999 rezultate për

kryesisht

Gëzojuni diellit, javën tjetër kthehet dimri Anticikloni mbi Europën Qendrore dhe masa të ngrohta ajrore do të shtrihen gjatë fundjavës mbi rajonin tonë, që do të ku
Bëhuni gati, nesër nis bora në Kosovë Gjatë fundjavës mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngrohtë, me vranësira dhe diell. Në fillim të javës së ardhs
Rriten temperaturat në Kosovë Në fundjavë mot kryesisht me diell, temperaturat në rritje. Në fillim të javës mot pranveror. 15.02.2019 - Anticiklon
Mësoni deri kur do të vazhdojnë reshjet në Kosovë Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura që do të rriten ndjeshëm. ë fillim të javës ng
Rikthehen reshjet e borës në Kosovë Ditëve të fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që s
Zbuloni motin për nesër Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të enjten. Instituti Hidrometeorologjik
Mot i keq në të gjithë Shqipërinë, si do luhaten temperaturat Sipas MeteoAlb, kushtet e motit kryesisht të vranët do të dominojnë në të gjithë Shqipërinë gjatë paradites. Pas mesditë
Moti sjell surpriza për nesër, si do të jenë temperaturat Ditën e nesërme parashikohet një mot kryesisht i kthjellët dhe me temperatura të ngrohta. Ndryshe nga ditët që kemi
Nuk duam ta besojmë, por në trupin tonë jetojnë mijëra baktere Në trupin e njeriut jetojnë rreth 5 mijë lloje bakteresh. Mikrobiologët shprehen janë zbuluar aktualisht rreth 70 përqin
Si do të jetë moti në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale p
Si do të jetë sot moti në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me inter
Afrikanët mbushin Durrësin, shqiptarët arratisen nga sytë këmbët Shumë shtetas e familje shqiptare largohen çdo vit nga Shqipëria në kërkim të një vendi pune dhe jete më të mirë. Por
Mësoni kur rikthehen reshjet në Kosovë Me kalimin e frontit të ftohtë, gjatë natës së shkuar, sërish mbi rajon do të shtrihen fusha anticiklonike, që do të sje
Studimi çudit botën: Edhe burrat rrezikohen nga kanceri i gjirit Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Sipas “The Sun”, kjo së
Mos u gënjeni nga dielli, ngrica në Kosovë Vorbulla ciklonike nga Atlantiku po kalon mbi rajonin tonë, ku po sjell kohë pas kohe reshje shiu. Ndërsa nga veriu m
Mësoni si do të jetë moti në fundjavë Më ftohtë, në mëngjes edhe me reshje të dobëta bore. Vorbulla ciklonike nga Atlantiku po kalon mbi rajonin tonë, ku po
Moti rezervon surpriza, sa do zgjasin stuhitë e shirave (FOTO LAJM) Vendi ynë është përfshirë nga stuhitë e shiut në pothuajse të gjitha zonat. Kryesisht më problematike kanë qënë zona
Pritet një fundjavë e ftohtë në Kosovë Ditëve të ardhshme gradualisht mot më i ftohtë, me ngrica në mëngjes. Pritet përmirësim i kualitetit të ajrit. Rryma
Mësoni nëse do të ketë borë deri në fundjavë (TABELA) Në fillim të javës mot kryesisht me diell, nga mesi i javës mot më i ftohtë. Nga dita e enjte dhe e premte priten rënie
Moti sërish me supriza, rriten temperaturat Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta mbeten dominante deri në mesditë kur vranësirat dendësohen në zonat malo