999 rezultate për

kryesise

Rinisin dorëheqjet në Vetëvendosje Edhe kryetari i qendrës së Vetëvendosjes në Lipjan ka dhënë dorëheqje. Selatin Retkoceri ka dhënë dorëheqje të pakthy
Deputetët nuk e respektojnë vendimin e Kryesisë për të mos udhëtuar jashtë vendit Sipas një vendimi të marrë nga Kryesia e Kuvendit më 22 janar, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk mund ta lëshojnë vend
VV absetnon për demarkacionin Lëvizja Vetëvendosje ka abstenuar sot në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit, kur është kërkuar që shqyrtimi i projektligji
Statuti i OVL të UÇK-së ndalon emërimin e Haradinajt drejtor Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së, Nasim Haradinaj, është emëruar drejtor i Bujqësisë në Komun
Deri në këtë datë mund të dërgohen për votim Specialja dhe Demarkacioni Deputetët e Kuvendit të Kosovës, sipas një vendimi të Kryesisë së këtij institucioni, nuk mund të lëshojnë vendin për ud
Deputeti i PDK-së ankohet se Lushtakët i janë vënë pas për ta shkatërruar Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, që mbrëmë u shkarkua nga pozita e nënkryetarit të degës së partisë në Skenderaj, thotë
Demarkacioni hyn në rend dite për mbledhjen e radhës të kryesisë Projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi do të jetë në rend dite të Kryesisë së Kuvendit në mbledhjen e ardhshme të
Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit Në Kuvendin e Kosovës ka nisur mbledhja e Kryesisë. Në këtë mbledhje pritet të përcaktohen pikat e rendit të ditës pë
Nesër mbahet mbledhja e Kryesisë, ja rendi i ditës Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbahet mbledhja e Kryesisë me Kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç t
Njeriu i AAK-së kritikon dështimin e mbledhjes së kryesisë Përfaqësuesit AAK-së dhe NISMA-së nuk kanë marrë pjesë në mbledhjen e kryesesisë së Kuvendit të mbajtur sot në të cilën
Shtyhet mbledhja e kryesisë, shfuqizimi i Speciales ishte në rend dite Kryetari i Kyresisë së Kuvendit të Kosovvs Kadri Veseli e ka ndërprerë mbledhjen vetem pak minuta para se te fillonte.
Karemani nga zyrat e reja në Tetovë: BESA do të jetë më e fuqishme se më parë Lëvizja Besa ka përuruar zyrat e reja të degës së saj në Tetovë ku morën pjesë ushtruesi i detyrës kryetar i kësaj parti
Presioni ndërkombëtar shtyn mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në të cilën do të shqyrtohej përsëri shfuqizimi i Gjykatës Speciale ishte cak
Qëndron Kastrati del sot para Kryesisë së VV-së në Kamenicë Bajram Mavriqi, kryetar i VV-së në Komunën e Kamenicës ka thënë për KALLXO.com se sot kryesia e VV-së në Kamenicë do të
Vetëvendosje thërret mbledhje, Albulena ka një porosi për të pakënaqurit Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Lëvisjes Vetëvendosje, e cila është planifikuar të mbahet nga ora 15:00 janë ftuar t
Albulena tërheq dorëheqjen, rikthehet në kryesi Deputetja Albulena Haxhiu ka thënë se në mbledhjen e ardhshme të Kryesisë së Vetëvendosjes do të jetë e pranishme, ndërk
Qendrat e VV-së duan kthimin e anëtarëve të dorëhequr U kërkua që zgjidhja e problemeve të bazohet në statutin e Lëvizjes Vetëvendosje Njëzet e shtatë përfaqësues të Qendrave
Dorëhiqet edhe një deputete nga Vetëvendosja Sot ka dhënë dorëheqje nga pozitat drejtuese në VV edhe deputetja Shqipe Pantina. Këtë e ka konfirmuar vetë Pantina p
Letra e plotë e dorëheqjes së Dardan Sejdiut Dardan Sejdiu ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat e tij drejtuese në Lëvizjen Vetëvendosje. Sejdiu më pas i ka d
Fillon mbledhja e kryesisë së AAK-së Ka nisur takimi i paralajmëruar i Këshillit Drejtues të AAK-së i cili u lajmërua në momentet e fundit për media. Ky t