari i KED reagon ashpër pas akuzave të Metës Deklaratat e Metës në lidhje me procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, nuk janë pritur aspak mirë
Ristani ia ngec Bashës lobimin rus: Nuk kami dijeni, kontratën e ka firmosur kryetari Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, ka folur sot në lidhje me çëshjen e lobimit rus, ku ka treguar rolin e tij dhe akz
Marrëvershja LDK-VV/ Nëse Kurti nuk mer kryeministrin, Mustafa ofron presidentin dhe kryetarin e parlamentit Nëse VV dëshiron ta lërë pozitën e kryeministrit, LDK po i ofron pozitën e presidentit dhe të kryeparlamentarit. Imer
Bushati zgjidhet kryetar i misionit të vëzhguesve të OSBE për zgjedhjet në Bjellorusi Ditmir Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE në Bjellorusi për zgjedhjet parlam
Kurti kërkon partneritet strategjik mes Kosovës dhe Francës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka takuar sot në Paris kry
Kajmaku bëri "puç" në bashkinë e Vorës, zbulohet veprimi i papritur pak orë para shkarkimit Sot bëhen 7 ditë kur bashkia e Vorës nuk ka një kryetar, kjo pas vendimit të KQZ-së të premten e shkuar për ta shkarkuar
Kryetari i PE-së sot në Shkup Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sasolli, sot do të qëndrojë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, e cila është vi
Pas Kajmakut, opozita i sulet kryetarit të bashkisë së Gramshit PD ka denoncuar kryetarin e bashkisë së Gramshit Klodian Taçe se i ka dhënë tender për blerje dru zjarri për shkollat, k
Hajdari: Sistemi ynë politik është i kalbur Rudina Hajdari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook përsa i përket kryebashkiakë socialistë me të shkuar krimina
Shkarkimi i Kajmakut, reagon Rama: KQZ një vegël e vjetër Pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për shkarkimin e Agim Kajmakut ka reagur dhe kryeministri Rama. Sipa
A u shkarkua, KQZ jep vendimin për Agim Kajmakun KQZ ka shkarkuar me pesë vota pro Agim Kajmakun. Vendimi u paralajmërua më parë nga nënkryetari i KQZ. Nënkryetari De
Dalin pamjet nga përleshja e Getoar Selimit me kryetarin e Komunës (VIDEO) Të mërkurën e kësaj jave rrugët e Kosovës nuk kanë qenë fort të qeta. Kjo pasi në Prizren ka pasur një përleshje fizi
Përplasja me Gjuzin, Ruçi: Ku shkon i veshur me xhinse Deputeti konservator Kujtim Gjuzi në seancën e sotme plenare është paraqitur me një veshje jo fort të përshtatshme për p
Sulmi ndaj Murrizit për birra dhe shkarkimi i Hajdarit, reagon Gjuzi Ditën djeshme deputeti Myslym Murrizi u fotografua teksa pinte birra me Mimi Kodhelin. Kaq mjaftoi që fotoja të komen
Plas sherri brenda bashkisë së Durrësit, Sako përplaset me kryetarin e Këshillit për fondet Kryetarja e bashkisë Valbona Sako dhe kryetari Këshillit Bashkiak Ani Dyrmishi kanë debatuar mbi një pikë e cila më her