999 rezultate për

kryesise

Asambleja e PS, ja kush janë 7 gratë e Kryesisë Në Asamblenë Kombëtare të PS, pak më herët ka përfunduar numërimi për gratë e votuara për Kryesinë. Nga 12 kandidate
Balla: Dade dhe Dokle i hapën rrugën të rinjve Pas qëndrimit të shprehur haptazi nga Dade e Dokle dhe me theks të veçantë në deklaratën e Blushit, një reagim ka pasur
EKSKLUZIVE nga Albeu.com / Dje njoftuam, në mëngjes u përgënjeshtruam, në darkë u konfirmuam Ajo që mbrëmë paralajmëroi Portali Albeu.com ndodhi vetëm 22 orë më pas. Përmes një lajmi ekskluziv, Portali Albeu.co
Opozita nuk merr pjesë në mbledhjen e Kryesisë Opozita vazhdon ta bojkotojë pjesmarrjen në punën e Kuvendit. Nëse në mbledhjet e tjera ka qenë e pranishme nënkryetarja
Këshillë vëllazërore organizatorëve të puçit dhe anëtarsisë së gjërë dhe simpatizantëve të RDK-së Nga Kryetari i RDK-së Vesel Memedi - Së pari, ju drejtohem organizatorëve të puçit me disa këshilla të shkurtëra edhe ps
Seanca e Kuvendit me 10 mars Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që javën e ardhshme me datë 10 mars të mbahet seanca plenare e Legjislativit.
Veseli fajëson Dërgutin për pengimin e mbledhjes së Kryesisë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka akuzuar nënkryetaren nga radhët e Vetëvendosjes, Aida Dërgutin se ka da
Opozita bojkoton mbledhjen e kryesisë së Kuvendit Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës me kryetarët e grupeve parlamentare, opozita ka paralajmëruar se
Besimi uron Holandën për marrjen e kryesisë së BE-së Zëvendëskryetari i Maqedonisë, Fatmir besimi, sot realizoi takim me delegacionin në nivel të lartë të Komisionit për Çës
Emocionohet fansi i Thaçit, ja si e përshkruan ditën kur ai do bëhet president (FOTO) Zgjedhja e Hashim Thaçit në krye të shtetit, nuk po del të jetë diçka e lehtë as për anëtarët e partisë që ai drejtoi pë
Arrestohet Aida Dërguti (FOTO LAJM) Pas hedhjes së gazit lotsjellës në Kryesinë e Kuvendit është arrestuar nga Policia deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe
Deputetët e Opozitës lejohen në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit (VIDEO) Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, e programuar per ne oren 17:00, kanë shkuar edhe përfaqësuesit e Opozitës. Aida
Rufi Osmani largohet nga RDK-ja, ja letra e plotë (FOTO LAJM) Ish kryetari i RDK-së, Rufi Osmani ka braktisur çdo funksion në partinë që e themeloi. Në një letër drejtuar kryesisë s
Dërguti: Kuvendi ka humbur legjitimitetin për të zgjedhur presidentin e vendit Nënkryetarja e Kuvendit, nga radhët e Vetëvendosjes, Aida Dërguti pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë të Kuvendit t
Fillon mbledhja e kryesisë, pjesë dhe Aida Dërguti Kryesia e Kuvendit të Kosovës kanë filluar mbledhjen, ku pritet që të caktohet seanca e radhës. Në këtë mbledhje, të
Kadaj: Mbledhja e nesërme e Kryesisë së Kuvendit është provokim Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se ditën e premte (nesër) do të zhvillojë një mbledhje, për të caktuar rendin
Arrestohet anëtari i Kryesisë së VV-së, Artan Abrashi Policia e Kosovës ka arrestuar sot në shtëpinë e tij anëtarin e Kryesisë së lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashin. Vetëv
Bajram Rexhepi braktis PDK-në Ish-kryeministri Bajram Rexhepi ka thënë se ka pushuar aktivitetin e tij politik në Partinë Demokratike të Kosovës. A
Hoxhaj: Izetbegovic së pari duhet të njohë vuajtjen e popullit boshnjak Kryetari i Komisionit për Politikë të Jashtme në Kuvendin e Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar deklaratën e anëtarit të
Dërguti gaz lotsjellës në mbledhjen e Kryesisë Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka nisur mbledhjen e saj pas situatës së krijuar në Kuvend, pjesë e së cilës ishte dhe dep