999 rezultate për

kryesise

Kuvendi dështon të mbajë seancë për ta rrëzuar Specialen Kryesia e Kuvendit sërish ka dështuar në marrjen e vendimit për të dalë në votim shfuqizimi i Gjykatës Speciale, pasi në
Anëtari i kryesisë hedh akuza të rënda ndaj Visarit dhe Dardanit Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes Elvis Hoxha ka hedhur akuza ndaj kryetarit të këtij subjekti Visar
Konjufca braktis mbledhjen e Kryesisë të Kuvendit Shefi i Grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit në shenjë pakëna
Zbardhen letrat top-sekret që tregojnë përçarje në Vetëvendosje Duket se në Lëvizjen Vetëvendosej ka ndodhur një përplasje dhe ka filluar një përçarje ndërmjet deputetëve të saj në Kuv
Përfundon mbledhja e kryesisë së ASH-së, këto janë vendimet që u morën Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët mbajti sonte mbledhjen e saj të rregullt të udhëhequr nga kryetari i saj, Zia
Boshnjakët e Kosovës mbështesin deklaratën e Izetbegoviqit Ministri për Zhvillim Rajonal në Qeverinë e Republikës së Kosovës njëherit edhe kryetar i Partisë Demokratike Boshnjake,
Kjo është dita që do të vendoset për pensionet e veteranëve Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka thënë pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit se seanca e radhës ku pritet
Sot vendoset fati i tij! Çfarë tha Tahiri para se të futej në Kuvend Vetëm pak minuta më parë Saimir Tahiri hyri në ambientet e Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë ku dhe po mbahet mbledhja
Mbledhja u shty, mbështetësit e Tahirit me brohorima jashtë Kryesisë Mbyllja e mbledhjes së Këshillit të Mandatit të Rregullores është pritur me brohorima dhe duartrokitje nga mbështetës t
Përfundon mbledhja e kryesisë së PS, Rama pritet të mbledhë qeverinë Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm në një takim ministrat e kabinetit qeveritar dhe kryesinë e grupit t
Nis takimi i ministrave dhe kryesisë së grupit të PS, çfarë diskutohet Mëngjesin e sotëm në kryesinë e kuvendit, ka nisur takimi me ministrat e kabinetit qeveritar, kreun e Kuvendit Gramoz Ru
Deputeti Sejdiu- kryesisë të kuvendit: Thirreni seancën, mos u tregoni të papërgjegjshëm Nga Ervin Shkulaku/ Kosovë Dështimi i Kuvendit të Kosovës në mandatin e kaluar duket se i ka dembelosur depute
E FUNDIT/ Kryesia e Kuvendit hyn në grevë, nuk mblidhet për këtë arsye Zyra për media e Kuvendit të Kosovës njofton se Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të thirret pas plotësimit të propozim
Incidenti në mbledhjen e kryesisë, shikoni çfarë ka ndodhur me deputetin e PD-së Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka komentuar incidentin në mbledhjen e Kryesisë së PD, ku kryetari i Kom
Sherri mes demokratëve, Paloka- anëtares së Kryesisë: Mos abuzo këtu Është zbardhur debati në kryesinë e PD-së mes Endira Bushati, Edi Palokës dhe kryetarit të partisë Lulzim Basha në mble
Dhëndri i Berishës ia plas kritikat në sy Bashës: Pse nuk dokumentuat vjedhjen e votës Tensionet mes Jemin Gjanës dhe Valbona Mezinit nuk ishte i vetmi moment i tensioneve në mbledhjen e kryesisë së PD-së. S
Vrasja e Azem Hajdarit, anëtarja e kryesisë thumbon demokratët Ditën e sotme PD do të përkujtojë në orën 11, ish-liderin e saj Azem Hajdari, i vrarë në vitin 1998. Pas lajmërimit n
Mësohet ora e mbledhjet së PDK-së Partia Demokratike e Kosovës ka thirrur mbledhje të kryesisë për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit politike në ve
PDK: Mbi 300 personalitete të reja do jenë pjesë e listave zgjedhore nëpër komuna Kryesia e PDK, sot ka mbajtur mbledhje në kuadër të aktiviteteve përgatitore për zgjedhjet lokale. Përmes një njofti
Anëtari i kryesisë së AAK-së kërkon prishjen e kishës brenda UP-së Muhamet Kelmendi, anëtari i Kryesisë së AAK-së, i ka kërkuar kreut të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti që të prishë