999 rezultate për

kryeqytetit

Transporti urban tre orë në grevë, kaos në rrugët e kryeqytetit Transporti urban në Tiranë është paralizuar për tre orë me radhë si pasojë e grevës së e Sindikatave të Transportit Qyte
CR7 blen një shtëpi luksoze në Lisbonë (FOTO LAJM) Ndarja me Irina Shayk duket se nuk ka lënë asnjë shenjë te Cristiano Ronaldo. Pas një lidhjeje 5-vjeçare tre herë fitues
Breshëri zbardh Tiranën (FOTO LAJM) Moti i keq i ditëve të fundit që ka përfshirë pothuajse të gjithë vendin duke përmbytur disa zona, ka krijuar edhe një f
Prishtina e qetë pas protestës, por pa gjallëri Pas më shumë se shtatë orë dhunë nga demonstrues e nga policia e Kosovës, në Prishtinë tashmë është çdo gjë e qetë. Demo
Dy të vdekur dhe një i plagosur nga dy aksidente në Tiranë Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci tragjik si pasojë e dy aksidenteve të ndodhura në kryeqytet. Rreth orës 06
Sulm me bomba në Jemen, vriten 15 nxënës dhe 10 luftëtarë Rebelët shiitë në Jemen kanë njoftuar se janë shpërthyer dy bomba në jug të kryeqytetit Sana, të cilat kanë goditur një
Edhe Juri Gagarinit i bëjnë përmendore në Shkup (FOTO LAJM) Pas të gjithë përmendorëve masive në Shkup, edhe kozmonautit rus, Juri Gargarin kanë vendosur ti ngrenë një përmendore n
10 mijë ushtarë të ISIS rrethojnë Bagdatin (FOTO LAJM) Kryeqyteti i Irakut, Bagdati mund të pësojë sulme të rrezikshme nga ana e militantëve të ISIS. Sipas portalit të lajm
Atletico-Juve, 5500 bardhezinj në "Vicente Calderon" Do të jenë 5 mijë e 500 tifozë të Juventusit të pranishëm sot në mbrëmje në "Vicente Calderon" për sfidën kundër Atletic
Derbi i kryeqytetit mbyllet pa gola Ndeshja më e rëndësishme e kësaj javë në Superligën Shqipëtare, Tirana - Partizani, është mbyllur në barazim pa gola.
Alarmi fals për bombë alarmon policinë e kryeqytetit Një valixhe e dyshimtë e lënë në rrugën “Isa Boletini” ka vënë në alarm policinë e kryeqytetit këtë pasdite. Fillimisht
Tirana-Partizani, derbi i 3 "ish"-ëve (FOTO LAJM) Derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani, është më i ndjeri në Shqipëri, por në ndryshim nga vende të tjera, kryesisht ball
Tirana-Partizani, derbi i "heshtur" i kryeqytetit Partizani-Tirana ka qenë dhe mbetet sfida më e ndetur e futbollit shqiptar. Që nga ndeshja e parë në mars të vitit 1947
Ja si falet xhumaja në xhaminë e hoxhë Shefqet Krasniqit (FOTO LAJM) Kjo është Xhamia e Madhe e Prishtinës, në të cilën shërben si imam Shefqet Krasniqi. Sot, që është ditë xhumaje, shum
Zgjedhjet në PD, nis gara për krerët e degëve të kryeqytetit Nis sot procesi për zgjedhjen e kryetarëve të 15 degëve të Partisë Demokratike në kryeqytet. Në bazë të vendimit të marr
Bashkia gjobit policinë e kryeqytetit Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik i Tiranës ka gjobitur me 8 milionë lekë të vjetra Drejtorinë e Policisë së kryeqyteti
Restaurohet Xhamia e Et'hem Beut në Tiranë (FOTO-LAJM) Xhamia e Et’hem Beut, një nga monumentet më të çmuara të periudhës otomane, ka filluar restaurimin, me mbështetjen e TIK
Blutë e kryeqytetit kapin hajdutët e celularëve Një grup kriminal me tendencën e vjedhjes me dhunë është goditur nga blutë e kryeqytetit të cilët kanë dokumentuar mbi 1
I dënuari për vrasje kërcënon deputetin e PS-së Kërcënohet nga Burgu 302 në Tiranë deputeti i Partisë Socialiste Sadri Abazi. Personi që ka kryer telefonatën nga kabina
Bruksel, edhe policia feston fitoren e Belgjikës (VIDEO) Belgjika e nisi me fitore aventurën e saj në Kupën e Botës "Brazil 2014" pasi përmbysi Algjerinë me rezultatin 2-1. Një