999 rezultate për

kryesise

Konfirmon Zaev: Qeveria e re e Maqedonisë formohet brenda 10-15 ditësh (VIDEO) Qeveria e re e Maqedonisë do të miratohet brenda 15 ditëve, ka deklaruar kryetari i Lidhjes social-demokrate, Zoran Zaev
Takohet Kryesisë Qendrore e BDI-së, Bujar Osmani: Nuk presim vendim sonte Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbledhur sonte kryesinë e ngushtë për të diskutuar lidhur me mbështetjen apo jo për
Protestat e Bashës dhe qeveria teknike, Meta mbledh sot kryesinë e LSI-së pas darkës me Ramën Levizja Socialste për Integrim pritet të organizojë mbledhjen e kryesisë sonte në orën 19:00. Lajmi bëhet i ditur ng
Përfundon mbledhja e kryesisë, PD: Protesta do të vijojë me turne deri në plotësimin e kërkesave Partia Demokratike sapo ka përfunduar mbledhjen e kryesisë së saj, ku objekti kryesor i saj është protesta dhe hapat që
Zgjedhjet dhe tensionet me LSI-në, Rama mbledh urgjent kryesinë e PS-së Kryeministri, njëkohësisht edhe kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka thirrur pasditen e sotme një mbledhje urgjente të
Shtyhet mbledhja e kryesisë, BDI vendos nesër lidhur me koalicionin për qeverinë e ardhshme Kryesia qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim do të vazhdojë nesër mbledhjen për të vendosur se me cilën parti do
Fillon mbledhja e Kryesisë për Ramush Haradinaj Ka nisur të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, ku pritet të vendoset për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme p
Jep dorëheqjen Anëtari i kryesisë Qendrore dhe i kuvendit qendror të LR-PDSH-së, Arben Emini Anëtari i kryesisë Qendrore dhe i kuvendit qendror të LR-PDSH-së nga Çairi, Arben Emini, ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen
Shuhet AKR-ja në Podujevë, dega e partisë së Behgjet Pacollit kalon në LDK Kryesia e Aleancës Kosova e Re (AKR), dega në Podujevë ka aderuar sot në Lidhjen Demokratike të Kosovës në Podujevë.
Drejtuesit e PD-së vazhdojnë luftën për "karriget" Marrëveshja për demarkacionin duket se po i përccan edhe partitë e vogla të Kosovë. Ftesa e kryesisë së Partisë së Drejt
Nis mbledhja e Kryesisë së PS, kryeministri Rama i pranishëm Ka nisur mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama dhe njëherazi kreu i PS, ka mbërritur në se
Përçahet Partia e Drejtësisë Nënkryetari i Partisë së Drejtësisë, Jeton Svirca, një konferencë për media, tha se kanë mbajtur një takim me Këshillin
Përplasje në mbledhjen e kryesisë së BDI Gjatë pasdites së sotme kryesia e ngushtë e BDI ka mbajtur mbledhje lidhur me zhvillimet e fundit në negociatat mes katë
Qytetarët në protestë dhe marshim drejt gjykatës ku jepet vendimi për Shabanin Dhuna e ushtruar ndaj djalit tre vjeçar nga administratorja Anjeza Shabani, ka indinjuar dhjetra qytetarë, të cilët janë
Zbulohet arkiva e Titos, ja çfarë u gjet Komisioni Kombëtar i Serbisë ka hapur sekretin më të madh të Jugosllavisë për 33 vjet. Bëhet fjalë për kasafortën per
Nga NISMA e Ferizajt te Vetëvendosje Disa ditë më parë NISMA për Kosovën në Ferizaj mbeti pa kryetarin, Valon Ramadani dhe gjithë anëtarët tjerë të Kryesisë
Kreu i PD në Pogradec jep dorëheqjen Pas vendimit të kryesisë së partisë për të bërë zgjedhje të brendshme në atë zonë, sot ka dhënë dorëheqjen kreu i degës
Rama: Bojkoti i PD njësoj si “merrni armët të mbroheni nga Reforma në Drejtësi” Duke drejtuar mbledhjen e grupit parlamentar socialist, kryeministri Rama ka deklaruar se reformat e ndërmarra në vend j
Ja politikanët më të votuar të Kryesisë së PS-së Pandeli Majko rezulton politikani më i votuar në Asamblenë e Partisë Socialiste. Ai ka marrë më shumë vota (242) për
Ja anëtarët e zgjedhur të Kryesisë së PS-së Asambleja e Partisë Socialiste ka përfunduar procesin e votimit për zgjedhjen e Kryesisë dhe për sekretarët. Votimi u