999 rezultate për

kryesise

E FUNDIT/ Nis mbledhja, pritet shpërndarja e Parlamentit të Kosovës Ka nisur pak më parë mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, në të cilën pritet të caktohet edhe seanca e jashtëzako
Përfundon mbledhja e kryesisë së PS, çfarë u diskutua? Ka perfunduar mbledhja e Kryesisë se PS, e cila nisi ne oren 09:00 të këtij mëngjesi. Ne nje deklarate per mediat Rama
Mbledhja e Kryesisë së PS, merret vendimi i papritur Partia Socialiste ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë, nga ku u caktua të shtyhej dhe me një ditë mbledhja e Asambles
Ndahet nga jeta parakohe anëtari i Kryesisë së PD-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike është në zi, për shkak të ndarjes nga jetë të një anëtari të kryesisë të kësaj force politike. Laj
Rama mbledh sot kryesinë e PS-së Pas mbledhjes që zhvilloi pasditen e së martës me drejtuesit e 4 qarqeve, kryeministri Edi Rama ka thirrur sot në orën 9
Pas shpalljes së fituesve, PS krijon asamblenë brenda korrikut Ditën e sotme u mbajt mbledhja e rradhës e kryesisë së Partisë Socialiste. Mësohet se socialistët kanë bërë analizën
Fotoja që po bën xhiron e rrjetit, "spiderman-i i opozitës" ngjitet në godinë, Ruçi "e shikon" nga dritarja Një fotomontazh është publikuar nëpër rrjetet sociale, ku shihet qytetari i cili u ngjit në godinën e Kryesisë së Kuvend
Veseli thërret mbledhjen e Kryesisë, caktohet seanca për formimin e Tribunalit për krimet serbe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sot shefat e Grupet Parlamentare për të mbajtur mbledhjen e Kryes
Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD-së, vendoset të bllokohen rrugët çdo të enjte Mbledhja e kreut të Partisë Demokratike ,Lulzim Basha me kryesinë dhe kryetarëtë e degëve ka përfunduar . Vendimi më
Pas mbledhjes së kryesisë flet Spiropali: Nuk do të marrim pjesë në luftë por në zgjedhje Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë e Partisë Socialiste, ku ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin dhe zëdhënësja e Qev
Kryemadhi i shkon Bashës në zyrë, çfarë pritet të ndodh nesër me PD-në Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka mbërritur në këto momente në selinë blu. Sipas bur
Basha i pakënaqur nga angazhimi i deputetëve dhe anëtarëve të PD-së: Nuk dua të rrini në kafe Kreu i Partisë Demokratike në një mbledhje të zhvilluar me dyer të mbyllura ku të pranishëm ishin anëtarët e Kryesisë dh
“Do vazhdojmë seancat në Parlament”, Rama nuk tundet nga vendimi i opozitës Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së kryesisë së PS ditën e djeshme ka pasur disa porosi ku përvec faktit se i ka nd
Murrizi shfryn ndaj ish shokëve: Rrogën ua mban gruaja, nuk zgjidhen as kryeplak fshati Myslym Murrizi, dikur hero i demokratëve pas sherrit me fjalor banal me policin rrugor, tani është kthyer kundër tyre du
Protestuesit drejt Kryesisë së Kuvendit, Rama ikën me shpejtësi (VIDEO) Kreu i PD- së Lulzim Basha, pas fjalimit të tij përpara protestuesve ka bërë thirje për tu drejtuar tek Kryesia e Kuven
Grida Duma rrëfen çfarë i tha Bashës pak para mbledhjes së Kryesisë Deputetja demokrate Grida Duma ka rrëfyer se ka pasur një bisedë me Bashën para mbledhjes së kryesisë. Ndër të tjera
PD ndan deputetët nëpër zona për protestën, mësoni cilin deputet e keni pranë Në mbledhjen e sotme të grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, e drejtuar nga Edmond Spaho, është bërë ndarja e depu
A u manipuluan zgjedhjet brenda PD-së?! Ja fotoja që tregon shumëcka ... Zgjedhjet për anëtarët e kryesisë së Partisë Demokratike janë shoqëruar me dyshime për manipulim të rezultateve. Një
Kë la brenda dhe kë jashtë? Del lista me 15 anëtarët e kryesisë së PD-së Janë zgjedhur anëtarët e kryesisë së Partisë Demokratike. 15 emrat e tyre vijojnë si më poshtë: Dhurata Çupi En
Lulzim Basha bën publike emrat e propozuar për anëtarë të Kryesisë në PD Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së fundmi ka bërë publik listën me emrat e propozuar prej tij për Këshillin Ko