999 rezultate për

kryesisht

Parashikimi i motit, sot duhet të keni kujdes sidomos në ... (FOTO LAJM) Dita e sotme parashikohet të jetë edhe dita më e nxehtë e kësaj jave. Pas ditëve të freskëta, vapa është rikthyer në
Shkatërrohet banda italo-shqiptare në Itali, arrestohen 12 persona Një bandë italiano-shqiptarë është shkatërruar mbrëmjen e djeshme në Messina të Italisë. Policia ka vënë në pranga 12 pe
Basha nga Berati tregon aksionin opozitar Kreu i PD, Lulzim Basha, është takuar sot me strukturat e djathta në Berat. Në një fjalim mbajtur para banorëve të kë
Plane për pushime, njihuni me parashikimin e motit për këtë javë Reshjet e shiut do të vazhdojnë të pranishme të jenë në vendin tonë edhe të paktën për 2 ditët e ardhshme. Sipas para
"Çmendet" moti, mos e çoni ndërmend plazhin edhe për sot Dita e sotme do të shënojë rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas IGJEUM, temperaturat do të zbresin deri në 14 gradë
I nxehti afrikan godet Greqinë, e mërkura mbi 42 gradë Celsius Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim.
Pediatri,vapa dhe temperaturat e larta shkaktojnë diarre dhe të vjella tek fëmijët Temperaturat e larta këto ditë të verës kanë shkaktuar probleme shëndetësore edhe tek fëmijët. Drejtoresha e klinikës
Trafikuan drogë nga Shqipëria dhe Turqia drejt Italisë, si u shpërbë organizata kriminale me shqiptarë Ata trafikuan drogë në nivel ndërkombëtar duke pasur bazën operacionale në Napoli dhe në Romë dhe disa degëzime edhe në
Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell, si do të jetë koha në vazhdim Që prej fundjavës kanë mbizotëruar temperatura të larta të cilat pritet të na shoqërojnë edhe gjatë kësaj jave. Sipa
Përgjimet e "Bild", Prokuroria e Tiranës nis hetimet (FOTO LAJM) Prokurori e Tiranës ka nisur hetimet për të zbuluar se kush i ka dërguar përgjimet në gazetën ‘Bild’. Në një njoftim
Investitorët evropianë largohen nga Shqipëria Investitorët evropianë mbyllin aktivitetet dhe largohen nga Shqipëria. Sipas të dhënave të Instat gjatë vitit 2018 kanë
Grabisnin shtëpitë e futbollistëve, arrestohet çifti shqiptar për 33 vjedhje Më shumë se 33 vjedhje të kryera kryesisht ndaj shtëpive në periferinë jugore të Atikës, përfshirë edhe të futbollistëve
Mos iu gëzoni diellit, priten reshje të forta në ditët në vijim Siç parashikojnë meteorologët, sot do ketë intervale më të gjata me diell. Në fundjavë më freskët dhe me shi Fushat e
Dita nisi me diell, por moti ka surpriza pas mesditës Sot dita nisi me diell, por duket se nuk do të vazhdojë kështu. Kapriçiot e motit do të vijojnë edhe sot duke bërë që gj
Hakeri theu mijëra fjalëkalime, bëhet konsulent banke vetëm 13 vjeç Një 13-vjeçar është bërë konsulent banke, ndërsa më herët kishte arritur që të thyente mijëra fjalëkalime të përdoruesve
Njihuni me 10 vendet fantazmë, të braktisura por janë mrekulli (FOTO LAJM) Ndër vite njerëzit lëvizin sa në një vend në tjetrin për një jetë më të mirë, por rrallëherë ky fenomen mund të shkaktoj
Shi dhe vransira, si do të luhaten temperaturat sot Gjatë gjithë ditës Shqipëria do të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta. Më të theksuara vranës
Kapen 20 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë 20 klandestinë sirianë, të cilët vinin nga Greqia janw ndaluar nga policia shqiptare nw Kapshticw. Mes tw ndaluarwve mws
Kjo javë vijon me reshje dhe me temperatura më të ulta Mbi rajonin tonë kanë filluar të shtrihen fushat të presionit të ulët të ardhura nga Atlantiku, ku gjatë javës në vijim
EKSKLUZIVE/ Rudina Hajdari, drejt postit të rendësishëm Rudina Hajdari është emri që ka shkaktuar më tepër debate prej atyre që nuk dogjën apo pranuan mandatin e deputetit nga