999 rezultate për

kryetar

Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë? Teksa po afrohet fundi i këtij mandati të kryetarëve të komunave po shtohen zërat për kandidatë të mundshëm në zgjedhjet
Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe 4 zyrtarë të tjerë Kryetari i Komunës së Ulqinit në Malin e Zi, Ljoro Nrekiç dhe 4 zyrtarë të tjerë të kësaj komune janë arrestuar. Sipa
Ishte në kërkim, Abedin Oruçi i Kukësit i nxjerr armën policisë: Lëndohen 5 efektivë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kukës. Ish-kryetari i Qarkut të Kukësit Abedin Oruçi është përplasur
Nga Rama te kryetarët e Njësive, LSI padit në SPAK zyrtarët e PS Lëvizja Socialiste për Integrim ka paraqitur një kallëzim penal ndaj disa zyrtarëve të PS në Prokurorinë e Posaçme kundë
Vitore Tusha rizgjidhet kryetare e Gjykatës Kushtetuese Ka mbaruar mbledhja e gjyqtarëve të Kushtetueses, ndërsa Vitore Tushe është rizgjedhur në krye të Gjykatës. Gjyqtarët
LISTA/ Paditet në SPAK Edi Rama, 15 ministra, kryebashkiakë dhe deputetë Partia Demokratike kallëzon në SPAK drejtuesit më të lartë të Partisë Socialiste, duke nisur nga Edi Rama, disa ministra
Lladrovci shpall kandidaturën për kryetar të komunës Ramiz Lladrovci përmes një shkrimi në Facebook e ka shpallur kandidaturën për mandatin e dytë në krye të Drenasit. Ai
Sot kryetar bashkie, Erion Isai: Nuk do të punoj më kurrë aktor! Vitin e shkuar Erion Isai u zgjodh si kryetar bashkie i Kolonjës dhe në këtë mënyrë ai vendosi të zhvendosej bashkë me f
Kuvendi zgjedh kryetaren e re të ILDKPKI-së Kuvendi voton Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI. Ajo ka mbajtur më parë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të
Themelohet Fondacioni "Përkrahje për Mbrojtjen e Kadri Veselit" Është themeluar Fondacioni për përkrahjen ligjore të ish-Kryetarit të Kuvendit te
Berisha tregon si u bë Basha kryetar i PD-së: Kandiduan vetëm ai dhe Olldashi Ish-Kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer sesi është vënë në krye të PD-së Lulzim Basha. Sipas tij të vetmit që kanë
A ka marrë propozim për t'u bërë Ministër i Brendshëm? Përgjigjet Balla Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u lakua si një nga emrat që me shumë mundësi do të zinte pozicionin e Min
Basha viziton familjen e 25-vjeçarit që u vra nga oficeri i "Shqiponjave" Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar familjen e viktimës Klodjan Rasha, i cili u vra
8 dhjetori, Berisha dhe Basha homazhe në monumentin e Azem Hajdarit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Ish-kryeministri Sali Berisha bashkë me drejtues të tjerë PD, me rastin e
Kryemadhi zbulon prapaskenat në PS: Veliaj do të bëhet kryetar i PS pas 25 prillit Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka deklaruar në “Zonë e Lirë” se me PD do të dalin në fushatë zgjedhore. "Pas 25 p
Kryetari i partisë serbe: Ushtria jonë të futet patjetër në Kosovë! Kryetari i Partisë Radikale Serbe (SRS), Vojislav Sheshel kërkon që ushtria serbe të futet në Kosovë. Duke folur për nda
E para shqiptare! Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO Ish-ministrja Mimi Kodheli ka marrë postin e rëndësishëm në NATO. Ditën e sotme në Seancën Plenare të datës 23 nëntor
LSI voton nesër: Monika Kryemadhi kandidatja e vetme për kryetare Lëvizja Socialiste për Integrim nesër do të aplikojë për herë të parë votimin online. Luan Rama u shpreh se Kryemadhi
Përplasja fizike e deputetëve, fajësohet nënkryetarja e Kuvendit Ndaj nënkryetares së Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, janë drejtuar kritika me arsyetimin që e njëjta nuk ka ditur
Kryetarja e Komisionit të Shëndetsisë në Kosovë: Mbyllja totale nuk është opsioni i duhur Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, Albena Reshitaj, ka thënë se është për keqardhje që Projektligji për Rimëkëmbjen