999 rezultate për

kryesisht

Shijoni diellin dhe pushoni të qetë këtë të diel Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Moti çudit Kosovën Në ditët e fundjavës vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Mësoni si do të jetë moti deri në fundjavë Deri të premten mot i ngrohtë, kryesisht me diell, në fundjavë priten reshjet e shiut dhe më ftohtë. Ditëve të fundja
Moti sot në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur temperaturat që do të mbizotwrojnw gjatë ditës së sotme në vendi
Nesër Kosova përfshihet nga reshjet Të hënën priten reshje lokale shiu, më pas mot i mirë dhe kryesisht me diell. Por prej të martës së ardhme temperaturat
Tërmet në Itali, dhjetra të plagosur dhe banesa të dëmtuara Duket e çuditshme por një tërmet me intensitet të mesëm ka shaktuar dhjetra të plagosur në Itali. Tërmëti me forcë 4.
Trump kërkon të eliminojë produktet “Made in China” Presidenti amerikan, Donald Trump kërkon që të heqë nga armët amerikane të gjitha materialet dhe pjesët që vijnë nga jas
Ky do të jetë moti sot në Kosovë Në fundjavë ka mundësi për reshje të dobëta shiu. Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten rreth vl
Moti befason me reshje gjatë fundjavës Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten rreth vlerave mesatare por që minimalet dy ditëve të ardhshme
Mësoni motin deri në javën ardhshme Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten rreth vlerave mesatare por që minimalet dy ditëve të ardhshme
Jo vetëm Bajrajt, kush janë tre familjet e tjera që sundojnë Shkodrën Policia ka organizuar disa operacione të rendësishmë këto javët e fundit, megjithatë mund të thuhet se pas ndërhyrjes në
Ngrica dhe ftohtë, mësoni motin për këtë javë në Kosovë “Prishtina Weather” ka njoftuar se të mërkurën mund të bjerë borë në Kosovë. Temperaturat do të bien nën 0 gradë duke s
Ky është moti për ditën e sotme Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. P
Sot mos u gënjeni nga dielli i mëngjesit Sot kryesisht mot me diell, do të ketë edhe reshje shiu Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht me diell dhe
Mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme Paraditja paraqitet me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit. Por pasditja sjell fuqizim të përkohshëm të vranës
Virusi i Nilit bën kërdinë në Greqi, a rrezikohet Maqedonia? 17 persona kanë vdekur nga virusi i Nilit Perëndimor në Greqi pasi u kafshuan nga mushkonjat, thonë të dhënat e Qendrës
Rikthehet dielli në Kosovë, njihuni me temperaturat Mesi i javës do të jetë me mot më të nxehtë dhe me diell. Nga sot fusha të presionit të lartë dhe masa të ngrohta ajr
Këtë javë sërish rikthehet dielli Fusha të presionit të ulët dhe masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, kanë filluar të depërtojnë edhe mbi rajon, e
Kaq e pati shiu, nesër rikthehet vera (FOTO LAJM) Dita e sotme ka qenë e lagësht në të gjithë vendin, por sinoptikanët thonë se kjo ishte vetëm për sot dhe nësër do të ri
Shifra alarmante, sa fëmijë vuanin tmerrin në kampin e Tepelenës Një statistikë për të internuarit në kampet tela me gjemba gjatë vitit 1950, paraqet të dhëna të frikshme përsa përket n