999 rezultate për

kryesisht

Parashikimi: Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë (FOTO LAJM) Kjo javë do të vijojë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vran
Dëborë dhe ftohtë? Si do të ndryshojë faqe moti Pas ditëve të vranëta dhe me reshje bore, sinoptikanët thonë se dy ditët në vijim vendi ynë pritet të ketë një mot të “k
Moti në Kosovë: Akull dhe borë, temperaturat zbresin në -11C (FOTO LAJM) Në fundjavë borë, ditë të akullta dhe erë. Windchilli deri në -20C. Në fillim të javës kthjellime, por mbetet ftohtë.
Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot Moti parashikohet me vranësira e reshje shiu, kryesisht përgjatë relieveve malore. Mjegulla e dendur do të jetë preze
“Erdogani kontrollon Shqipërinë, të bëhemi si Izraeli”, media e njohur greke jep alarmin Qasja ekspansioniste e Turqisë në rajon si edhe tentativat për të shtrirë ndikim në Ballkan përmes politikave islamiste
Përgjimet italiane, Çela: Prokurorët kanë të drejtë të nisin hetime Kryeprokurori, Olsian Çela ka folur për përgjimet e mafies italiane “Ndrangehta”, tha se është detyrë e çdo prokurori q
Kosova u "përmbyt" nga uji, ja parashikimi i motit për fundjavë (FOTO LAJM) Në fundjavë ftohtë, kryesisht vranët me reshje të përziera dimërore, borë, shi dhe shi i akullt. Vende-vende reshjet do
E shtuna nis me diell, por çfarë ndodh pasdite Deri në pasdite, këtë të shtunë sipas Meteoalb, mbetemi në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas herëshme
Bëhuni gati për dëborën, kështu pritet të jetë moti gjatë ndërrimit të viteve Javën që vjen, moti parashikohet të jetë me kushte atmosferike të paqëndrueshme. Sipas SHMU, vetëm ditën e premte mot
Të arrestuar, drogë dhe 100 mijë euro: Goditet banda shqiptare në Belgjikë Policia federale gjyqësore në Belgjikë ka arrestuar anëtarët e një bande shqiptare të drogës. Gjatë kontrolleve nëpër
Befason Pacolli, publikon një foto që do t'ju lërë pa mend (FOTO LAJM) Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka shpërndarë një fotografi të kryeqytetit të Kazakistanit, Nur Sulltan. Pacolli t
Ulen temperaturat, ditën e dielë borë në Kosovë Nga dita e diel mbi vendin tonë pritet të ketë rënie të temperaturave. Në viset malore pritet të ketë edhe reshje bor
Dimri erdhi! Ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanët për ditën e nesërme Shërbimi Meterologjik Ushtarak parashikon se dita e dielë do të jetë kryesisht e kthjellët, por e ftohtë. Kështu që nxir
Si do të jetë moti këtë fundjavë? Mësojeni para se të bëni plane Dita e shtunë parashikohet të ketë mot me vranësira dhe kthjellime. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, zhvillimet e
Bëhuni gati për "dimër", shi, borë e erëra gjatë këtyre ditëve Temperaturat në Kosovë pritet që të bien ndjeshëm. Prishtina Weather në parashikimet për motin ka bërë të ditur se s
Bënin "kërdinë" me vjedhje në mes të Athinës, shpërbëhet banda me shqiptarë Një bandë me shumë anëtarë është shkatërruar në Athinë. Ata ishin kryesisht të mitur, të cilët kryenin sistematikisht
3 arsyet pse duhet të filloni që sot të përdorni vaj peshku Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe s
Nuk është rastësi, a e dini pse portokallet shiten në rrjetë të kuqe A keni vënë re se portokajtë në dyqane shiten kryesisht të vendosur në rrjeta ngjyrë të kuqe? Dhe për këtë, ka një ar
Tiranë vatër e "kuqe", cilat janë tre pikat e nxehta në kryeqytet Janë tre zona në Tiranë të cilat konsiderohen si vatra të "nxehta" të përhapjes së koronavirusit. Lajmin e bën të dit
Flet mjekja: Ku janë zonat më "të nxehta" të koronavirusit në Tiranë Minsitrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka takuar nga afër epidemiologët dhe mjekët e Tiranës, teksa ë