999 rezultate për

kryesise

Kryesia e Kuvendit e përçarë Punimet në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit janë ndërprerë për të vazhduar, siç merret vesh, rreth orës 13.00. Shkak i n
Anëtari i kryesisë së AAK-së: Thaçi President vetëm me Haradinajn kryeministër Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bahri Gashi, përmes një postimi në profilin e tij në Facebbok,
Vendimi i Kryesisë së Kuvendit: Pezullohen deputetet e Opozites Sapo ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku eshte marre vendimi per pezullimin e te gjithe deputet
Ambasadori Lu takon Metën Mesditën e sotme, ambasadori amerikan Donald Lu ka zhvilluar një takim me kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta. Takimi ës
Bllokohet sërish Kuvendi, opozita hedh gaz lotsjellës (FOTO LAJM) Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pushim. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka kërkuar mbledhje të kryesisë në zyrën e tij.
Fillon me një minutë heshtje mbledhja e Kryesisë Kryesia e Kuvendit të Kosovës para nisjes së mbledhjes së saj, ku në rend dite ka 33 pika dhe pitet që në këtë takim të
Ja kur do të mbahet seanca e rradhës e Kuvendit Kryesia e Kuvendit ka vendosur që seanca e radhës të mbahet ditën e premte, në ora 16:00. Lajmi është bërë i ditur ng
Ja përfundimet e Kryesise Qendrore të LR-PDSH Kryesia qendrore e Lëvizjes për Reforma PDSH mbajti ditën e djeshme takimin e saj të radhës. Në këtë takim u diskutuan ç
Gjana: Të ikin krerët e PD që dështuan Ish-­nënkryetari i PD-­së, Jemin Gjana, kërkon nga kryetarët e degëve, të cilët morën rezultate zhgënjyese për PD në zg
Basha rikthen në parti Imamin dhe Gjanën Në mbledhjen e mbrëmshme të Partisë Demokratike është diskutuar për riorganizim tërësor të saj, pas humbjes së zgjedhjev
Kryesia e Kuvendit heq nga rendi i ditës Specialen Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Kuvendit, as këtë herë nuk është vendiosur në rend ditediskutimi për themelimin e Gj
Ja çfarë u diskutua në mbledhjen e Kryesisë së BDI-së Kryesia e Këshillit të Përgjithshëm e BDI-së në mbledhjen e mbajtur ditën e djeshme, diskutoi gjerësisht mbi zhvillimet
Kush është ministri që i dha para Grupit të Kumanovës? "Duhet të tregohet shkurt e shqip para opinionit se cili ministër i ka dhënë para grupit të armatosur!". Kjo ka qenë kër
Sabri Hamiti "shkarkohet", Vjosa Osmani përjashtohet? LDK do të publikojë së shpejti listën me emrat e anëtarëve të kryesisë, listë e kjo e cila do të jetë e përbërë nga figu
KOMENT / Çfarë po ndodh në BDI? Koment nga Albeu.com - Tre dorëheqje të njëpasnjëshme nga rradhët e BDI-së kanë tronditur opinion shqiptar në Maqedoni p
Opozita braktis mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit Opozita ka lënë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, pasi mazhoranca nuk e ka pranuar kërkesën e tyre për futje në rend dit
Kush janë anëtarët e Kryesisë së Vetëvendosjes Këshilli i Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosjes zgjodhi sot edhe edhe Kryesinë e re. Sipas njoftimit për mediat, me pr
Shkatërrohet dega e AAK-së në Viti Disa anëtar të kryesisë së degës së AAK-së në Viti, kanë aderuar sot pasdite në degën e LDK-së. Këtë e ka bërë të dit
AAK dënon arrestimin e militantit të saj, Shkumbin Demaliaj Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dënuar arrestmin e Shkumbin Demaliajt, ish-deputet i AAK-së, tashmë anëtar i Kryesis
Tre deputetë të BDI kundërshtojnë ndryshimet Kushtetuese Tre deputetët e BDI-së, Zulfi Adili – Qufa, Hazbi Lika dhe Xhevat Ademi kanë kundërshtuar ndryshimet kushtetuese të dako