999 rezultate për

kryeqytetit

Ja si falet xhumaja në xhaminë e hoxhë Shefqet Krasniqit (FOTO LAJM) Kjo është Xhamia e Madhe e Prishtinës, në të cilën shërben si imam Shefqet Krasniqi. Sot, që është ditë xhumaje, shum
Zgjedhjet në PD, nis gara për krerët e degëve të kryeqytetit Nis sot procesi për zgjedhjen e kryetarëve të 15 degëve të Partisë Demokratike në kryeqytet. Në bazë të vendimit të marr
Bashkia gjobit policinë e kryeqytetit Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik i Tiranës ka gjobitur me 8 milionë lekë të vjetra Drejtorinë e Policisë së kryeqyteti
Restaurohet Xhamia e Et'hem Beut në Tiranë (FOTO-LAJM) Xhamia e Et’hem Beut, një nga monumentet më të çmuara të periudhës otomane, ka filluar restaurimin, me mbështetjen e TIK
Blutë e kryeqytetit kapin hajdutët e celularëve Një grup kriminal me tendencën e vjedhjes me dhunë është goditur nga blutë e kryeqytetit të cilët kanë dokumentuar mbi 1
I dënuari për vrasje kërcënon deputetin e PS-së Kërcënohet nga Burgu 302 në Tiranë deputeti i Partisë Socialiste Sadri Abazi. Personi që ka kryer telefonatën nga kabina
Bruksel, edhe policia feston fitoren e Belgjikës (VIDEO) Belgjika e nisi me fitore aventurën e saj në Kupën e Botës "Brazil 2014" pasi përmbysi Algjerinë me rezultatin 2-1. Një
Basha vlerëson vizitën e Papa Franceskut “Vizita e Papa Franceskut në Shqipëri është një inkurajim dhe shpërblim për të gjithë vuajtjet dhe martirizimin e kombit
Nora Istrefi "djeg" Tiranën (FOTO LAJM) Nora Istrefi nuk heziton të tregojë se sa e lumtur është. Ajo pozon plot sharm e sensualitet. Dy ditë më parë, ajo
Gjin Gjoni do të hetohet në Elbasan Gjyqtari i Gjykatës se Apelit Gjin Gjoni do të hetohet nga prokuroria e Elbasanit, si prokuroria më afër Prokurorise se
Blutë e kryeqytetit arrestojnë disa shtetas për vepra të ndryshme penale Policia e Tiranës njoftoi sot për kryerjen e një sërë operacionesh ku janë ndaluar shtetas për vepra të ndryshme penale.
Nga sulmi në Damask vdesin 12 persona e plagosen 50 të tjerë Të pakën 12 persona janë vrarë dhe 50 të tjerë janë plagosur, nga sulmi i sotëm i kryer me një me mortajë në pjesën qend
Defekt në linjën e Selitës, disa zona të kryeqytetit pa ujë Disa zona të qytetit të Tiranës do të vuajnë sot për disa orë mungesën e ujit të pijshëm si pasojë e një avarie në linjë
Policia e Tiranës: Ja rrugët ku do ketë kufizim të trafikut nesër Në kuadër të festës së Ditës së Verës policia e kryeqytetit do të marrë një sërë masash për të siguruar rendin dhe sigur
Tirana-Partizani, derbi i kryeqytetit në statistika Derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani është i skalitur në faqet e historisë së futbollit shqiptar që nga viti 1947, kur
Alarm fals për bombë në shkollën “1 Qershori” Update- Ka rezultuar fals alarmi për bombë në shkollën “1 Qershori” në Tiranë. Pas kontrolleve të ushtruara në ambientet
Arian Çani, 6 muaj pa patentë Prezantuesi Arian Çani është përfshirë pak ditë më parë në një incident me policinë rrugore, duke humbur për 6 muaj të d
Festat, 3 mijë dhurata për fëmijët e çerdheve të kryeqytetit (FOTO-LAJM) Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me donatorë të fondacionit zvicerian SFI dhe UNICEF kanë mundësuar 3 mijë dhurata për
“Ndalohen varrimet, pronë private” “Ndalohen varrimet, prone private”. Kjo është tabela e vendosur nga një prej pronarvë të tokës në varrezat e tufinës në
Besimtarët e Tiranës, pjesë e aksionit për pastrimin e Shqipërisë (FOTO-LAJM) Besimtarët e kryeqytetit janë bërë pjesë e projektit “Ta Pastrojmë Shqipërinë në Një Ditë”, një aksion praktik i iniciua