999 rezultate për

kryesise

Plas pakënaqësia në PDK, katër anëtarë të kryesisë japin dorëheqje Gjatë kohës kur dega e PDK-së në Prizren është duke ju nënshtruar procesit të plotë zgjedhor, është krijuar pakënaqësi t
Vuçiç mposhtet nga protestat, paralajmëron zgjedhje të jashtëzakonshme Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, natën e mbrëmshme ka mbajtur mbledhjen e kryesisë së Partisë Progresive Serbisë (SNS)
Tërnava i pamposhtur, fiton garën për të udhëhequr BIK-un Me 52 vota në favor, Naim Tërnava do ta mbajë postin e myftiut të Bashkësisë Islame të Kosovës edhe për një mandat. M
Militantët e LDK-së do të hidhen përpjetë nga gëzimi kur ta lexojnë këtë lajm Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, do të shfaqet sot në publik për herë të parë prej që iu përkeqësua gjendja shëndetësore
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit si nënkryetare e Kuvendit Më 26 prill do të mbahet interpelanca për kontratën ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global për çështjet e çmimi
Nesër mbledhje në kryesinë e BDI-së, arsimi e shëndetësia pjesë e debatit Bashkimi Demokratik për Integrim pritet që të fillojë mbledhjen e rradhës të kryesisë qendrore nesër në orën 14:00, ku
Zbardhen emrat e anëtarëve të kryesisë së Aleancës për Shqiptarët Aleanca për Shqiptarët dje në Kërçovë mbajti Kuvendin Qendror për zgjedhjen e kryesisë qendrore dhe të sekretarit të për
ASH nesër mban Kuvendin Qëndror Aleanca për Shqiptarët nesër do të mbaj Kuvendin Qendror. Në këtë mbledhje që do të mbahet në Kërçovë do të zgjidhen anë
LDK gati për zgjedhje të parakohshme LDK me anë të një komunikate ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja me Kryetarët e Degëve të LDK-së, ku sipas saj u v
Nuk mbahet mbledhja e Kryesisë, kjo është arsyeja Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit ka dështuar të mbahet për shkak të mungesës së kuorumit. Në mbledhjen e Kryesisë mung
Mbledhje e kryesisë së BDI-së, raportojnë funksionarët Kryesia e BDI-së do të mblidhet sot në ora 14 në Reçicë të vogël. Temë e takimit pritet të jetë raportimi i funksionarëv
Java që vjen, vendimtare për zgjerimin e shumicës Pas mbledhjes së Kryesisë Qendrore të LSDM-së, java në vijim do të jetë vendimtare për shumicën Parlamentare dhe Qeverin
Vetëvendosje kërkon nesër seancë për demarkacionin Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të
Veseli në qef, beson se deputetë të Vetëvendosjes do të tradhëtojnë kauzën për demarkacionin Kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar që beson se deputetët e Vetëvendosjes do të votojnë pro marrëv
Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, nuk do të jetë të hënën Ndonëse është raportuar se Kryesia e Kuvendit të Kosovës me shefat e grupeve parlamentare të mblidhet ditën e hënë, lidh
Nis mbedhja e kryesisë për demarkacionin, mungon Lista Serbe Ka nisur Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me ç’rast do të caktohet seanca për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit
Mesazhi i Veselit për deputetët e Kuvendit të Kosovës Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në të cilën do të vendoset për procedim të demarkacionit do të mbahet sot.
Aida Dërguti braktis mbledhjen, s’ka kuorum për demarkacion Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila pat filluar me pikën e vetme të rendit të ditës, pra për caktimin e radhës së sea
Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, mungojnë serbët Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me pikën e vetme të rendit të ditës, pra për caktimin e radhës për ratifikimi
“Konferenca e Kryetarëve” pritet t’ia marrë disa kompetenca Kryesisë së Kuvendit Një trupë e re vendimmarrëse do të krijohet në Kuvendin e Kosovës, në rast se drafti aktual i Rregullores së Kuvendit të