999 rezultate për

kryesise

AAK: PDK-LDK koalicion oligarkik për përfitme personale Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për mediat, duke thënë se koalicioni PDK-LDK është një partne
Kur Menduh Thaçi dhe Ziadin Sela luanin bashkë basketboll (FOTO LAJM) Ka qenë viti 2010 kur në Strugë u mbajt turneu "Struga 2010" me lojëra të ndryshme sportive. Në këtë turne morën pjes
Kryeministri i takon LDK-së Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Haziri është shprehur se po punohet në mënyrë intensive që i nominuari nga blloku pë
VLAN-i kundër Enver Hoxhajt Koalicioni VLAN e ka kundërshtuar idenë e Enver Hoxhajt që qeveria e ardhshme të jetë gjithëpërfshirëse dhe ku në qeveri
Ekskluzive/ Ja anëtarët e Kryesisë Qendrore të BDI-së (FOTO LAJM) Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së në Çair, është përzgjedhur Kryesia Qendrore e partisë. K
Jep dorëheqje anëtari i Kryesisë së LDK-së Anëtrai i Kryesisë Qendrore të LDK-së, Azem Hajdari ka dhënë dorëheqeje nga të gjitha përgjgjegjësitë partiake. Përme
Studentët e mjekësisë protestojnë para Kryesisë së Kuvendit Studentët e Mjekësisë protestuan sot para kryesisë së Kuvendit kundër projektligjit të ri të arsimit që po diskutohet në
Menduh Thaçi bojktohet në Strugë nga anëtarët e degës Menduh Thaçi ka realizuar në Strugë një takim me anëtarët e kryesisë së degës në këtë qytet. Ai ka marrë pjesë në hapjen
Zhvillohet në Tiranë takimi i Kartës së Adriatikut A-5 U zhvillua në Tiranë takimi i Drejtorëve Politik të Kartës SHBA-Adriatike, e njohur shkurtimisht si A-5. Bazuar në tradi
BDI mund të marrë sot vendimin për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme Bashkimi Demokrat për Integrim pasditen e sotme pritet të mbajë një mbledhje me kryesisë qendrore të saj. Në këtë mbledh
Për disfatën e Çekut, kërkohet “koka” e Lirak Çelajt! Mbledhja e PDK-së e mbajtur më 20 nëntor në Hotel “Sirius” në Prishtinë është karakterizuar me shumë pakënaqësi, kritika
Spartak Braho ikën nga grupi PS, LSI me 17 deputetë Deputeti Spartak Braho, i zgjedhur si ligjvënës nga listat e PS për qarkun e Tiranës është regjistruar në Kuvend në list
PS miraton propozimet, ja cilat janë krerët e komisioneve parlamentare Partia Socialiste miratoi sot propozimet e kryesisë për krerët e komisioneve parlamentare. Në mbledhjen e sotme, grupi i
Blushi dhe Leskaj kundër kryesisë së PS-së Ndarja e pozicioneve për kryetar dhe nënkryetar të komsisioneve parlamentare ka sjellë replika mes anëtarëve të Kryesisë
Blushi dhe Braçe mungojnë në darkën e Ramës Erion Braçe dhe Ben Blushi kanë munguar mbrëmë në darkën e organizuar nga Kryeministri Rama me anëtarët e kryesisë së Pa
PS, grup pune për caktimin e datës së zgjedhjeve të brendshme Në përfundim të mandatit 4-vjeçar të Edi Ramës, Partia Socialiste vendosi në mbledhjen e kryesisë ngritjen e një grupi p
Sot LDK-ja zyrtarizon kandidatin për Prishtinën Ditën e sotme pritet që të zyrtarizohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës kandidati i saj për kryetar në komunën e Prisht
LDK: Ja kandidatët e rinj për kryetar komunash Lidhja Demokratike e Kosovës, pas konsultimeve me degët përkatëse, shpalli kandidatët për kryetarë të komunave. Në De
Dokle propozon gjashte kushte për një qeverisje të mirë Anëtari i Kryesisë së Partisë Socialiste Namik Dokle radhit gjashtë kushte që qeveria e re duhet të plotësojë. Në një
Agim Veliu kandidon në Podujevë Fundjavën e kaluar, Dega e LDK-së e Podujevës, e përmbylli diskutimin me strukturat e saj për Orientimet politike të Kry