999 rezultate për

kryesisht

Vranësira e shi, ky është moti për sot Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë
Deri të dielën mos i prishni planet për shkak të motit Deri në fundjavë mot i nxehtë, kryesisht me diell. Javën e ardhshme më ftohtë. Në fillim të javës së ardhshme, masa t
Parashikimi i motit për të mërkurën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër, do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura pothuaj k
Mësoni motin për ditët në vijim në Kosovë Gjatë kësaj jave, meteorologët parashikojnë mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu.
Në këtë qytet të Norvegjisë ndodh diçka e magjishme sa herë që bie nata (FOTO&VIDEO) Reine ndodhet në ishujt Lofoten të Norvegjisë. Tipari i tij më simpatik janë shtëpitë, kryesisht ngjyrë vishnjë që dallo
Sekreti, pse ndenjëset e avionëve janë kryesisht blu A i keni kushtuar ndonjëherë vëmendje ngjyrës së ulëseve në aeroplan? Ato janë gjithmonë të kaltra dhe ka shumë pak përj
Mos u gënjeni nga dielli, edhe sot ka reshje Deri sot mot jostabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. Fushat e presionit të ul
Ende nuk bëhet fjalë që të pushojnë reshjet në Kosovë Deri të premten mot jo stabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. 31.07.2018 – Fus
Nis rritja e temperaturave, ky është moti për sot Pjesa e parë e ditës mbetet në kushtet e motit të kthjellët ndërsa pasdite vranësirat shfaqen fillimisht në zonat Lindor
Mbrohuni nga nxehtësia me këto këshilla praktike I nxehti i verës vjen edhe me një sërë vështirësish dhe problematikash shëndetësore kryesisht për grupet e popullatës më
Mos u nisni për plazh! Ky është moti për sot Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior ku
Alarm! Ilaçet që pimë po na vrasin Organizata Botërore e Shëndetit jep alarmin se po vdesin 195 mijë njerëz në vendet e Bashkimit Europian për shkak të për
Bëhuni gati për shi! Ky është moti për ditën e sotme Moti për këtë të shtunë do të karakterizohet me kthjellime, të cilat do të dominojnë në të gjithë vendin. Në skaj të
Diku shi e diku diell, mësoni motin për 10 ditët e fundit të korrikut 10-ditëshi i fundit i korrikut parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët në bregdet dhe pjesën më të madhe të zonave të
Jeni nisur për plazh? Mësoni si pritet të jetë moti sot Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë
Ky është moti për ditën e sotme Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë
Pas tërmeteve dhe shirave, Shqipëria fillon të "piqet" nga e enjtja Shirat do të vijojnë të bie në zona të vogla të vendit edhe gjatë kësaj jave, por pritet që nga dita e enjte dhe ne viji
Shi, vapë dhe lagështirë: Surprizat e motit sot Moti për fillimin e kësaj jave nis me vranësira kalimtare në zonat malore dhe kryesisht e kthjellët në ultësirën perëndi
Plane për plazh? Mësoni fillimisht si do të jetë moti sot Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit. Por pasditja sjell fuqizi
Plane për fundjavën? Parashikimin e motit premton surpriza Pas disa ditëve të nxehta, nuk përjashtohen surprizat këtë fundjavë. Moti sot: Sipas MeteoAlb, Shqipëria mb