999 rezultate për

kryetar

Nënkryetari i LDK, Haziri flet për komunikimet me Ramën për Mini-Shengenin Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së në një intervistë ekskluzive për ABC News, tha se nisma e Mini-Shengenit Ballkanik, ës
Kryetari Shpend Ahmeti kërcënohet në zyrë Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe asistenti i tij, Nezir Ismaili, janë kanosur. Lajmin e ka konfirmuar
LSDM përplasje edhe me kryetarin e parlamentit Talat Xhaferi (VIDEO) Kryetari i Komisionit parlamentar për Sistem Politik, Aleksandar Kiracovski, e ka qujtur akt jodemokratik vendimin e kry
Kush është kryetari i AKEP? Asnjë njohuri inxhinierike (FOTO LAJM) Tomas Frashëri sot është emëruar sot nga maxhoranca si kryetar i AKEP. Tomi Frashëri ka mbajtur postin e Shefit të Pr
Debate te Komisioni i Medies, largohet e bojkoton kryetarja Fatjona Dhimitri Kryetarja, Fatjona Dhimitri është larguar, duke bokotuar komisionin e Medias, deri në tërheqjen e dy projektligjeve për
Ngërçi për koalicionin me Kurtin, mblidhet LDK-ja Lideri i LDK-ë, Isa Mustafa ka vendosur të mbarë ditën e sotme një takim të gjithë kryetarët e degëve. Në këtë mbledh
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti jep dorëheqje Kryetari i Partisë Socialedemokrate, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të partisë. Ai përmes n
Arrestohet ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut Të shtunën është arrestuar ish-kryetari i komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, shkruan Indeksonline. Mësohet nga buri
PD denoncon: Militantët socialistë po abuzojnë me bonuset e qerave për tërmetin Partia Demokratike ka bërë një deklaratë të gjatë ku shkruan se po abuzohet me bonuset e qerave për tërmetin. Në rrje
U shkund nga tërmetet, paniku "mbërthen" Italinë Një seri tërmetesh, me magnitudë 4,5 gradë , u regjistruan në Mugello në Scarperia dhe San Piero, në provincën e Firence
A janë detyruar punonjësit të japin rrogën? Flet Rama Kryeministri Edi Rama ka mbledhur edhe ditwn e sotme qeverinë për të diskutuar lidhur me situatën ku ndodhet vendi. M
Meta takon Kurtin dhe Mustafën: Kosova i ka gjithë mundësitë të jetë shembull i mirëqeverisjes Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kry
Cili është qëndrimi i kryetarëve të partive opozitare ndaj propozimeve të Bashës Basha ka zhvilluar një takim me aleatët pak minuta më parë, dhe mësohet së është diskutuar për mënyrën sesi mund të zgji
Rama: S'ka më makina luksi, në 2020 kryebashkiakët të lëvizin me kuaj Gjatë mbledhjes së sotme të jashtëzakonshme, kryeministri shqiptar Edi Rama u shpreh se në 2020-n, asnjë lekë nuk do të
Kush është kryetari i ri i Bashkisë Durrës që ka "falsifikuar" tenderin e autobusave Këshilli bashkiak i Durrësit, ka emëruar sot nënkryetarin Zhulien Varfaj në postin e kryetarit të ri të Bashkisë Durrës.
Menjëherë pas Sakos: Dorëhiqet dhe nënkryetarja e Durrësit, Etleva Kondi Nënkryetarja e Bashkisë Durrës ka dhënë pak minuta më parë drëheqjen nga posti. Ditën e stme, dorëheqjen ka dhënë dhe
EMRI/ Emërohet kryetari i ri i bashkisë Durrës Zhuljen Varfaj është kryetari i ri i Bashiksë Durrës. Varfaj mori postin ditën e sotme pas dorëheqjes së Valbona Sako
Posti i kryebashkiakut në Durrës bosh, kush pritet të zëvendësojë Valbona Sakon Mëngjesin e sotëm kryetarja e bashkisë së Durrësit, Valbona Sako ka dhënë dorëheqjen pasi ditën e djeshme bëri një dekla
Nis takimi Kurti-Mustafa Në zyrat e Kuvendit të Kosovës ka filluar mbledhja në nivel të liderëve në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëv
KLP zgjedh tetë prokurorët e rinj të SPAK, hapet gara për kryetarin Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritet të emërojë sot tetë emra të prokurorëve të cilët do të jenë pjesë e Prokurorisë së